Inspiracje na ciekawe wycieczki szkolne

Wycieczka szkolna do Kopalni Soli "Wieliczka"

Edukacyjne wycieczki, takie jak do Kopalni Soli „Wieliczka”, pokazują, jak interesująca może być nauka poza salą lekcyjną. Podczas wędrówki przez podziemne labirynty kopalni, uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu geologii i historii, obserwując proces przepływu solanki przez solne złoża i poznając zasady fizyki. Połączenie edukacji z przygodą w tak unikalnym miejscu sprawia, że zdobyta wiedza zostaje z uczniami na długo, tworząc niezapomniane wspomnienia i wzbogacając ich edukacyjne doświadczenia.

Dla każdego coś innego – w Kopalni Soli „Wieliczka”

Wielu uczniów wraca z wycieczek do „Kopalni Soli Wieliczka” pełnych nie tylko nowej wiedzy, ale również świetnej energii. Dla licealistów ciekawą opcją jest zwiedzanie połączone z noclegiem pod ziemią, co z pewnością uczyni wyjazd wyjątkowym. Młodsze dzieci mogą wziąć udział w programie „Odkrywamy Solilandię”, gdzie poznają podziemny świat w towarzystwie baśniowych postaci. Starsze dzieci (9-12 lat) mogą uczestniczyć w wycieczce programem „Śladami Legend”, łączącym wiedzę, zagadki z kreatywnymi zadaniami i rywalizacją zespołową. 

Różnorodność oferty potwierdza, że Kopalnia Soli „Wieliczka” sprosta oczekiwaniom uczniów w różnym wieku!

Głęboko pod ziemią czeka wyzwanie!

Wycieczka do kopalni to okazja do odkrycia, jak przez wieki górnicy wydobywali „białe złoto”. Zwiedzanie solankowych jezior i monumentalnych podziemnych komór, w tym Kaplicy św. Kingi, pozwala zrozumieć, dlaczego to miejsce fascynuje od pokoleń. Trasa Turystyczna, dzięki dawnym narzędziom i metodom wydobycia soli, jest cennym uzupełnieniem lekcji historii i fizyki. Pokonanie 800 schodów dodaje przygodzie emocji, czyniąc wizytę nie tylko edukacyjną, ale i ekscytującą wyprawą dla licealistów. Trasa Górnicza, specjalnie zaprojektowana dla młodzieży powyżej 10 roku życia, oferuje autentyczne doświadczenia – uczniowie ubierają stroje robocze i z pomocą przodowego wykonują górnicze zadania. Takie aktywne wycieczki szkolne pozwalają uczniom na praktyczne zrozumienie górniczego rzemiosła.

Kopalnia dla najmłodszych odkrywców

Program „Odkrywamy Solilandię” to przygoda dla najmłodszych odkrywców w wieku 5-8 lat. Dzieci, wyposażone w mapy i latarki, pod opieką przewodnika rozwiązują zagadki i odkrywają skarby ukryte przez Skarbnika. Na zakończenie spotykają Soliludka i otrzymują pamiątkowe dyplomy. To nie tylko zabawa, ale i lekcja uważnego słuchania, współpracy i kreatywnego myślenia.

Program "Odkrywamy Solilandię" w Kopalni Soli "Wieliczka"

Śladami legend wielickich wyrobisk

Program „Śladami Legend” zabiera dzieci w wieku 9-12 lat w podróż po kopalni, gdzie ożywają wielickie legendy. Uczniowie poznają opowieści o pierścieniu św. Kingi, Skarbniku i Bieliczce, uczestnicząc w rywalizacjach odzwierciedlających prace dawnych górników. Na zakończenie otrzymują dyplomy i quizy, które utrwalają zdobytą wiedzę.

Planujesz trzydniową wycieczkę klasową? Sprawdź, co oferuje wielicka kopalnia

Kopalnia Soli „Wieliczka” to idealne miejsce na 3 dniową wycieczkę szkolną. Oprócz zwiedzania podziemi i noclegu w solnej komorze możliwe jest zakwaterowanie w hotelu Grand Sal z wyżywieniem i dodatkowymi atrakcjami, takimi jak zajęcia fizjoterapeutyczne. Można również zwiedzić Kraków czy odwiedzić Zamek Żupny w Wieliczce. Kopalnia Soli „Wieliczka” to doskonałe miejsce na krótki wyjazd lub trzydniową wycieczkę, oferujące niezapomniane atrakcje dla uczniów.