Encyklopedia Ciało Ludzkie – super encyklopedia dla dzieci

Encyklopedia Ciało ludzkie

Nasze ciało jest jak prawdziwa budowla. Mamy przecież i fundament i „zadaszenie” i pozwalamy sobie często na jakąś „wykończeniówkę”, a już na pewno powinniśmy pamiętać o regularnych „remontach”. Nam, dorosłym, wszystko wydaje się być oczywiste. Myślimy, że dzieci też nabywają podstawową wiedzę jedynie z obserwacji i dopiero kiedy któreś z nich zagnie nas jakimś pytaniem, na które naprawdę trudno opowiedzieć uświadamiamy sobie, że to jednak tak nie działa.

Encyklopedia ciało ludzkie – dlaczego warto ją mieć?

Encyklopedia Ciało Ludzkie to tak naprawdę książka, która jest kompendium wiedzy odnośnie człowieka. Uzmysłowi dzieciom dlaczego ludzie się różnią. Jedni mają ciemną skórą, a  inni jasną. Jedni mają niebieskie oczy i jasne włosy, a inni brązowe i ciemną czuprynę.

Dzieci dowiedzą się, który to palec serdeczny i z jakich narządów wewnętrznych składa się ich ciało, oraz gdzie się one znajdują. Poczytają o szkielecie, mięśniach, ale też o emocjach. Będzie kilka słów o ciąży i narodzinach, o chorobach, alergiach i odporności. O tym, jak wygląda wizyta u lekarza i jak być w doskonałej formie.

Oczywiście Encyklopedia Ciało Ludzkie to nie tylko tekst, ale w głównej mierze piękne, dokładne ilustracje. Ta książka naprawdę może pobudzić dziecięcą ciekawość i wiele nauczyć naszego malucha.

Żałuję, że kiedyś nie było takich lektur

Trzeba było zakuwać nudne regułki i nikt nawet nie próbował opowiadać dzieciom o ludzkim ciele zanim poszły do szkoły. Teraz rodzice mają ułatwione zadanie. Takie piękne książki odwalają większość roboty za nich.

To jedna z najbardziej wartościowych Encyklopedii dla dzieci, jaka kiedykolwiek wpadła nam w łapki. Mamy przyjemność studiowania jej nawet z siedmio i dziewięciolatkiem. Polecamy!

Encyklopedia Ciało Ludzkie

Encyklopedia Ciało Ludzkie

Encyklopedia Ciało Ludzkie

Encyklopedia Ciało Ludzkie

Encyklopedia Ciało Ludzkie

Wydawnictwo Olesiejuk

Wydawnictwo Olesiejuk

Wydawnictwo Olesiejuk