Jak nauczyć dziecko czytać? Recenzja „Czytam sobie pierwsze słowa”. Zestaw edukacyjny

Mam wrażenie, że moje dzieci czytają od zawsze. Choć oczywiście wiadomo, że wcale tak nie było. W naszym domu jednak zawsze mieliśmy całą masę książek, po które można było sięgać przy każdej okazji – do tej pory tak jest. No i to czytanie przyszło jakoś tak samo.. Chłopcy umieli składać literki zanim jeszcze poszli do przedszkola, w zerówce natomiast czytanie szło im już całkiem nieźle. Żałowałam jednak, że „za ich czasów” trudno było o fajne pomoce edukacyjne bo był taki moment, gdy zastanawiałam się jak nauczyć dziecko czytać. Dziś, pokażę Wam coś rewelacyjnego, co z pewnością pomoże Waszym dzieciom zarówno poznać literki, jak i zacząć składać pierwsze wyrazy, a później też zdania.

Jak nauczyć dziecko czytać?

Najlepszym rozwiązaniem jest nauka przez zabawę. Warto jednak zaznaczyć, że podstawa programowa przedszkoli wcale nie ujmuje nauki czytania. Owszem, maluchy mają przygotować się do zdobycia tej ważnej umiejętności, ale w przedszkolu nikt nie nauczy naszych pociech składać liter w słowa. To już zadanie dla rodzica. O ile oczywiście chcesz, by Twoje dziecko ruszyło do szkoły z opanowaną umiejętnością czytania.

Dzieci są jak gąbka i chłoną dosłownie wszystko, a my, rodzice,  jesteśmy dla nich wzorem do naśladowania. Jeśli więc co wieczór siadasz z książką w ręku, a maluch ma łatwy dostęp do tych książek, to prawie pewne jest to, że szybko zacznie wykazywać zainteresowanie literkami.

Korzystaj z tej dziecięcej chęci poznawania tego co nieznane i pozwól dziecku siadać ci na kolanach gdy przerabiasz z nim wieczorną bajeczkę. Przy okazji zaznaczaj palcem litery i wyrazy, które właśnie czytasz.

Czytam sobie – pierwsze słowa

Serię książeczek Czytam sobie już znacie, bo pokazywaliśmy Wam co nieco z naszej kolekcji. Wydawca poszedł o krok dalej i stworzył piękny zestaw, naprawdę dobrej jakości, do nauki literek i czytania.

Znajdziemy w nim jedną z książeczek z serii, dużo kart edukacyjnych z rysunkami (część ma podpisy, część nie), sporą planszę z alfabetem, alfabet na małych kartonikach, gdzie każda z literek jest opisana oddzielnie (samogłoski są czerwone, a spółgłoski niebieskie).

Są też kartoniki ze słowami i super poradnik dla rodziców, który jest prawdziwą skarbnicą wiedzy nie tylko na temat tego jak można się bawić za pomocą tego zestawu.

Zestaw daje ogrom możliwości. Można dopasowywać do kart z obrazkami gotowe wyrazy, albo też układać je samodzielnie. Można tworzyć słowa, zdania, bawić się naprawdę na wiele sposobów. Taką pomoc edukacyjną powinno mieć w swojej kolekcji każde dziecko, które zaczyna przygodę z literkami. Ale co ja tu będę dużo gadać. Koniecznie zobaczcie jak to wszystko wygląda od środka. Zdjęcia znajdziecie poniżej. POLECAMY!

czytam sobie

czytam sobie

czytam sobie

czytam sobie

czytam sobie

czytam sobie

jak nauczyć dziecko czytać

jak nauczyć dziecko czytać