5 samochodów z klocków na święta Bożego Narodzenia

Samochody Lego

Każdy fan układania klocków wie jak mocno zestawy LEGO® rozwijają wyobraźnię, dlatego zastanawiając się jaki prezent zrobić najmłodszym, od razu przychodzą one do głowy jako najlepszy pomysł. Dzieciaki jak i dorośli uwielbiają budować z klocków LEGO® samochody. Idealnym prezentem dla najmłodszych i tych trochę starszych fanów motoryzacji będą zestawy LEGO®, z których można składać wyścigówki, a także wozy policyjne i auta należące do złodziei. Oto kilka doskonałych zestawów, które świetnie sprawdzą się jako prezent od Świętego Mikołaja.

LEGO® DUPLO samochody wyścigowe

Budując z klocków LEGO® DUPLO samochód, dzieci tworzą miniaturowy świat przygód, do którego mogą przenieść się w każdej chwili. Zestaw LEGO® DUPLO samochody wyścigowe to kolorowy zestaw dla najmłodszych, który pozwala im odgrywać przeróżne role. Dzieci uwielbiają ścigać się zbudowanymi własnoręcznie samochodami. W zestawie są dwa auta z napędem pull-back, który sprawia, że wyścigi są ekscytujące.

Ciekawe akcesoria takie jak puchar dla zwycięzcy, flagi i pachołki pozwalają na wiele godzin nieustannej zabawy. Najmłodsi mogą bawić się samodzielnie lub w towarzystwie rodziców i starszego rodzeństwa. Szukając idealnej zabawki na święta warto postawić na klocki Lego, które pomagają rozwijać społeczne kompetencje, uczą rozpoznawać emocje, a do tego doskonale działają na motorykę małą.

LEGO® samochód sportowy

Trochę starsi miłośnicy wyścigów na pewno zachwycą się emocjonującym zestawem Creator 3w1, który umożliwia złożenie aż 3 różnych modeli do zabawy. Dzieci mogą wybrać między szybką wyścigówką, Hot Rodem z silnikiem i wlotem powietrza lub zbudować samolot.

Zestaw LEGO® Creator zachęca do budowania według własnych pomysłów, bo z tych samych klocków można zbudować mnóstwo ciekawych konstrukcji. Jest to świetny pomysł dla dziecka, które uwielbia przebudowywać z klocków LEGO®. Wyścigówka z małych klocków doskonale nadaje się do trenowania małych rączek oraz rozbudzania wyobraźni. Budując z klocków LEGO® samochód, mogą wyobrażać sobie, że sami do niego wsiadają i mkną po szybkich torach wyścigowych.

Parking piętrowy i myjnia samochodowa

Dzieci najbardziej lubią bawić się w „życie”, dlatego klocki LEGO® samochody dają im pole do popisu. W zestawie są aż 3 pojazdy, z których jeden jeździ po popchnięciu, a do tego są 4 figurki, którymi można odgrywać sceny z życia codziennego. Jest szlaban, czyli coś co najmłodsi lubią najbardziej, stacja ładowania, rampa i wiele ciekawych akcesoriów.

Klocki LEGO® DUPLO można łączyć z innymi zestawami tworząc coraz większe i lepsze budowle, rozwijając przy tym wyobraźnię i ucząc zachowań społecznych. Podczas zabawy klockami dzieci nabierają pewności siebie, a samodzielne budowanie daje im satysfakcję i ogromną radość.

Wyścigówka Ninjago

Dla fanów filmów Ninjago doskonałym prezentem będzie wyścigówka EVO Jaj’a i Nyi. W zestawie są aż cztery mini figurki bohaterów, z którymi zabawa nabiera kolorów oraz wyścigówka ninja 2w1. Jay, Nya, Niszczyciel Boa oraz Mechaniczna Kobra to bohaterowie, które dzieci uwielbiają oglądać w bajkach, a teraz będą mogły wymyślać im nowe przygody na własnym dywanie.  

Zestaw to 536 klocków, z których można zbudować przede wszystkim szybkie auto dla bohaterów, ale także odłączaną lotnię oraz helikopter. Szukając prezentu na święta warto wybrać klocki LEGO®Samochód ulubionego bohatera i figurki to będzie strzał w dziesiątkę. Zestaw Ninjago uczy opowiadania historii oraz empatii, czyli przeżywania przygód razem z bohaterami. Budując z klocków LEGO®, dzieci rozbudzają w sobie kreatywność i ćwiczą motorykę, dzięki której w szkole łatwiej przychodzi nauka pisania i rysowania.

LEGO® CITY czyli Akcja strażacka i policyjny pościg

Każdy zestaw LEGO® CITY jest ekscytujący, ma wiele ciekawych szczegółów i opowiada wciągające historie. Akcja strażacka to zestaw, który dzieci mogą kojarzyć z serialu LEGO® CITY ADVENTURES. Policja, straż pożarna oraz złodzieje, którzy kradną pieniądze to historia, do której można napisać wiele scenariuszy. W zestawie można znaleźć 3 figurki, scenę pożaru, kota oraz sygnalizację świetlną. W dodatku można zbudować drona, który wystrzeliwuje płaskie elementy wody z klocków LEGO®, która gasi ogień.

Budując z LEGO® CITY samochód, można iść według drukowanych lub cyfrowych wskazówek, a na koniec ulepszyć go po swojemu, używając wyobraźni. Dzieci tworząc takie historie nabierają pewności siebie i rozwijają swoje umiejętności. Zestaw Akcja strażacka i policyjny pościg są przeznaczone dla dzieci powyżej 5 roku życia i doskonale wkomponują się w pozostałe zestawy LEGO® CITY, które można łączyć do woli. Zabawa może być inspirowana serialem LEGO® CITY, ale nie trzeba znać serialowych postaci, by bawić się klockami przez wiele godzin.

Układanie klocków przynosi ogromną radość i pobudza wyobraźnię dzieci już od najmłodszych lat. Zabawa pobudza także kreatywność. Doskonale wpływa na sprawność manualną jak i koordynację wzrokową. Klocki LEGO® to idealny pomysł na prezent dla każdego małego i dużego dziecka, a także dla dorosłego.