Ćwiczenia pamięci i refleksu – kolejne gry od Alexander

ćwiczenia pamięci

Gry planszowe to nie tylko zabawa. To również ćwiczenia pamięci, refleksu, spostrzegawczości. Nie rzadko też możliwość poznawania nowych faktów. My kochamy te od Alexander i jak już wspomniała m w którymś wpisie, na żadnej jeszcze się nie zawiedliśmy. Ostatnio dostaliśmy sporą pakę gier i tak powoli, wszystkie po kolei testujemy. Dziś przyszła kolej na te, które dbają o ćwiczenia pamięci, refleksu i spostrzegawczości!

Łubudu – niech wygra szybszy i zwinniejszy!

Pokazywałam Wam już wielokrotnie różne opcje gier ćwiczących zwinność. Mamy kilka ulubionych a ta, trafia do ich grona. Łubudu to zabawa dla 4 graczy jednocześnie. Nie ma tutaj wielkiej filozofii. Mamy za zadanie ułożyć elementy z karty w takiej kolejności, jaką nam ta karta przedstawia ale uwaga, tutaj liczy się nie tylko spostrzegawczość, ale również zwinność bo chodzi o to, żeby nam te wszystkie elementy nie zrobiły ŁUBUDU 🙂 Czyli w grę wchodzi jeszcze precyzja. Zabawy cała masa. Aż trudno się oderwać. I żal, że kart nie ma więcej 🙂

ćwiczenia pamięci

ćwiczenia pamięci

Ćwiczenia pamięci – Ale japa!

To jest dopiero wyczesana gra 🙂 No śmiechu przy niej tyle, że aż brzuchy bolą. Mamy fajne maski z minami. Tak zwane japy, które każdy uczestnik gry musi sobie zawiesić na nochalu. Ta gra to super ćwiczenia pamięci, bo każdy gracz musi też też swoją maskę zapamiętać. W trakcie zabawy nie wolno jej zdejmować, żeby podejrzeć.

Podnosimy kolejne karty ze stosiku i sprawdzamy, czy któryś z graczy ma na sobie japę z karty. Jeśli tak, staramy się jak najprędzej chwycić jego pionek – którego on sam powinien bronić. Jeśli nie, wkładamy kartę na spód talii. Osoba, która odgadła i złapie pionek – zabiera kartę. To punkt dla niej. Natomiast gracz, który swojego pionka nie obronił, musi zmienić japę. I tak w kółko aż do czasu, gdy wszystkie karty zostaną rozdzielone. Super zabawa. SERIO!

ćwiczenia pamięci

ćwiczenia pamięci

Miny jak cytryny

I znów propozycja, która zachęca do śmiechu. Mamy tutaj dwie talie kart. Jedną z nich rozkładamy obrazkami do góry, a drugą kładziemy na kupce obrazkami w dół.

Bawić może się tutaj aż 8 osób. Pierwsza z nich bierze ze stosu kart trzy z nich a spośród tych trzech wybiera jedną. Dwie chowa na sam dół stosiku a ta jedna mówi mu jakąś minę ma pokazać. Reszta uczestników musi jak najprędzej wskazać minkę zaprezentowaną przez zawodnika.

Przysięgam, że ta zabawa mega poprawia humor. Nawet, jeśli Wasz dzień był slaby. Idealny prezent pod choinkę i nie tylko 🙂

Wszystkie pokazane przez nas gry można kupić w dobrej cenie. Zachęcamy do zapoznania się z nimi bo naprawdę dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń a przy okazji to też super ćwiczenia pamięci, refleksu i spostrzegawczości.