Emocje – rodzinna gra planszowa od Kukuryku

emocje gra planszowa

Trudno jest rozmawiać o emocjach. O tym kiedy jest nam źle i dlaczego, kiedy dobrze i z jakiego powodu. Ja od zawsze mam z tym problem i chociaż z moimi dziećmi teoretycznie rozmawiam o wszystkim i nie ma u nas tematów TABU, to jednak o uczuciach rzadko się  mówi wprost.

Emocje – gra od Kukuryku

Gra jest przeznaczona dla dzieci od 7 lat, ale prawda jest taka, że jeśli macie w domu ogarniętego sześciolatka albo pięciolatka, to też da radę.

My dorwaliśmy się do niej na krótko przed ciężką dla nas wszystkich sytuacją. Gra nauczyła nas, że rozmawianie o tym co czujemy wcale nie musi być takie trudne. Że mamy do tego prawo, a nawet mamy taki obowiązek. Że wtedy jest po prostu łatwiej przeżywać te emocje, ale prościej jest też nas zrozumieć naszym bliskim.

Emocje to gra, która UCZY. To doskonała lekcja dla dużych i małych. Sama, choć widziałam że moi chłopcy podeszli do każdego zadania z powagą, miałam problemy z tym, by wszystkiego nie obracać w żart. Zajęło mi to chwilę, bym zaczęła i ja opowiadać o swoich uczuciach i emocjach i poprawnie je nazywać – a nie jestem przecież już dzieckiem.

Emocje – na czym polega gra?

Grę Emocje od Kukuryku widziałam kilka razy na profilach instagramowych lubianych przeze mnie dziewczyn. Polecały ją, ale byłam do niej średnio przekonana. Przede wszystkim miałam obawy przed tym, że jakość samej gry może być kiepska, przez co to będzie dla nas raczej jednorazowa opcja. Ale w końcu postanowiłam zaryzykować i NIE ZAWIODŁAM się.

By zacząć grę, musimy ułożyć sobie planszę z 8 puzzli. I tak zaczyna się nasza kolorowa przygoda, bo ta plansza dosłownie kipi od kolorów. Po jednej stronie układamy okrągłe kafelki z emocjami, po drugiej wszystkie karty, odpowiednio rozdzielone.

Na starcie ustawiamy pionki i.. kulamy kostką. Wystarczy spojrzeć na tę kolorową planszę by bez problemu odgadnąć co trzeba dalej robić. Sama instrukcja jest króciutka, co dla mnie jest wielkim plusem. Nienawidzę gier planszowych, w których rozkładanie wszystkiego i czytanie instrukcji trwa dłużej niż sama gra.

Tutaj po prostu przeskakujemy z pola na pole gdy trafimy na drabinkę i wykonujemy zadania z odpowiednich kart – w zależności od tego na którym polu stoimy.

Uwierzcie, że o emocjach to się dzięki tej grze nagadacie. Poznacie dzięki temu lepiej swoje dzieci i siebie samych – serio. Na zdjęciach macie kilka przykładowych kart z zadaniami. Te ze znakiem zapytania często dotyczą kafelków z emocjami, kiedy to trzeba wskazać odpowiednią i wykonać konkretne zadanie. Jednym słowem – POLECAMY. Ta gra zajmuje teraz bardzo wysokie miejsce w naszym rankingu planszówek.

emocje

emocje

emocje

emocje

emocje gra planszowa

emocje gra planszowa

emocje gra planszowa kukuryku

emocje gra kukuryku

emocje kukuryku

emocje gra planszowa

emocje gra planszowa