Liczne pszczoły – ćwiczymy dodawanie i odejmowanie!

Nauka liczenia chyba nigdy nie była przyjemniejsza. Okazuje się, że zabawa naprawdę może przynieść niezłe korzyści jeśli chodzi o ćwiczenie najważniejszych umiejętności! Dodawanie i odejmowanie często sprawia problemy – nawet tym dzieciom, które chodzą już do szkoły. Ale dziś mamy dla Was hit – gra „Liczne pszczoły” od Wydawnictwa Zielona Sowa to prawdziwa frajda nawet dla tych pociech, które niespecjalnie lubią matematykę!

Dodawanie i odejmowanie – Liczne pszczoły

Gdybym powiedziała, że gra wygląda niepozornie, to bym skłamała. Kiedy otwieramy pudełko, od razu przykuwa naszą uwagę kolorowa, dwustronna plansza, na naprawdę dobrej jakości tekturze. Do tego dziesiątki żetonów  z pszczołami – podzielone kolorami dla czterech graczy. Mamy też żetony „do działań”. Plus, minus, wynik równania – wszystko co potrzebne, by dodawanie i odejmowanie stało się łatwiejsze.

Są też żetony z kubełkami miodu i to o nie tak naprawdę najbardziej się rozchodzi w całej grze. Ale istotne są też karty.

Liczne pszczoły – o co tu chodzi?

Możemy grać na dwóch poziomach trudności. Pierwszy z nich to działania zaledwie do dziesięciu. Natomiast plansza z drugiej strony daje nam możliwość sprawdzenia jak idzie nam dodawanie i odejmowanie w przypadku liczb do dwudziestu.

Najpierw wybieramy sobie kolor pionka, i ustawiamy go na starcie. Następnie zabieramy żetony z dwudziestoma pszczółkami w swoim kolorze. Gdzieś obok układamy kartę ze spiżarnią i kafelki z oznaczeniem kubełków z miodem. Oczywiście każdy z graczy musi też przygarnąć żetony ze znaczkami działań.

Obok planszy układamy potasowane karty. Teraz można już zacząć grę. Rzucamy kostką i przesuwamy pionek o tyle oczek, ile nam ta kostka wskazała. Na planszy mamy przeróżne oznaczenia, które mówią nam o tym jakie zadanie należy wykonać. Kiedy trafimy na pole z pszczółkami – dwiema lub trzeba – musimy wziąć odpowiednio dwie, lub trzy karty ze stosu i za pomocą dwóch wykonać działanie, którego wynik wskaże nam numer pola, na którym możemy umieścić pszczółkę.

Jest wiele wariantów tej gry. Najprostszy z nich mówi o tym, że za każdą umieszczoną na plastrze miodu pszczołę możemy przygarnąć kubełek z miodkiem. Ale w trudniejszej wersji, taki kubełek zdobywamy dopiero wtedy, gdy nasze pszczoły utworzą na planszy odpowiedni kształt.

dodawanie i odejmowanie

dodawanie i odejmowanie

dodawanie i odejmowanie

dodawanie i odejmowanie

dodawanie i odejmowanie

dodawanie i odejmowanie

dodawanie i odejmowanie

dodawanie i odejmowanie

dodawanie i odejmowanie

dodawanie i odejmowanie

dodawanie i odejmowanie

dodawanie i odejmowanie

dodawanie i odejmowanie

dodawanie i odejmowanie

dodawanie i odejmowanie

dodawanie i odejmowanie

dodawanie i odejmowanie

Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza zdobędzie odpowiednią ilość kubełków z miodem. Ta gra naprawdę wymaga prawdziwego sprytu. Możemy tutaj przecież nie tylko dbać o „własny ul” ale też blokować ruchy przeciwnika. My jesteśmy nią zachwyceni. I w związku z tym chcemy, by również ktoś z Was mógł bawić się kreatywnie w dodawanie i odejmowanie.

KONKURS

Mamy dla Was 1 egzemplarz gry!

dodawanie i odejmowanie

Wystarczy, że do 25 stycznia odpowiecie w komentarzu pod tym postem na pytanie : dlaczego warto grać z dzieckiem w gry planszowe?

Następnego dnia wybierzemy zwycięzcę i poinformujemy o tym TYLKO tutaj!

EDIT: Stworzyliście wiele super odpowiedzi ale jedna najbardziej chwyciła nas za serducha. Zobaczcie sami, idealnie „pasuje do gry ” Liczne pszczoły, a jednocześnie nie mija się z tematem pytania:

„Nawiązując do gry „Liczne pszczoły”, odpowiem na pytanie w sposób matematyczny ?
Warto grać z dziećmi w gry planszowe, ponieważ:

+ DODAJĄ element współzawodnictwa i uczą współpracy z innymi!
– ODEJMUJĄ nudę i przełamują codzienną rutynę!
* MNOŻĄ radość wspólnych chwil spędzonych z najbliższymi!
/ DZIELĄ się z najmłodszymi wiedzą, rozwijają wyobraźnię i kreatywność!

Taka zabawa PROCENTUJE – uczy i uśmiech na twarzach wywołuje! ?

UrszulaO – gratulujemy kreatywności. Zgarniasz nagrodę. Podaj proszę mailem swoje dane adresowe. Pisz na dobrzesiebaw@gmail.com i UWAGA – wyłącznie z maila, którego podałaś przy publikacji odpowiedzi.

Liczne pszczoły to gra, która dołącza do kolekcji naszych ulubionych. Przeprowadzimy rozgrywki z nią również w zaprzyjaźnionej szkole i na pewno będziemy zabierać ze sobą na większość masowych imprez. Możecie też poznać ją podczas naszego klubu gier planszowych. Polecamy tą grę na rodzinne wieczory.

23 comment(s)

Warto grać w gry planszowe z dziećmi nie tylko dlatego, że są świetną opcją przemycenia wiedzy w ciekawy sposób, ale uważam, że przede wszystkim mamy okazję kreatywnie spędzić czas w gronie rodziny, gdzie mamy czas tylko dla siebie. Jesteśmy razem, a to w dzisiejszych, zabieganych czasach niełatwe.

Dlaczego? Odpowiedz jest prosta:
* gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu
* zapewniają wspaniała zabawę
* można oderwać się od rzeczywistości
* uczą współzawodnictwa i przewidywania
* uczą stosowania się do zasad i czekania na swoją kolejkę
* rozwijają wyobraźnie
* uczą współpracować szczególnie w grach zespołowych
* jest to sposób na naukę poprzez zabawę
* można poznać nowych ludzi
Gry planszowe to rozrywa, która w dużej mierze potrafi pobudzić nasze szare komórki ?

Gry to świetna propozycja do zabawy. Rozwija wyobraźnię, uczy nie tylko tak jak tu matematyki,ale także umiejętności zarówno wygrywania jak i przegrywanie. Gry sprawiają ,że czas spędzony z dzieckiem wzmacnia łączące nas więzi, budują charakter małego człowieka i dostarczają mnóstwo radości zarówno małym jak i dużym graczom.

Kiedy tylko czas pozwala lubimy grać w gry planszowe długie godziny
Jest to idealna dla nas rozrywka by więzy zacieśnić rodziny
Szykujemy smaczne przekąski, dla każdego coś dobrego
Króluje popcorn, paluszki, krakersy dla każdego coś pysznego
Wybieramy wspólnie grę, którą danego dnia zagramy
Każdego dnia inaczej sobie wieczór urozmaicamy
Lubimy Monopol, Kalambury, Chińczykiem też nie pogardzimy
Puzzle układamy i wszyscy przy tym świetnie się bawimy
Przy grach planszowych wszystkie szare komórki się gimnastykują
A zwoje mózgowe na pełnych obrotach wciąż pracują
Strategicznego myślenia uczą gdy kolejne ruchy planujemy
W cierpliwości, pokorze i odpowiedzialności się trenujemy
Przy grach planszowych „logicznych” koncentracja się poprawia
Tyle wychowawczych zalet a przy tym wspaniała zabawa
Gry są na pewno lepsze niż tydzień szalonego w Rio karnawału
Ale też na chandrę długich, zimowych wieczorów bliskie ideału.
Grając w gry można zapomnieć o problemach i płynącym czasie
i odstresować się niczym „najedzony zwierz na wypasie”
Przy grach zabawnych poczujemy, że wigor nas rozpiera
Uśmiech z ust nie zejdzie, a policzki będą obolałe jak u boksera

Myślę,że jest wiele powodów,żeby grać z dziećmi w gry planszowe. Po pierwsze to wspaniały sposób na wspólną zabawę całą rodziną. Są gry, w których zarówno mali jak i duzi się odnajdą i będą grać z przyjemnością. Gra planszowa dla dziecka to okazja do ćwiczenia koncentracji, myślenia abstrakcyjnego czy nauki budowania strategii. To również sytuacja, w której dziecko uczy się, że nie zawsze się wygrywa, a zasady są po to, by ich przestrzegać. To szansa dla rodziców na zatrzymanie na chwilę rozbrykanych pociech i zachęcenie ich do chwili skupienia. Warto grać z dziećmi, ponieważ wybrane gry to też okazja do nauki współpracy między graczami. Czyż to nie świetna okazja, aby pokazać wiecznie kłócącemu się rodzeństwu, że czasem warto współdziałać? W tej chwili na rynku mamy mnóstwo gier, które wspierają wybrane dziedziny rozwoju dziecka i wybór jest przeogromny. Są gry, które pomogą w nauce liczenia i pisania czy zachęcą do pogłębiania wiedzy na temat kosmosu. Mamy też pozycje, które wyjaśnią dziecku, czemu się bierze przeziębienie, a nawet takie które pomogą opanować lek przed ciemnością. Nauka przez zabawę – myślę, że to hasło pasuje do każdej gry dla dzieci i w bardzo dużym skrócie podsumowuje, dlaczego warto grać z naszymi pociechami w gry planszowe. W dzisiejszych czasach gry planszowe dla najmłodszych są tak pięknie wykonane, pełne kolorów, a wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nic tylko grać 🙂

(P)rzyjemność
(L)ekcja skupienia
(A)ngażowanie we wspólną aktywność
(N)auka przez zabawę
(S)trategia
(Z)asady
Wsp(Ó)łpraca
(W)yobraźnia
(K)oncentracja
(A)trakcyjna forma przyswajania wiedzy

Przede wszystkim wspólne spędzanie wolnego czasu z rodziną. Doskonały towarzysz zabaw zarówno maluchów , starszaków jak i dorosłych. Gry planszowe sprawiają wiele radości dzieciom, pobudzają wyobraźnię i rozwój zmysłów. Z pewnością to nauka poprzez świetną zabawę. Rozwój zdolności manualnych i motorycznych naszych pociech. To idealny kompan do zabawy i wspólnego odpoczywania oraz przyswajania w zabawny sposób wiedzy. To jeden ze sposobów, żeby się dobrze bawić i pielęgnować więzi rodzinne. W 100% to oryginalny sposób na budowanie pozytywnych relacji międzyludzkich! Dzięki fantastycznym grom planszowym zabawy nie ma końca i oto w tym wszystkim chodzi… Wywołanie uśmiechu na twarzy dziecka BEZCENNE.

Doskonały towarzysz zabaw zarówno maluchów , starszaków jak i dorosłych. Gry planszowe sprawiają wiele radości dzieciom, pobudzają wyobraźnię i rozwój zmysłów. Z pewnością to zdobywanie wartości edukacyjnych poprzez świetną zabawę. Rozwój zdolności manualnych i motorycznych naszych pociech. To idealny kompan do zabawy i wspólnego odpoczywania. To jeden ze sposobów, żeby się dobrze bawić i pielęgnować więzi rodzinne. W 100% to oryginalny sposób na budowanie pozytywnych relacji międzyludzkich! Dzięki fantastycznym grom planszowym zabawy nie ma końca i oto w tym wszystkim chodzi… Wywołanie uśmiechu na twarzy dziecka BEZCENNE.

Warto grać w gry planszowe, gdyż są one w dzisiejszych czasach bardzo kreatywne. Dodatkowo możemy spędzać czas w gronie rodziny, wiadomo że czas poświęcony dzieciom jest najważniejszy. Gdy zbliżają nas do siebie, dodatkowo stanowią podstawę do nauki w szkole np liczenie itp. Jednak dla Nas gry najlepiej pokazują, że nie zawsze można wszystko mieć, wygrać. Dzięki czemu mały/młody człowiek jest powoli wprowadzamy w świat nas otaczający.

Według mnie gry planszowe rozwijają kreatywność oraz poprawiają rozwój umysłowy. My korzystamy jako rodzice z wspólnie spędzonych i dzięki temu zbliżamy się do siebie jeszcze bardziej. Czas spędzony z dzieckiem to jest świetna zabawa , a zarazem nauka . Bezcenny czas utrwali wspomnienia,a uśmiech dzieci sprawi,że rodzice będą szczęśliwi,bo jak wiadomo szczęśliwa mama i tata to i szczęśliwe dzieci,a także ich dzieciństwo ,które jest bezcenne. Jedno mnoży drugie,a więc gry planszowe to w sumie obowiązkowa rozrywka rodzinna.

Gry planszowe to świetny sposób nie tylko na spędzenie czasu z dzieckiem. Dzięki nim pogłębiają się relacje całej rodziny, dzieci uczą się współpracy, rozwija się ich kreatywność, poprawia się praca umysłu, uczą się pracować w grupie. Jest cała gama pozytywnych wartości najważniejsze to jednak radość dziecka i jego uśmiech, gdy spędza czas z rodzicami lub jednym z nich. Takie momenty są teraz rzadkością więc tym bardziej są ważne.

Wspólne granie z dzieckiem niesie ze sobą wiele korzyści! Przede wszystkim jest to wspaniała forma spędzania wspólnego czasu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę że współcześnie Każdy z nas jest zabiegany a wystarczy 30 minut dziennie poświęconych na granie z dzieckiem a dziecko doceni to w przyszłości., więzi z tym związane są bezcenne. Ponadto Ponadto granie w gry już od najmłodszych lat rozwija naszą wyobraźnię, strategiczne myślenie a także uodparnia nas na porażki, które nieraz zdarzają się również w prawdziwym życiu. Dobrze dobrana gra pozwala na nauka poprzez zabawę. Dziecko nawet nie wie kiedy zdobywa nowe umiejętności i wiedzę, niezbędna na poszczególnych szczeblach edukacji!?

W dzisiejszych czasach dzieci wola spędzać czas z smartfonem kapturem czy oglądając telewizję które zamiast rozwijać wyobraźnię kreatywności i logiczne myślenie znacznie ograniczają je. Inaczej jest z grami planszowymi nie dość że to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu z dzieciakami to świetnie wpływają na ich myślenie i rozwój intelektualny. Co można zaoferować lepszego dzieciom niż naukę po przez zabawę.

Ja uwazamze warto grac z dzieckiem w gry planszowe poniewaz mozemy kratywnie spedzic czas w gronie rodziny z naszymi dziecmi czy dzieckiem.Gry planszowe sa doskonalym sposobem spedzania wolnego czasu.Zapewniaja wspaniala zabawe.Ucza wspolzawodnictwa i przewidywania.Rozwijaja wyobraznie u dzieci.A przedewszystkim jest to sposob nauki przez zabawe.

Ponad wszystkimi zaletami jakie niewątpliwie dla rozwoju dzicka daje granie w gry planszowe jest wspólnie spędzony czas rodzica z dzieciem. Nie ma nic piękniejszego i ważniejszego ❤️.

Gry planszowe, karty, zabawy na świeżym powietrzu to zabawy jakie pamiętam ze swojego dzieciństwa. Wtedy to telewizja była tylko na „czas dobranocki”. Teraz wiele dzieci nie potrafi dostrzec nikogo i nic poza swoim telefonem, tabletem, laptopem czy telewizorem. Fikcyjni znajomi, gry na ekranie, które nic nie wnoszą w życie dziecka. Dlatego MY RODZICE wracajmy do wspolnych zabaw. A jedną z najlepszych form sa właśnie GRY PLANSZOWE. Dzięki nim możemy wspólnie spędzić czas. Dzieci poprzez zabawe uczą się logicznego myślenia, rozwiązywania ” problemów”. Rozwija się ich wyobraźnia, zmuszeni są do kreatywnego myślenia a przede wszystkim poświęcamy im nasz czas, który jest dla nich najcenniejszy. Ponadto tego rodzaju zabawy korzystnie wpływają na zdrowie dzieci, chociażby nie psują wzroku jak to bywa w przypadku tych wszystkich urządzeń elektronicznych, dzieci są mniej nerwowi, lepiej radzą sobie w grupie, potrafią odnaleźć się w nowym otoceniu.

Gry planszowe to wynalazek na miarę Nobla. Towarzyszą naszej rodzinie od dawna. Umożliwiła lepsze poznanie się i ciekawe spędzanie wieczorów, kiedy byliśmy jeszcze narzeczeństwem. Po narodzinach dzieci nie mieliśmy już czasu na dorosłe planszówki, ale na szczęście oferta dla dzieci jest równie interesująca. Poznawaliśmy w ten sposób kolory, cyfry, litery. Dzieci poznawały nowe słowa, uczyły się zdrowej rywalizacji i tego, że nie zawsze się wygrywa. Wspólnie spędzony czas owocował budowaniem bliskości i zacieśnianiem relacji z dzieciakami. Teraz, kiedy poszły do szkoły, wieczór z planszówkami jest dla nas wstępem do rozmów o emocjach, również tych trudnych, dotyczących strachu i kontaktów z rówieśnikami 🙂

Gry planszowe o rozwój nasz dbają,
Dlatego rodzice, tak chętnie sięgają,
Po taką formę rozrywki dla dzieciaka,
Rozgrywka planszowa to frajda taka.

Chwile te wspólne na relacje wpływają,
I dzieci zaufanie, do rodzica zdobywają,
Bo to super sprawa, usiąść wieczorami,
Wertować pomiędzy planszowymi grami.

Warto grać z dzieckiem w gry planszowe,
Dzisiaj młoda mama na pytanie odpowie,
Choć maluszek mój mały, to gramy wiele,
Wspólnie z siostrzeńcami jak co niedziele.

Każdy dzień tygodnia to nowe wyzwanie,
My tak lubimy gier planszowych obieranie,
Bo warto grać z dziećmi, one wiele umieją,
A gdy coś się uda, radośnie się tak śmieją !

Dlaczego więc warto ?
Wspieramy rozwój, ciekawość oraz chęci,
Podczas rozgrywek, dzieciaki tak przejęci,
Nawiązujemy więź, która nie do przebicia,
W zasadzie grami uczymy po troszku życia.

To rewelacyjny czas na nudy także zabicie,
Wszyscy grają w gry, gdzie tylko spojrzycie,
Bo to świetna zabawa, nie tylko dla małego,
Ale to także świetna zabawa dla dorosłego.

Gry planszowe kreują maluszka wyobraźnie,
Rozwija się umysł, i szczęśliwie jest doraźnie,
Uczymy się zasad, które w życiu się przydają,
Dlatego warto grać z dziećmi, one to kochają.

Gry planszowe dla dzieci to świetna rozrywka !

Obustronna korzyść – dla dziecka i dla rodzica/innego dorosłego. Tworzy się silniejsza więź ale i przede wszystkim dziecko uczy się liczyć, a dorosły ćwiczy liczenie – tak, w dobie wszechobecnych kalkulatorów sama mam już problemy przy wykonaniu prostych działań, co raz częściej muszę się porządnie zastanowić, a w grach często trzeba liczyć punkty, pola czy jeszcze coś innego. Poza tym szereg innych korzyści: logiczne myślenie, granie w parach czy grupach (współpraca) lub odwrotnie – samodzielne myślenie i dążenie do określonego celu. Pozwalają zapomnieć na chwilę o telefonach czy komputerach zarówno dzieciom jak i dorosłym bo nie oszukujmy się, my dorośli także często mamy nosy w ekranach.

Gry planszowe uczą nas – dużych i małych – jak niewiele jeszcze wiemy o sobie samym 🙂 Dzięki graniu z dzieckiem możemy nauczyć się śmiać razem z tych samych rzeczy. Wspólna gra zbliża, daje dużo radości, uczy rozmawiać, dyskutować, ale również… przygrywać i wygrywać. Planszówki to także świetna okazja do tego, żeby uciec od zwykłej – nierzadko smutnej – rzeczywistości, od smarfonów i telewizji, do świata pełnego niespodzianek 🙂

Nawiązując do gry „Liczne pszczoły”, odpowiem na pytanie w sposób matematyczny 🙂
Warto grać z dziećmi w gry planszowe, ponieważ:

+ DODAJĄ element współzawodnictwa i uczą współpracy z innymi!
– ODEJMUJĄ nudę i przełamują codzienną rutynę!
* MNOŻĄ radość wspólnych chwil spędzonych z najbliższymi!
/ DZIELĄ się z najmłodszymi wiedzą, rozwijają wyobraźnię i kreatywność!

Taka zabawa PROCENTUJE – uczy i uśmiech na twarzach wywołuje! 🙂

By o rozwój dziecka mieć spokojną głowę,
warto grać z pociechą w różne gry planszowe.
Czas wspólnie spędzony bezcenny jest przecież,
zwłaszcza gdy zabawa z nauką w duecie.
Tu wiekowych nie ma ograniczeń wcale,
bo grać może babcia i przedszkolny malec.
Jest rywalizacja, więc emocji dużo,
wygrana, przegrana, doświadczeniu służą.
Trzeba pogłówkować, kreatywnie myśleć
i reguł przestrzegać wszystkich bardzo ściśle.
Często wyobraźnia a czasem współpraca
najbardziej się dziecku podczas gry opłaca.
Ćwiczy się cierpliwość, pamięć, koncentracja
i choć śmiechu mnóstwo to jest edukacja.
W czasach, gdy wokoło pełno monitorów,
warto rozsądnego dokonać wyboru,
rozłożyć planszówkę, by w gronie rodziny
zadbać o naukę i o endorfiny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *