Czy samochody na akumulator dla maluchów to bezpieczna zabawka?

Samochód elektryczny dla dzieci

Z pewnością każdy z rodziców świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że wybierając zabawki dla swoich pociech muszą oni przede wszystkim kierować się względami bezpieczeństwa. To właśnie dlatego zanim dana zabawka rzeczywiście znajdzie się w koszyku i w rękach dziecka, poddają ją oni wielu analizom i zastanawiają się nad tym, czy jej wykorzystanie przez pociechę rzeczywiście będzie wyjątkowo bezpieczne.

Nie da się jednak ukryć, że na rynku zabawek dla dzieci pojawiają się co chwila nowe produkty. Ostatni okres przyniósł znaczny wzrost popularności samochodów na akumulator dla dzieci. Maluchy je pokochały, jednak rodzice podeszli do nich z dużym dystansem. Wobec tego, czy auta na akumulator rzeczywiście są bezpieczne i warto sprezentować je najmłodszym?

Auta na akumulator i ich zasada działania

Samochody na akumulator to produkt na dziecięcym rynku, który zyskał sobie uznanie maluchów i wzbudził wątpliwości ich rodziców. Okazuje się, że postrzegają je oni jako lekką „ekstrawagancję” i zastanawiają się nad bezpieczeństwem jakie te samochody mogą zagwarantować ich pociechom. Okazuje się jednak, że cały sekret tkwi w zasadzie działania i konstrukcji tego typu pojazdów.

Przede wszystkim „motorem” jest tutaj akumulator na prąd. Oczywiście posiada on szereg dodatkowych zabezpieczeń przed przegrzaniem i innymi szkodliwymi czynnikami tak, by dziecko nawet przy nieco dłuższej jeździe pozostawało w pełni bezpieczne. Dodatkowo prędkość jaką mogą rozwinąć takie pojazdy na akumulator jest znikoma, więc rodzice nie muszą się martwić o to, że maluch poczuje się jak na torze wyścigowym z prawdziwego zdarzenia.

Sam samochód na akumulator napędzany jest za pomocą „pedała gazu„, który w całości kontrolowany jest przez malucha. Niemniej jednak za pomocą pilotów dołączonych do każdego modelu, rodzice również mogą zachować- w pewnym stopniu- kontrolę nad pojazdem i reagować w momencie, kiedy ich maluch zbyt mocno się zapędzi przed siebie. Jak więc widać, prosta i logiczna zasada działania samochodów na akumulator sprawia, że nie stanowią one dla maluchów najmniejszego zagrożenia.

Solidna konstrukcja, która wytrzyma podwórkowe kolizje

Autka dla dzieci na akumulator cechują się także dość specyficzną konstrukcją. Faktem jest, że producenci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że tego typu samochody mogą być dość intensywnie eksploatowane przez młodych kierowców. Co więcej, wiedzą oni również doskonale, że przydarzyć się im może nie jedna kolizja.

Wysokie chodniki, drzewa w parku, czy nawet i ogrodzenie- to wszystko będą musiały samochody na akumulator po prostu wytrzymać. Wobec tego wykorzystują oni najwyższej jakości materiały, które odznaczają się odpowiednimi właściwościami amortyzacyjnymi. Ma to tak naprawdę nie tylko zapewnić wytrzymałość pojazdu, ale także dodatkowo chronić małego kierowcę przed ewentualnym zderzeniem. Jak więc widać, ponownie bezpieczeństwa takich zabawek nie można zakwestionować.

Ciche opony ulgą również dla rodziców

Ostatnim aspektem pojazdów na akumulator dla maluchów są ich opony. Zostały one wykonane ze specjalnego tworzywa, które jest nie tylko wyjątkowo wytrzymałe, ale także skutecznie tłumi wszystkie dźwięki. Dzięki temu, szalona jazda malucha nawet w domu, będzie wyjątkowo cicha i spokojna.

W efekcie z pewnością nie zburzy to popołudniowej drzemki rodziców. Takie opony również nie pozostawiają nieestetycznych śladów na parkiecie, więc korzyści są w tym momencie dla obu stron. Taki zakup z pewnością podbije serce każdego malucha, który rozpocznie przygodę ze swoim pierwszym czterokołowcem.