5 szybkich porad dotyczących zakupu klocków LEGO

Klocki Lego

Klocki LEGO to jedne z najpopularniejszych zabawek na świecie. Od lat przodują przy wyborze podarunków, szczególnie dla dzieci. Klocki LEGO gwarantują świetną zabawę niemal każdemu, jednocześnie dobrze wpływając na motorykę, zdolności manualne czy kreatywne myślenie. Dlatego warto kupować te klocki zarówno dla siebie i swojej rodziny, jak i dla bliskich. Przed dokonaniem zakupu jednak najlepiej zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pomogą w doborze najbardziej trafionego modelu. Oto 5 porad, które mogą przydać się podczas kupowania upatrzonego pudełka LEGO.

1. Dobranie klocków LEGO do zainteresowań

Klocki LEGO warto kupować zgodnie z upodobaniami osoby, która będzie z nich korzystała – niezależnie czy jest to prezent dla dzieci, czy dla dorosłych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku maluchów, które po otrzymaniu pudełka niezgodnego ze swoimi zainteresowaniami, nie będą uradowane z prezentu, a zabawka może pójść w kąt.

Dlatego najlepiej dowiedzieć się, co lubi odbiorca prezentu, a jeśli nie ma takiej możliwości, to warto sięgnąć po wersje bardziej uniwersalne, jak na przykład pudełko z mieszanymi klockami LEGO do rozbudowy własnych zestawów.

2. Dopasowane klocków LEGO do wieku

Kupując klocki LEGO, warto też dopasować je do wieku użytkownika tych zabawek. Na przykład maluchom lepiej nie dawać wersji LEGO o standardowych małych wymiarach, ponieważ dzieci mogą je niechcący połknąć. W tym przypadku lepiej wybrać zestawy LEGO DUPLO, jak uwielbiane przez pociechy wersje ze zwierzątkami albo wesołym miasteczkiem.

Podobnie skomplikowane zestawy LEGO Technic lepiej wybrać dla nastolatków i dorosłych, ponieważ ich ułożenie może być za trudne nawet dla dzieci w wieku szkolnym. Dla nich zaś idealne mogą się okazać przykładowo wersje LEGO City albo pudełka z superbohaterami czy postaciami z Harry’ego Pottera. Dopasowując zestaw klocków LEGO do wieku obdarowanego, warto też sugerować się oznaczeniami na poszczególnych opakowaniach tych zabawek.

3. Kupowanie klocków LEGO w wiarygodnym miejscu

Popularność klocków LEGO sprawia, że wielu nieuczciwych producentów tworzy podróbki, oferując tanio klocki podobne, jednak różniące się jakością i wyglądem. Te zabawki czasami mają łudząco podobne opakowania, szczególnie jeśli zakupów dokonują osoby starsze, nieumiejące rozpoznać oryginalności przedmiotu.

Dlatego najlepiej kupować klocki LEGO tylko w sprawdzonych sklepach, sprzedających zabawki firmowe. Można na przykład szukać ulubionych pudełek na witrynach internetowych, gdzie w jednym miejscu znajdą się różne popularne zestawy, jak LEGO Friends, City, Creator, Minecraft, Classic i wiele innych.

4. Szukanie klocków LEGO w dobrej cenie

Jakość i renoma klocków LEGO sprawiają, że nie są to zabawki z najtańszej półki, jednak z pewnością są warte swojej ceny. Dlatego szukając wybranego zestawu LEGO, warto przeglądać sklepy internetowe sprzedające te klocki w możliwie najbardziej korzystnej cenie. Najlepiej też wybierać witryny, które często obejmują promocją klocki LEGO, albo oferują duże zniżki przy zakupie kilku zestawów. W ten sposób można nieraz sporo zaoszczędzić, zdobywając oryginalne LEGO bez obciążania budżetu domowego.

5. Dokupienie pudełka na klocki LEGO

Miłośnicy klocków LEGO mają zazwyczaj przynajmniej kilka ich opakowań, a częste wyciąganie zabawek sprawia, że potem wracają one do niewłaściwego pudełka lub najmniejsze elementy giną po kątach. Wobec tego najlepiej trzymać klocki w specjalnym pudełku, dzięki czemu ulubione zestawy będą zawsze w jednym, bezpiecznym miejscu.

Dlatego kupując kolejne pudełko LEGO, najlepiej też od razu zakupić firmowy pojemnik na LEGO – dostępne są zabawne, kolorowe opakowania w kształcie pojedynczego klocka, które będą jednocześnie świetną dekoracją w pokoju dziecięcym i nie tylko.