Baranek z papieru – 20 pomysłów na wielkanocnego baranka

Baranek z papieru – 20 pomysłów na wielkanocnego baranka

Do Wielkanocy zostało już bardzo niewiele czasu. Zazwyczaj dzieci odliczają dni do tych wiosennych Świąt, ale tym razem chyba wszystkie mają ochotę po prostu wrócić do szkoły i nie liczyć na kolejne WOLNE. Jak umilić pociechom ten trudny czas? Mamy dla Was aż 20 pomysłów na wielkanocne prace plastyczne dla dzieci. Może i w Waszym domu powstanie baranek z papieru?

Baranek z papieru – co symbolizuje wielkanocny baranek?

Baranek wielkanocny to obowiązkowy element święconki. Wkłada się go do koszyczka głównie dlatego, że jest on symbolem odkupienia, a także zwycięstwa ze złem. Taki baranek wielkanocny przyjmuje formę maślanej lub czekoladowej figurki. Niektórzy wkładają też do święconki chlebek w kształcie baranka.

Baranek wielkanocny z papieru – jak zrobić?

Jak zrobić baranka wielkanocnego z papieru? To naprawdę proste! Zebraliśmy dla Was aż 20 inspiracji na wielkanocne baranki. Jest wśród nich zarówno baranek z rolki po papierze toaletowym, jak i te z serwetek papierowych, czy pasków papieru. Takie baranki to wspaniała ozdoba wielkanocnego stołu i święconki no i najważniejsze – możecie je zrobić razem z Waszymi dziećmi. A najwspanialsza rzecz, którą można ofiarować dziecku, to spędzony z nim czas.

Zachęcamy do przejrzenia galerii. Dajcie znać, który baranek z papieru najbardziej się Wam spodobał.

Zobacz też: Ozdoby wielkanocne: zajączek z papieru. 40 inspiracji.

Zobacz też: Wielkanocne karty pracy – 10 kart do pobrania.

Zobacz też: Kurczaczek wielkanocny – 50 pomysłów.

baranek z papieru

baranek z papieru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *