Co zabrać na obóz w Bułgarii? O czym nie można zapomnieć?

Dziewczynka spakowana na wyjazd

Beztroskie wakacje nad wodą i odpoczynek od nauki są wakacyjnymi priorytetami naszych pociech. Aby sprawić dziecku największą radość, wybierz popularny kierunek, jakim jest Bułgaria, która cieszy się olbrzymim zainteresowaniem młodzieży. Zanim wyślesz dziecko na wakacje, zwrócić uwagę na kilka kwestii. W tym artykule podpowiemy, jak przygotować pociechę na obóz w Bułgarii i co należy spakować.

Jak przygotować się na obóz w Bułgarii?

Wyjazd na kolonie to stres zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. Dorosły, który jest odpowiedzialny nie tylko za przygotowanie i pomoc w spakowaniu dziecka, martwi się również tym, jak dziecko poradzi sobie na wyjeździe w gronie rówieśników. O wszelkich wątpliwościach warto z dzieckiem porozmawiać wcześniej, aby nie generować niepotrzebnych nieporozumień, kiedy dziecko będzie już na obozie.

Warto także przygotować listę najbardziej potrzebnych rzeczy, które powinny znaleźć się w walizce naszej pociechy. Taką listę najlepiej przygotować na kilka tygodni przed planowanym wyjazdem i stopniowo uzupełniać o kolejne pozycje. Ten sposób jest niezawodny i sprawdzony przez wielu rodziców.

Co spakować na letni obóz w Bułgarii?

Jeżeli nie jest to obóz specjalistyczny, na który niezbędny jest profesjonalny sprzęt, to lista rzeczy będzie obejmowała kilka podstawowych kategorii: dokumenty i pieniądze, ubrania, kosmetyki, rzeczy na plażę i ewentualnie lekarstwa, jeżeli nasza pociecha bierze jakieś medykamenty na stałe.

Obowiązkowo należy zabrać dokument tożsamości, może być nim paszport, paszport tymczasowy lub dowód, które pozwolą dziecku przekroczyć granicę i wjechać na teren kraju. Warto także pamiętać o legitymacji szkolnej, a także odpowiedniej sumie kieszonkowego.

To, co powinno znaleźć się w bagażu dziecka, to bez wątpienia komplet bielizny na każdy dzień obozu, krótkie spodenki, jedna para długich spodni na chłodniejsze dni, T-shirty, jedna ciepła bluza, ręcznik kąpielowy i jeden ręcznik na plażę, klapki kąpielowe, sandały, wygodne buty sportowe, buty do wody, strój kąpielowy, czapka lub kapelusz, a także odzież do spania.

Do kosmetyczki z podstawowymi środkami higieny osobistej warto zapakować mały żel antybakteryjny, a także obowiązkowo krem z wysokim filtrem UV, pomadkę do ust i środki chłodzące, które przydadzą się po zbyt intensywnym opalaniu. Na obozie może być potrzebny również czepek, szczególnie podczas korzystania z basenów hotelowych. Zajmuje niewiele miejsca, dlatego warto go spakować.

Gdzie warto pojechać na kolonie w Bułgarii?

Od wielu lat olbrzymią popularnością cieszą się obozy młodzieżowe w Bułgarii organizowane w dwóch popularnych kurortach, czyli w Słonecznym Brzegu i Złotych Piaskach. Wakacje w regionie Morza Czarnego są bez wątpienia ciekawą formą zorganizowanego wypoczynku, a mnogość atrakcji sprawia, że młodzież chętnie wybiera wakacje właśnie w tym miejscu. Ciekawe obozy w Bułgarii w popularnych bułgarskich kurortach organizuje m.in. biuro podróży KochamWakacje.

Podczas obozu w Bułgarii młodzież ma okazję odwiedzić urokliwy Nessebar wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Sozopol z zabytkową zabudową miejską, a także urokliwą Warnę, czyli luksusowy kurort chętnie odwiedzany przez turystów z Bułgarii. Bułgaria to także świetny kierunek dla miłośników sportów wodnych. Nie brakuje tu pięknych plaż z wieloma wodnymi atrakcjami, a także basenów i aquaparków z dużą ilością zjeżdżalni, wodospadów, basenów z falami i stref chilloutu.

Wakacje w gronie rówieśników to także świetny pomysł, na wyrwanie się spod opiekuńczych skrzydeł rodziców. To dla młodzieży często pierwsza okazja do stawiania kroków w samodzielnym planowaniu spędzania czasu wolnego oraz zdobywaniu nowych doświadczeń. Wakacje bez rodziców otwierają przed dziećmi szereg nowych możliwości. Pozwalają nabyć nowe umiejętności, niejednokrotnie bardzo przydatne w usamodzielnianiu się i wchodzeniu w dorosłe życie.