Dzień z dzieckiem w Termach BUKOVINA? Nie ma mowy o nudzie!

Termy bukowina

Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej to jeden z najlepiej ocenianych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną. Szczególnie chętnie odwiedzają go rodziny z dziećmi, dla których jest to prawdziwe centrum wodnej rozrywki. Jeśli szukasz inspiracji do spędzenia aktywnego, w pełni udanego dnia z pociechą, to wyjazd na podhalańskie termy będzie strzałem w dziesiątkę. Atrakcji jest całe mnóstwo, dlatego dobrze będzie wcześniej zaplanować sobie dzień z dzieckiem na Termach BUKOVINA. Gotowy plan znajdziesz w naszym artykule.

Wskoczcie do basenów termalnych

Główną atrakcją Term BUKOVINA są baseny wewnętrzne i zewnętrzne, w tym dostępne w strefie letniej. Są wypełnione ciepłą wodą o temperaturze między 30 a 36 stopni Celsjusza, dlatego rodzice nie muszą się obawiać o komfort termiczny pociechy, nawet maluszka.

Baseny wewnętrzne to:

  • „Bonior Basisty”– czyli główny basen wewnętrzny o głębokości 1,35 metra i temperaturze wody od 30 do 32 stopni Celsjusza, obejmujący również leżanki z hydromasażem, grzybek do zabawy w chowanego czy wodne gejzery;
  • „Zostawnica”– basen o głębokości całkowitej 1,3 metra, składający się z części wewnętrznej i zewnętrznej;
  • „Mocydełko”– typowy basen dla maluszków o głębokości 0,4 metra, z wodą o temperaturze od 30 do 36 stopni Celsjusza;
  • „Bystry Potok”– ten basen składa się z dwóch części o głębokości 0,4 i 0,9 metra, znajduje się w strefie Dzieci i Młodzieży, obejmuje również uwielbianą przez najmłodszych dziką rzekę;

Baseny zewnętrzne to z kolei:

  • Baseny całoroczne– „Niebiesko Dolina”, „Cepersko Płań” i „Jaskinia nad Porońcem”;
  • Baseny w uruchamianej sezonowo strefie letniej– „Corny Staw” i „Letnie Mocydełko”;

Zaszalejcie na zjeżdżalniach

Zjeżdżalnie to zawsze najbardziej oblegane atrakcje przez najmłodszych gości kompleksów basenowych. Oczywiście nie brakuje ich także w Termach BUKOVINA. Z dziećmi można bezpiecznie poszaleć na trzech efektownych zjeżdżalniach:

  • „Łostry Śwung”– jest to bardzo szybka zjeżdżalnia zewnętrzna, udostępniana w strefie letniej (nieczynna od jesieni do wiosny), o długości około 15 metrów;
  • „Krynconka”– kolejna zjeżdżalnia dostępna w strefie letniej, tym razem o długości 53 metrów, która dostarcza sporych emocji;
  • „Wartko Ruła”– to zjeżdżalnia całoroczna, z której można korzystać również zimą, której całkowita długość wynosi ponad 100 metrów;

Pobawcie się na siatce do wspinaczki wodnej

Siatka do wspinaczki wodnej to super atrakcja dla dzieci, która wyzwala silne, zdrowe emocje i sprzyja przełamywaniu strachu przed wodą. Dzieci potrafią być bardzo zawzięte w swoich próbach przejścia całej siatki, w czym rodzice oczywiście mogą je dopingować. Zabawa jest bardzo bezpieczna i zapewnia masę radości.

Więcej pomysłów na to, jak spędzić dzień z dzieckiem w Termach BUKOVINA (włącznie z wydarzeniami organizowanymi specjalnie z myślą o najmłodszych gościach obiektu, a także nauką nurkowania pod opieką wykwalifikowanych instruktorów – atrakcja dostępna w cenie biletu wstępu, zajęcia odbywają się w każdą niedzielę od 10 do 12) znajdziesz w artykule na stronie internetowej https://www.termybukovina.pl/blog/dla-rodzin-jak-spedzic-dzien-w-termach-bukovina-z-dziecmi.

O Termach BUKOVINA

Termy BUKOVINA to efektowny, nowoczesny kompleks basenowy, który jest wizytówką Bukowiny Tatrzańskiej – niewielkiej wsi położonej nieopodal Zakopanego, słynącej z przepięknej panoramy Tatr.

Obiekt sąsiaduje z lasami Tatrzańskiego Parku Narodowego i jest położony z dala od komercyjnego zgiełku Podhala. Jednocześnie bardzo łatwo można dojechać na termy czy to z Zakopanego czy z Białki Tatrzańskiej.

Poza licznymi atrakcjami wodnymi, Termy BUKOVINA wyróżniają się także najwyższej jakości wodą, która jest pozyskiwana z własnego źródła na głębokości 2400 metrów. Jest to woda siarczanowo-sodowo-wapniowa, siarczkowa, fluorkowa, charakteryzująca się ogólną mineralizacją na poziomie 1593,2 mg/dm3, która ma potencjalne właściwości lecznicze.

Termy BUKOVINA to jednak nie tylko atrakcje dla dzieci. W strefie basenowej dostępne są m.in. jacuzzi czy leżanki z hydromasażem. Warto również wspomnieć o efektownej strefie saun z saunami fińskimi (w tym zewnętrzną sauną góralską), łaźniami parowymi, kabiną na podczerwień czy Lakonium (komfortowe pomieszczenie łączące zalety sauny suchej i łaźni parowej, w którym można się całkowicie zrelaksować). Do tego dochodzi bogata oferta zabiegów odnowy biologicznej.

Pisząc krótko: w Termach BUKOVINA nikt nie będzie narzekać na nudę, niezależnie od tego, czy ma kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat.