BazgRoll – recenzja gry od FoxGames. Potrafisz rysować?

bazgroll gra

Kalambury każdy zna, prawda? Tylko, że ta gra imprezowa zawsze polega na tym samym. Natomiast BazgRoll od FoxGames, choć w naszym odczuciu też zalicza się do kalamburów, jest grą znacznie bardziej wciągającą. O co tu chodzi?

BazgRoll recenzja – nabazgraj coś na kostce

Zawartość pudełka z grą dość mocno mnie zaskoczyła. Otóż znaleźliśmy w niej między innymi aż 6 wielkich, kolorowych kostek. Dorzucono do nich też mazaki z gąbeczką do ścierania i sporo kart z hasłami. Bez czytania instrukcji wiedziałam więc, że ta gra będzie wiązała się z rysowaniem. No i tutaj teoretycznie powinny pojawić się schody, bo choć coraz częściej całą rodziną sięgamy po ołówek czy kredki, to jednak nasze umiejętności związane z rysowaniem pozostawiają wiele do życzenia. Ale – jak się okazało – szło nam całkiem nieźle.

BazgRoll – recenzja

Na początku rozgrywki każdy z graczy wybiera sobie po jednej kostce. Pobiera też z pudełka mazak. Następnie losuje kartkę z hasłem  – pojawiają się one „w  dwóch trudnościach”. Na każdej stronie po dwa hasła. Wybieramy jedno i .. rysujemy wszystko to, co nam się z nim kojarzy, ale uwaga.. rysunkami trzeba pokryć najlepiej wszystkie ściany kostek. Oczywiście jest klepsydra, która odmierza nam czas, dlatego musimy się w nim zmieścić. Na koniec czasu rzucamy kostkami i później nie wolno nam już ich dotykać. Nawet wtedy, gdy pod spodem znajduje się najbardziej obrazowy rysunek.

Gracze muszą odgadnąć co też rysownik miał na myśli i zapisać hasło na odpowiednim kolorze na kartoniku. Na koniec wszyscy sprawdzają, komu udało się odgadnąć poszczególne hasła.

BazgRoll to bardzo nowoczesna odsłona gry kalambury. W dodatku tutaj tylko rysujemy, nie możemy opowiadać czy pokazywać. Ale dzięki temu, że to taka odświeżona wersja, z przyjemnością po nią sięgamy, a przy okazji ćwiczymy nasze umiejętności związane z rysowaniem. Dla młodszych dzieci polecam po prostu schować klepsydrę i pozwolić wszystkim rysować tak długo, jak długo to będzie konieczne. Gra potrwa dłużej i może będzie mniej emocjonująca, ale przynajmniej wszyscy będą mieli równe szanse.

bezgroll

bazgroll gra

bezgroll recenzja

kalambury gra

bazgroll

bazgroll

bazgroll

bazgroll