Gry o potworach – Imionki od Granna. Kochają ją wszystkie dzieci

gry o potworach

Jeśli miałabym wybrać tylko jedną grę planszową, która sprawdza nam się najlepiej na animacjach z dzieciakami to zdecydowanie byłyby to Imionki. Gry o potworach nie muszą być straszne szczególnie wtedy, gdy są okraszone tak piękną grafiką.

Gry o potworach – Imionki od Granna

Do tej gry podeszłam dość sceptycznie ale szybko zmieniłam zdanie, gdy „poznałam ją ” bliżej. W opakowaniu znajdziemy całą masę kart z kolorowymi potworkami. Są one tak sympatyczne, że pewnie gdyby ktoś postanowił uszyć pluszaki w ich kształcie chciałaby je mieć połowa dzieciaków na tej ziemi. Ba! Sama bym się na takiego skusiła.

Zabawa niby dla max 6 osób ale Wiecie co? Gdy animowaliśmy na urodzinach dla nawet piętnastki małych gości to i tak bawiliśmy się z nią super.

Gry o potworach – skrócone zasady

Zabawa z tymi potworkami to idealny sposób na ćwiczenie pamięci. Ale trzeba też zauważyć, że dzięki przyjaznej grafice dzieciaki mogą zrozumieć, że jeśli jakieś tam potwory naprawdę istnieją, to wcale nie muszą być straszne i złe.

Na początek wykładamy na stół jedną kartę ze stosu. Musimy nazwać potworka, którego zobaczymy. Następnie odkrywamy kolejną kartę, i znów nazywamy potworka i tak do czasu, aż nie pojawi się karta, którą już widzieliśmy. Wtedy, trzeba jak najszybciej wykrzyknąć jego imię i osoba, która zrobi to jako pierwsza, zgarnia wszystkie odkryte karty ze stołu i tym samym zdobywa taką właśnie ilość punktów.

gry o potworach3 gry o potworach

gry o potworach

gry o potworach

gry o potworach

gry o potworach

gry o potworach

gry o potworach

gry o potworach

Przyznam, że nie mieliśmy jeszcze zbytniej okazji przyjrzeć się jakoś szczególnie grom od Granna, ale myślę, że w Nowym Roku z pewnością się to zmieni i pokażemy Wam jeszcze wiele takich perełek, jak ta!