Dlaczego rower na komunię to dobry pomysł?

Rower na komunię

Przed laty na liście wymarzonych prezentów komunijnych znajdowały się tylko dwie topowe pozycje – zegarek i rower. Obecnie ten pierwszy zastąpiły nowoczesne smartwatche. Drugi, mimo pojawienia się wielu bardzo pożądanych przez dzieci nowinek technologicznych, niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Dlaczego nadal jest dobrym pomysłem na podarunek?

Rower na komunię – tylko dobrze dopasowany!

Komfortowa wysokość siodełka oraz odpowiednia wielkość ramy i kół zachęcają do wielogodzinnych aktywności na świeżym powietrzu. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób dokonać dobrego wyboru, a jednocześnie utrzymać niespodziankę w tajemnicy.

Skuteczną pomocą okazują się tabele rozmiarowe każdego z producentów. Pozwalają one w łatwy sposób znaleźć produkt dopasowany do wzrostu dziecka. Według specjalistów z CentrumRowerowe.pl rower na komunię dla dziewczynki lub chłopca zazwyczaj ma koła w rozmiarze 24”, jednak w przypadku wysokich pociech warto zwrócić też uwagę na modele 26”.

Pierwszy „dorosły” rower

Zdecydowanie modele na kołach o wielkości 24- i 26-cali różnią się od tych, dedykowanych dla maluchów. Dla większości dzieci taki prezent będzie pierwszym „dorosłym” rowerem – o młodzieżowym designie, z solidnymi hamulcami i co najważniejsze z przerzutkami.

Aby zapewnić dziecku komfort, warto zwrócić uwagę na wielkość gripów, czyli chwytów i manetek. Powinny być dopasowane do dłoni dziecka. Dobrej jakości opony natomiast zminimalizują ryzyko awarii na trasie.

Prezent, który spełnia marzenia

Największą popularnością wśród uczniów cieszą się rowery crossowe i MTB, czyli górale. Wiele dziewczynek marzy o stylowym, miejskim jednośladzie z uroczym koszyczkiem, a chłopcy chętnie wsiedliby na modele do dirtu, idealne do skoków. Nie jest to jednak regułą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby to młoda dama szalała na pumptrackach, a kawaler jeździł na modelu w pastelowym kolorze.

Rower taki, jak przyjaciela

Nie da się ukryć, że dla dzieci w wieku szkolnym szczególnie ważne jest zacieśnianie więzi z rówieśnikami. Rower pozwala dziecku przynależeć do paczki – ścigać się w podwórkowych rajdach czy brać udział w szkolnych wyprawach. Warto pamiętać także o tym, że często 10 latki marzą o modelu podobnym do tego, który posiada ich przyjaciel.

Aktywne spędzanie czasu

Rozwój technologii sprawił, że dzieci częściej niż kiedykolwiek sięgają po urządzenia takie, jak smartfon czy laptop. Nowy rower jest idealnym sposobem do zachęcenia chłopców i dziewczynek do aktywności na świeżym powietrzu. Wyprawy na dwóch kółkach, w gronie rodziny lub przyjaciół, są zwykle ekscytujące i nie będzie trzeba namawiać do nich młodych rowerzystów. Oprócz zbierania wspaniałych wspomnień pozwalają rozwijać motorykę i poprawiać kondycję.