Gra słowna – pojedynek na słowa od Alexander. Recenzja

Gra słowna – pojedynek na słowa od Alexander. Recenzja

Dłużą się te dni i godziny. Na zewnątrz ciepło i ludzi wszędzie coraz więcej, to też nawet już spacer w lesie czy nad jeziorem nie należy do najbezpieczniejszych. Wybieramy zatem inną formę rozrywki – w domu. Były już państwa i miasta, kółko i krzyżyk, statki. Teraz przyszła pora na pojedynek na słowa, ale wybraliśmy ciekawszą od tradycyjnej opcję.

Gra słowna – pojedynek na słowa

Pewnie wszyscy znacie zabawę, w której to każdy kolejny gracz musi podać słowo na ostatnią literę tego, które wymyślił gracz poprzedni? Nie trzeba do tego kartek, żetonów, kart i tym podobnych udogodnień. Jednak taka podstawowa wersja gry szybko się nudzi, poza tym trudno tutaj wprowadzić element rywalizacji.

Wydawnictwo Alexander zadbało o to, aby tę starą grę słowną nieco odświeżyć. I tak oto w kartonowym opakowaniu otrzymujemy od nich fajnej jakości, kolorową planszę, mnóstwo pionków, jeszcze więcej żetonów, klepsydrę i pierdyliard kart, a do tego woreczek i całe mnóstwo literek.

Wszystko po to, aby gra była bardziej żywiołowa i choć z pozoru jej reguły wydają się być dość mocno skomplikowane, to szybko okazuje się, że pojmie je nawet najmłodszy gracz.

Gra słowna Alexander – na czym polega?

Losujemy literę z woreczka, na którą należy podać słowo z wylosowanej z kart kategorii. I dopóki nie przesypie się piasek w klepsydrze, zawodnicy wypowiadają słowa. Za takie z określonej grupy mamy 2 żetony, za słowo spoza kategorii 1 żeton. Wśród kart znajdziemy też takie, które nakazują podać słowo na przedostatnią literę i JOKERA  – ale co takiego on nam nakazuje, musicie już dowiedzieć się sami 🙂 Ze swojej strony bardzo polecam tę grę. Ćwiczymy tutaj koncentrację, spryt, szybkość no i oczywiście wzbogacamy nasze słownictwo.

Teoretycznie produkt jest przeznaczone dla graczy od 8 lat (i możemy się bawić aż w 8 osób), ale młodsi uczniowie klas pierwszych (a czasem i zerówkowicze, po lekkiej modyfikacji zasad) również sobie poradzą.

ostatnia litera

ostatnia litera

pojedynek na słowa

pojedynek na słowa

pojedynek na słowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *