Celestynka – Gwiazda na nocnym niebie. Wydawnictwo Tekturka

celestynka

Mamy w naszej domowej biblioteczce sporo pięknych perełek. Przywykliście już do tego, że Wam je tutaj prezentujemy. Dziś na tapecie  – Celestynka od Wydawnictwa Tekturka. Jeśli jeszcze nie znacie tej propozycji, z pewnością się w niej zakochacie.

Celestynka – gwiazda na nocnym niebie

Patrzycie na okładkę i myślicie, że główną bohaterką jest tu dziewczynka, prawda? Nic bardziej mylnego. Otóż Celestynka (jakże wdzięczne imię, gdybym miała córkę, właśnie tak bym ją nazwała) to zapałka. Ale zupełnie niezwykła. Znacie „Dziewczynkę z zapałkami”, prawda? Baśń, która wzbudza skrajne emocje ale kojarzy się z dzieciństwem. Otóż Celestynka jest tą właśnie zapałką, zapaloną przez Dziewczynkę z baśni.

Mieszka w ciasnym pudełeczku i ma WIELKIE marzenia o tym, by kiedyś zabłysnąć ale nie chce robić tego po to, by stać się sławną. Jej wyjątkowość ma polegać na tym, by mogła uratować komuś życie.

No i nadchodzi ten dzień, ta chwila, gdy Celestynka świeci najmocniej jak się da. Trwa ona zaledwie moment  po czym następuje przemiana. Zapałka staje się gwiazdeczką na niebie i od tej pory świeci długo i jasno spoglądając na nas z góry.

To opowieść, która pokazuje, że warto wierzyć w swoje marzenia ale i o tym, że bycie prawdziwą gwiazdą nie musi wcale oznaczać blasku fleszy na twarzach. Bo tak naprawdę kimś wyjątkowym możemy być również dla swoich bliskich – rodziny, czy przyjaciół.

Wzruszająca historia dla dziecka  z przepięknymi ilustracjami. Dodatkowo każde dziecko z pewnością sobie z nią poradzi. U nas to dzieci czytały rodzicom 😉

celestynka

celestynka

celestynka

celestynka

celestynka

celestynka

celestynka

celestynka

celestynka

celestynka

Zachwyca, prawda? Celestynka to naprawdę godna uwagi propozycja. Książka z pozoru typowo dla dziewczynek, ale na naszych chłopcach zrobiła ogromne wrażenie. Z resztą.. Na nas też!