Minecraft dla dzieci – kultowa gra doczekała się książek!

Do dziś nie mogę zrozumieć fenomenu Minecrafta. Wczoraj, zrobiłam nawet ankietę na Instagramie, by ten fenomen pojąć, jednak rodzice sami nie potrafią wytłumaczyć istoty popularności tego tematu. Minecraft dla dzieci jest rozwijający, ćwiczy wyobraźnię i… niby  można by wymieniać jeszcze długo. Do gry chyba nigdy się nie przekonam, ale książki mnie urzekły.

Minecraft dla dzieci – książki od Jaguar

Pamiętnik 8 bitowego wojownika to na tą chwilę aż 4 części książki. Czarodziejskiej mogłabym rzec, bo zwykle to ja muszę czytać dzieciom książki na dobranoc ale w tym przypadku, wyrywają je sobie z rąk – jako fani Minecrafta.

Głównym bohaterem jest mieszkaniec wioski, który opowiada o swojej codzienności i przygodach. Przyznaję bez bicia, że ja się nie zaczytywałam ale to dlatego, że „boję się” Minecrafta. Poznałam ten temat w trakcie obserwacji gry, na którą z resztą chłopcy zbierali grosik do grosika, by w końcu umieścić płytę w czytniku PS4. Grafika jak na starych grach telewizyjnych. Mnie bolą oczy. I głowa. I serce nawet 😀

Ale skoro książka daje im tyle emocji, że oni chcą ją czytać, a przy okazji utrwalać literki, opowiadać sobie te książki i wymieniać się poglądami, to ja jestem na tak.

Język jest przystępny, literki duże, podobno czyta się „lekko” – cokolwiek ma to znaczyć. My mamy całą kolekcję – jak się rozmnoży, też chętnie sięgniemy po kolejne części. I myślę, że każdy fan Minecrafta powinien je posiadać.

minecraft dla dzieci

minecraft dla dzieci

minecraft dla dzieci

minecraft dla dzieci

minecraft dla dzieci

minecraft dla dzieci

minecraft dla dzieci

minecraft dla dzieci

minecraft dla dzieci

Minecraft dla dzieci – konkurs

Bardzo chętnie pomożemy Wam w zebraniu swojej kolekcji 🙂 W  związku z tym możecie u nas wygrać dwie pierwsze części serii książek. Co trzeba zrobić by mieć szansę na nagrodę?

W komentarzu pod tym postem napisz, za co Twoje dziecko lubi Minecrafta?

Zostaw też kontakt mailowy do siebie 🙂

Zabawa trwa do niedzieli, 23 grudnia włącznie. W Wigilię podamy zwycięzcę.

A jeszcze przed nowym rokiem będzie u nas kolejny konkurs. Za to w nowym roku będzie można wygrać tutaj całą masę gier, książek i zabawek. Naprawdę warto być z nami 🙂

15 comment(s)

Moj Synek prosto i na temat mówi, że bardzo lubi minecrafta ale nie da się wytłumaczyć dlaczego ? potem rozwija temat, że jest pół realistyczny pół fantastyczny, że może tu tworzyć swój swiat i budować wszystko co chce i co mu się podoba, można hodować zwierzęta i takie tam ?. Dalej mówi „mamo Ty tego nie zrozumiesz…” ?

Mam 3 synów, jednak ten najmłodszy jeszcze jest za mały na Maincrafta- zapytałam, więc starszych za co lubią Maincrafta. Odpowiedź była szybka za kreatywność, za to że mogą grać razem lub z kolegami, za to że można tworzyć swój świąt, wymyślać i budować całe miasta, lotniska, boiska, sklepy , baseny, za to że poznali dzięki tej grze youtuberów Vito i Bella. Ale najlepsza była odpowiedź taka, że mogą zbudować dla mamy jej wymarzoną willę z basenem i salą kinową?????
Pozdrawiamy Julita i jej architekci marzeń Wiktor i Bartek

Moj 8letni syn lubi minecrafta (zanim ja go poznałem myslalem ze to mind craft – duzo sie nie pomylilem) za brak fabuły narzuconej odgórnie…za to ze moze tworzyc swoj swiat w ktorym moze tworzyc swoje ukryte sekrety, w grze sa zarowno pozytywne jak i te mniej postscie dzieki czemu moze poznac wirtualny swiat wartosci a nawet byc tym „zlym” bez szkody.gra fajnie pobudza kreatywnosc i najlepsze w niej jest brak konca…ja na poczatku myslalem ze gra nazywa sie mind craft…duzo sie nie pomylilem bo to fantastyczny swiat obrazujacy dziecieca wyobraznie w kwadratowymi brylami (geometria)

Zapytałam dziecko i usłyszałam – Mamo bo to taki świat podobny do Lego , też budujesz ale tylko z klocków jednego rodzaju i w komputerze a nie w realu.I to jestem w stanie zrozumieć , budowanie to tradycja w naszym domu. Z dziada pradziada buduje się z drewna , plastiku,na żywo i w świecie fikcyjnym takim jak Minecraft 🙂 Pozdrawiamy

To proste. Można w nim zrobić wszystko, co się tylko chce, walczyć, budować, eksplorować świat, tworzyć skomplikowane mechanizmy i wiele, wiele innych. A dzieci uwielbiają tą swobodę.

Moje dziecko uwielbia minecrafta za to, że pomaga nawiązywać znajomości. Bez względu na to, czy zna kogoś bardzo dobrze, czy też to jego pierwsze spotkanie z daną osobą, jak tylko zaczyna się temat minecrafta, rozmowa staje się żywsza i wypełniona śmiechem. Myślę, że to, iż jest to wspólne zainteresowanie całej grupy rówieśniczej sprawia, że granie staje się jeszcze ciekawsze, to trochę tak jak za naszych czasów pamiętniki z wpisami, czy też riki tiki 🙂

Syn Zygmunt (lat 6) uwielbia minecrafta za to, że dzięki blokom, może zbudować wszystko co się da – boisko sportowe, znaną restaurację fast food czy też ulicę swojego miasta.
Poza tym, zawsze w zerówce jest x nim jest przyjaciel- pluszak Creeaper.

Nie wiem jak to się stało że moje dziecko na punkcie Minecrafta oszalało. Siedzi i tylko czeka kiedy na x-box zagra w niego i wejdzie do tego wspaniałego świata gdzie tworzy swój świat doskonały.

Nie wiem jak to się stało że moje dziecko na punkcie Minecrafta oszalało. Siedzi i tylko czeka kiedy na x-box zagra w niego i wejdzie do tego wspaniałego świata gdzie tworzy swój świat doskonały z kwadratów zbudowany.

Nie mam zielonego pojęcia dlaczego Piotruś oszalał na punkcie Minecrafta. W sumie nawet pytałam, ale dostałam tylko enigmatyczną odpowiedź: „Świat z Minecrafta jest wielopłaszczyznowy pomimo prostej konstrukcji bazowej” (słowa… 8-latka…). Może to właśnie sedno – gra ta pobudza wyobraźnię Piotrka jednocześnie gwarantując pewne proste „klockowe” zasady u podstaw kreacji. Dziecko przecież to taki mały wizjoner- badacz, tworzy z nowatorską energią świat kreatywności, ale jednocześnie jego umysł szuka w tym logiki, uporządkowania, struktury… Minecraft doskonale łączy te wydawałoby się sprzeczności- nieskrępowaną kreatywność i ramy zasad.

ekpyrosis@onet.eu
Moja dziecko lubi Minecrafta za to, ze jest to symbol uwolnienia się jego twórcow od konformistycznego dyktatu unifikacji i uniformizmu, innymi słowy jest to cos naprawde niebanalnego posród zalewu sztampy w sferze gier oraz za to, ze jest to kwintesencja korzystnego mariażu między nowoczesnoscia a starą dobra tradycj a gier 🙂

ekpyrosis@onet.eu

Moja dziecko lubi Minecrafta za to, ze jest to kwintesencja korzystnego mariażu miedzy nowoczesnościa a tradycją 🙂 i za to, ze jest to symbol uwolnienia sie jego twórców od konformistycznego dyktatu unifikacji i uniformizmu, czyli innymi słowy jest to cos zgoła niebanalnego posród zalewu sztampowych, na pozór nowocześniejszych gier 🙂

Szymon jak każdy 8-latek,
lubi się poczuć jak małolatek.
Czasem się bawi w kolorowanki,
innym razem układa rymowanki.
Lecz ostatecznie zawsze w tym Minecraft,
a ja ciągle słyszę – no weź, daj crafta!
Za co on go tak lubi,
ja sama nie wierzę.
Lecz gdy go pytam,
on szczerze rzecze:
Minecraft to klocki,
takie małe bloczki.
Buduję z nich fajne przestronne domki,
poza domkami jest też tam niebo,
a czasem znajdzie się również piekło.
Tak sobie walczę ze stworami
i czasem sprzedaję z wieśniakami.
Lubię otwierać też Luckyblocki
tylko się boję że wypadnie Zombie.
A gdy się nudzę, idę pokopać
i do jaskini się lubię dokopać.
Tam zwiedzam kopalnie,
znajduję skrzynie,
w końcu nic w świecie nigdy nie ginie.
Jako matka tak słucham śmiało
i powiem szczerze, mnie oniemiało.
Ten Minecraft cały jest małym światem,
który uczy dzieciaka jak być śmiałkiem.
Mimo, iż to tylko gra komputerowa,
z pewnością nauczy go życia od nowa.

Mój email: konkarolina@op.pl

Syn od razu polubił Minecrafta- nie rozumiałam tego „zauroczenia” dopóki sama nie zagrałam- i przepadłam w kwadratowym świecie :). Gracz przeniesiony zostaje w całkiem inny, nierealny świat- zaskakujący i pełen niebezpieczeństw! Gra jest wciągająca i dająca sporo frajdy- a tworzenie swojego świata jest naprawdę wielką zabawą! Pozdrawiamy i polecamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *