Encyklopedia Ciało Ludzkie – super encyklopedia dla dzieci

Encyklopedia Ciało Ludzkie – super encyklopedia dla dzieci

Nasze ciało jest jak prawdziwa budowla. Mamy przecież i fundament i “zadaszenie” i pozwalamy sobie często na jakąś “wykończeniówkę”, a już na pewno powinniśmy pamiętać o regularnych “remontach”. Nam, dorosłym, wszystko wydaje się być oczywiste. Myślimy, że dzieci też nabywają podstawową wiedzę jedynie z obserwacji i dopiero kiedy któreś z nich zagnie nas jakimś pytaniem, na które naprawdę trudno opowiedzieć uświadamiamy sobie, że to jednak tak nie działa.

Encyklopedia ciało ludzkie – dlaczego warto ją mieć?

Encyklopedia Ciało Ludzkie to tak naprawdę książka, która jest kompendium wiedzy odnośnie człowieka. Uzmysłowi dzieciom dlaczego ludzie się różnią. Jedni mają ciemną skórą, a  inni jasną. Jedni mają niebieskie oczy i jasne włosy, a inni brązowe i ciemną czuprynę.

Dzieci dowiedzą się, który to palec serdeczny i z jakich narządów wewnętrznych składa się ich ciało, oraz gdzie się one znajdują. Poczytają o szkielecie, mięśniach, ale też o emocjach. Będzie kilka słów o ciąży i narodzinach, o chorobach, alergiach i odporności. O tym, jak wygląda wizyta u lekarza i jak być w doskonałej formie.

Oczywiście Encyklopedia Ciało Ludzkie to nie tylko tekst, ale w głównej mierze piękne, dokładne ilustracje. Ta książka naprawdę może pobudzić dziecięcą ciekawość i wiele nauczyć naszego malucha.

Żałuję, że kiedyś nie było takich lektur

Trzeba było zakuwać nudne regułki i nikt nawet nie próbował opowiadać dzieciom o ludzkim ciele zanim poszły do szkoły. Teraz rodzice mają ułatwione zadanie. Takie piękne książki odwalają większość roboty za nich.

To jedna z najbardziej wartościowych Encyklopedii dla dzieci, jaka kiedykolwiek wpadła nam w łapki. Mamy przyjemność studiowania jej nawet z siedmio i dziewięciolatkiem. Polecamy!

Encyklopedia Ciało Ludzkie

Encyklopedia Ciało Ludzkie

Encyklopedia Ciało Ludzkie

Encyklopedia Ciało Ludzkie

Encyklopedia Ciało Ludzkie

Wydawnictwo Olesiejuk

Wydawnictwo Olesiejuk

Wydawnictwo Olesiejuk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *