BazgRoll – recenzja gry od FoxGames. Potrafisz rysować?

BazgRoll – recenzja gry od FoxGames. Potrafisz rysować?

Kalambury każdy zna, prawda? Tylko, że ta gra imprezowa zawsze polega na tym samym. Natomiast BazgRoll od FoxGames, choć w naszym odczuciu też zalicza się do kalamburów, jest grą znacznie bardziej wciągającą. O co tu chodzi?

BazgRoll recenzja – nabazgraj coś na kostce

Zawartość pudełka z grą dość mocno mnie zaskoczyła. Otóż znaleźliśmy w niej między innymi aż 6 wielkich, kolorowych kostek. Dorzucono do nich też mazaki z gąbeczką do ścierania i sporo kart z hasłami. Bez czytania instrukcji wiedziałam więc, że ta gra będzie wiązała się z rysowaniem. No i tutaj teoretycznie powinny pojawić się schody, bo choć coraz częściej całą rodziną sięgamy po ołówek czy kredki, to jednak nasze umiejętności związane z rysowaniem pozostawiają wiele do życzenia. Ale – jak się okazało – szło nam całkiem nieźle.

BazgRoll – recenzja

Na początku rozgrywki każdy z graczy wybiera sobie po jednej kostce. Pobiera też z pudełka mazak. Następnie losuje kartkę z hasłem  – pojawiają się one “w  dwóch trudnościach”. Na każdej stronie po dwa hasła. Wybieramy jedno i .. rysujemy wszystko to, co nam się z nim kojarzy, ale uwaga.. rysunkami trzeba pokryć najlepiej wszystkie ściany kostek. Oczywiście jest klepsydra, która odmierza nam czas, dlatego musimy się w nim zmieścić. Na koniec czasu rzucamy kostkami i później nie wolno nam już ich dotykać. Nawet wtedy, gdy pod spodem znajduje się najbardziej obrazowy rysunek.

Gracze muszą odgadnąć co też rysownik miał na myśli i zapisać hasło na odpowiednim kolorze na kartoniku. Na koniec wszyscy sprawdzają, komu udało się odgadnąć poszczególne hasła.

BazgRoll to bardzo nowoczesna odsłona gry kalambury. W dodatku tutaj tylko rysujemy, nie możemy opowiadać czy pokazywać. Ale dzięki temu, że to taka odświeżona wersja, z przyjemnością po nią sięgamy, a przy okazji ćwiczymy nasze umiejętności związane z rysowaniem. Dla młodszych dzieci polecam po prostu schować klepsydrę i pozwolić wszystkim rysować tak długo, jak długo to będzie konieczne. Gra potrwa dłużej i może będzie mniej emocjonująca, ale przynajmniej wszyscy będą mieli równe szanse.

bezgroll

bazgroll gra

bezgroll recenzja

kalambury gra

bazgroll

bazgroll

bazgroll

bazgroll

bazgroll

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *