Baranek z papieru – 20 pomysłów na wielkanocnego baranka

baranek z papieru

Do Wielkanocy zostało już bardzo niewiele czasu. Zazwyczaj dzieci odliczają dni do tych wiosennych Świąt, ale tym razem chyba wszystkie mają ochotę po prostu wrócić do szkoły i nie liczyć na kolejne WOLNE. Jak umilić pociechom ten trudny czas? Mamy dla Was aż 20 pomysłów na wielkanocne prace plastyczne dla dzieci. Może i w Waszym domu powstanie baranek z papieru?

Baranek z papieru – co symbolizuje wielkanocny baranek?

Baranek wielkanocny to obowiązkowy element święconki. Wkłada się go do koszyczka głównie dlatego, że jest on symbolem odkupienia, a także zwycięstwa ze złem. Taki baranek wielkanocny przyjmuje formę maślanej lub czekoladowej figurki. Niektórzy wkładają też do święconki chlebek w kształcie baranka.

Baranek wielkanocny z papieru – jak zrobić?

Jak zrobić baranka wielkanocnego z papieru? To naprawdę proste! Zebraliśmy dla Was aż 20 inspiracji na wielkanocne baranki. Jest wśród nich zarówno baranek z rolki po papierze toaletowym, jak i te z serwetek papierowych, czy pasków papieru. Takie baranki to wspaniała ozdoba wielkanocnego stołu i święconki no i najważniejsze – możecie je zrobić razem z Waszymi dziećmi. A najwspanialsza rzecz, którą można ofiarować dziecku, to spędzony z nim czas.

Zachęcamy do przejrzenia galerii. Dajcie znać, który baranek z papieru najbardziej się Wam spodobał.

Zobacz też: Ozdoby wielkanocne: zajączek z papieru. 40 inspiracji.

Zobacz też: Wielkanocne karty pracy – 10 kart do pobrania.

Zobacz też: Kurczaczek wielkanocny – 50 pomysłów.

baranek z papieru

baranek z papieru