Czy warto kupić Albika? Recenzja zestawu z językiem angielskim

czy warto kupić Albika

Znacie Albika? Kusił nas ten magiczny długopis już bardzo, BARDZO długo, ale zawsze przytrafiał się jakiś ważniejszy wydatek, często zupełnie niespodziewany. Za każdym jednak razem, gdy musiałam pomagać chłopakom w lekcjach angielskiego, bo ich szanowna pani nauczycielka totalnie nie ogarnia nauczania online obiecywałam sobie, że odżałuję i w końcu kupię. Mamy nasz zestaw od kilku dni i.. no właśnie! Czy warto kupić Albika? Przeczytajcie!

Czy warto kupić Albika?

Jeśli oczekujecie, że ten czarodziejski długopis zadziała niczym młotek, który wbije wszystko Waszym dzieciom do głowy, to się przeliczycie. Jeśli jednak Wasze oczekiwania kończą się na tym, by uatrakcyjnić dziecku tę naukę najbardziej jak się da, to z pewnością będziecie zadowoleni.

Albik ma w swojej ofercie całkiem sporo różnych książeczek i puzzli. My postawiliśmy testowo na język angielski, ponieważ na tym mi najbardziej zależało, ale po użytkowaniu książeczek przez dwa dni zgodnie uznaliśmy, że poprosimy Świętego Pana, by doniósł nam kolejne części z okazji Świąt, czy Mikołajek. Zatem już możemy wydać osąd: Czy warto kupią Albika? Zdecydowanie WARTO!

Albik – zestaw do angielskiego, recenzja

Żeby rozpocząć przygodę z Albikiem potrzebny nam będzie zestaw startowy. Ja wspomniałam już wcześniej dlaczego wybraliśmy akurat ten z językiem angielskim, ale zestawów jest kilka i możecie spośród nich wybrać ten, który najbardziej Was interesuje.

Ten pierwszy koszt nie jest najniższy, ale uwierzcie mi, że jest to inwestycja, która naprawdę szybko się zwróci. A kolejne książeczki można powoli dokupować, lub poprosić o tę przysługę rodzinę czy znajomych, którzy i tak zwykle czymś obdarowują Wasze pociechy z różnych okazji.

Książka z zestawu ma sztywną oprawę i sztywne karty. Wystarczy, że włączymy nasz długopis i przyłożymy go w odpowiednim miejscu, by zacząć przygodę z nauką i zabawą.

Długopis czyta dosłownie wszystko – i tekst i obraz. Możemy sterować nim poruszając się po kartach książki. Oprócz tekstu po angielsku i po polsku usłyszymy też sporo zagadek. Można wybrać aż 3 stopnie trudności takiego quizu i jest to naprawdę rewelacyjny sposób na sprawdzenie wiedzy naszego dziecka, ale też i naszej, bo przyznaję, że niektórych z tych określeń ja sama również nie znałam. Także wygląda na to, że Albik to świetna zabawka nie tylko dla dzieci, ale też dla ich rodziców.

Bardzo mocno zastanawiało mnie to, czy Albik będzie mówił na tyle wyraźnie, żeby szło go zrozumieć. Okazuje się, że nie ma z tym najmniejszego problemu, a ponadto długopis ma możliwość ustawienia w trybie głośniejszym i wyciszenia. Jest też miejsce na słuchawki, zatem dziecko może się uczyć i bawić nikomu nie przeszkadzając.

A co, jeśli Albik się rozładuje? Wystarczy go naładować. Ładowarka oczywiście jest dołączona do zestawu, który jest tak pięknie spakowany, że w zasadzie wystarczy mu jakaś kokarda i będzie się pięknie prezentował pod choinką.

My dobraliśmy jeszcze dodatkową książeczkę – czyli słownik języka angielskiego. Tutaj oprawa również jest twarda, natomiast kartki już nie. Ale książka jest naprawdę gruba i zawiera jeszcze więcej haseł i nowe quizy.

Aby zastartować zabawę musieliśmy ściągnąć ze strony Albika odpowiednie oprogramowanie. Podłączyliśmy długopis do komputera za pomocą dołączonego kabla i przenieśliśmy do jego pamięci plik, który wcześniej pobraliśmy. To było tak proste, że poradziłoby sobie z tym nawet dziecko, które opanowało podstawy obsługi komputera.

Jeśli dalej zastanawiacie się nad tym czy warto kupić Albika, to chciałabym Was do tego bardzo zachęcić. To zupełnie inny wymiar nauki. Rodzice nie zawsze mają czas, by poświęcić dziecku tych kilka dodatkowych chwil na wspólną naukę, a Albik jest nie tylko zabawką, ale też wspaniałym nauczycielem. A z tego co wiem, to z okazji Black Friday na stronie sklepu –>KLIK będzie promocja obniżająca wartość zamówień o 10%. Może to jest właśnie czas na Albikowe zakupy? Polecamy!

czy warto kupić albika

czy warto kupić albika

czy warto kupić albika

czy warto kupić albika

czy warto kupić albika

czy warto kupić albika

czy warto kupić albika

czy warto kupić albika