Gry online dla dzieci – 10 stron, na których dziecko może bezpiecznie pograć

gry online dla dzieci

Obecnie przygotowanie dzieci do dorosłego życia oznacza także nauczenie ich korzystania z komputera, tableta i smartfona oraz bezpiecznego poruszania się w sieci. Gry online dla dzieci to jeden z ciekawych pomysłów na naukę przez zabawę. Jednak, by dziecko mogło bezpiecznie grać, trzeba się odpowiednio do tego przygotować i znaleźć dobre strony internetowe z takimi grami. Poniżej 10 propozycji bezpiecznych stron z grami dla dzieci.

Spis treści:

 • Gry online dla dzieci – jak zapewnić bezpieczeństwo
 • Strony z grami online dla dzieci
 • Edukacyjne gry online dla dzieci

Gry online dla dzieci – jak zapewnić bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo dzieci w sieci to ważny temat w naszych czasach. Warto poznać odpowiednie ustawienia sieci, blokady u operatora czy aplikacje, które ułatwią nam kontrolę nad tym, co robi maluch czy nastolatek w Internecie. Aby uniknąć dodatkowych opłat poprzez korzystanie z płatnych stron czy opcji w grach, można zablokować taką możliwość u operatora. Z kolei dla wyboru bezpiecznych treści warto skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki lub odpowiednio zmienić ustawienia czy ustawić blokadę rodzicielską. Trzeba pamiętać, że gry dla dzieci powinny być pozbawione okrucieństwa i przemocy, nie mogą uczyć zachowań społecznie nieakceptowanych ani złych nawyków. Najlepiej także jeśli rozwijają one różne ważne umiejętności i poszerzają wiedzę malucha czy starszaka. Dlatego też warto korzystać ze sprawdzonych stron internetowych zawierających gry online dla dzieci.

Strony z grami online dla dzieci

Gry online dla dzieci – strony z bezpiecznymi grami:

 • gry.misiakowo.pl – strona ta zawiera zarówno gry online dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i dla starszaków. Są tu propozycje gier z postaciami z bajek, gier zręcznościowych, logicznych, na spostrzegawczość i kolorowanek.
 • sieciaki.pl/gry – strona internetowa stworzona, by przez zabawę uczyć bezpieczeństwa w sieci. Znajdują się na niej gry uczące bezpiecznego poruszania się w Internecie.
 • gralandia.pl/ – strona zawierająca gry dla dzieci online, quizy, kolorowanki, zabawy, bajki i piosenki. Na pasku można znaleźć czytelny podział na kategorie, między innymi: gotowanie i obsługa, edukacyjne, sportowe, fryzjer, przygodowe, kulki, puzzle, ubieranki, z postaciami z bajek (np. My Little Ponny, Barbie, Dora i Diego) i inne. Niestety przy młodszych dzieciach trzeba zwrócić uwagę na wybór kategorii, ponieważ znajdują się tam także strzelanki oraz gry wyraźnie dla starszych dzieci.
 • zyraffa.pl – strona zawiera w pełni bezpieczne gry dla przedszkolaków, a także dla starszych dzieci, w tym np. gry zręcznościowe, logiczne, uczące ortografii, quizy, wykreślanki.
 • miniminiplus.pl/gry – zawiera bezpieczne gry dla dzieci z rybką MiniMini i bohaterami bajek.

Edukacyjne gry online dla dzieci

Nauka przez zabawę – edukacyjne gry dla dzieci online:

 • buliba.pl – strona zawierająca edukacyjne gry dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (2-8 lat), a także kolorowanki, wzory zaproszeń czy bilecików prezentowych. Można tam znaleźć między innymi gry zręcznościowe, na spostrzegawczość, rozwijające umiejętność liczenia czy segregowania.
 • szaloneliczby.pl – zawarte są tu gry-quizy ćwiczące umiejętności matematyczne dzieci z podziałem na poszczególne grupy wiekowe – przedszkolak, klasa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,8, oraz liceum/technikum. W każdej kategorii występuje też podział na poszczególne działy i poziomy.
 • kiddoland.pl/gry-edukacyjne – znajdują się tu bezpieczne gry online dla dzieci w wieku przedszkolnym, czyli dla 3-6-latków. Głównym ich zadaniem jest nauka przez zabawę. Maluchy między innymi zdobywają i porządkują wiedzę matematyczną, uczą się kształtów, kolorów, części ciała, ćwiczą spostrzegawczość i rozwijają kreatywność.
 • eduzabawy.com/gry-online – memory, puzzle, dopasuj cienie, wykreślanki, połącz obrazki i różne gry logiczne to dobra propozycja rozrywki dla dzieci w różnym wieku. Jest to świetne połączenie nauki i zabawy.
 • grydladzieci.edu.pl – zabawa i przygoda online połączona ze zdobywaniem wiedzy z podziałem na krainy: Zamyślone Wzgórze (labirynty, łamigłówki, gry matematyczne, puzzle), Artystyczna Kraina (gry muzyczne, plastyczne, dekorowanie) oraz Zadbany Zakątek (pielęgnacja, gry kulinarne i ubieranki).

Podsumowując, aby zapewnić dzieciom bezpieczne korzystanie z zasobów Internetu, warto u operatora zablokować korzystanie z płatnych usług w grach, odpowiednio dopasować ustawienia sieci czy skorzystać z aplikacji zapewniających kontrolę rodzicielską. Ponadto trzeba też odpowiednio dobrać gry online dla dzieci. Korzystanie z określonych bezpiecznych stron pozwoli dziecku swobodnie wybierać gry i ćwiczyć nowe umiejętności bez ryzyka natrafienia na treści nasycone przemocą, promujące niewłaściwe zachowania czy kształtujące złe nawyki.