Jak dobrać rower do wieku dziecka?

Rower do wieku dziecka

Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele energii rozpiera jego dziecko. Maluchy mają niewyczerpywalne źródło energii, które pozwala im na zabawę przez długie godziny. A w dodatku drzemki jeszcze bardziej przyczyniają się do regeneracji tego źródła. Oprócz tego dzieci także szybko się uczą i nabywają nowych umiejętności – dlatego maluchom warto zapewniać zróżnicowane rozrywki, szczególnie teraz, gdy wielkimi krokami zbliża się wiosna oraz lato. Jak więc kompletnym maluszkom dobrać rozmiar roweru? I gdzie można zdecydować się na wybór odpowiedniego modelu dla swojego dziecka?

Czy warto rocznemu dziecku kupować rowerek?

Czy myślałeś już o rowerku biegowym dla swojego malucha? Czy zakup takiego sprzętu dla dziecka mającego roczek to dobry pomysł? Czy warto taki sprzęt kupować tak małemu dziecku? Jeżeli chcesz aby twój maluch się rozwijał, to jak najbardziej możesz postawić właśnie na rower dziecięcy biegowy. Taki rower jest doskonałym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem na dworze.

Dziecko siedzi wtedy na siodełku ale zamiast pedałować, odpycha się nogami od ziemi. Wiele dzieci uwielbia tego typu rozrywkę i możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu. 

Dlaczego warto ufundować maluchowi rowerek biegowy?

Powodów, dla których warto ufundować maluchowi rowerek biegowy jest naprawdę wiele. Oprócz możliwości spędzenia czasu na zewnątrz, rowerek daje dziecku możliwość przedniej zabawy i poczucie swoistej wolności. Jednocześnie świetnie wpływa na siłę nóg dziecka, które musi odpychać się od ziemi aby rowerek jechał.

Nie można też zapomnieć o tym, że w ten sposób dziecko się męczy: a co za tym idzie, w domu będzie spokojniejsze a nawet, być może, łatwiejszym będzie usypianie go. 

Jak dobrać rower do wieku dziecka – na co zwrócić uwagę?

Jak kupić rower dla malucha? W jaki sposób dobrać rowerek dla rocznego dziecka? Dzieci rosną w zastraszającym tempie – czasami już po kilku tygodniach mogą wyrosnąć ze swoich rzeczy, nie mówiąc już o okresach kilkumiesięcznych.

Przy wyborze roweru warto więc o tym pomyśleć i zwrócić uwagę nie tylko na rozmiary rowerów (np. rozmiar ramy, rozmiar kół) ale również na to czy jest on regulowany. Dzięki temu sprzęt ten wystarczy nie tylko na kilka tygodni zabawy, ale na znacznie dłużej. 

Nowy czy używany – która opcja będzie najlepsza?

Jaki rower kupić – nowy czy używany. Na rynku można bowiem dostać oba typy. Wszystko oczywiście zależy od tego, czego chcesz dla swojego dziecka. Jeżeli chcesz mieć pewność, że rower jest fabrycznie nowy, a co za tym idzie: w pełni sprawny i regulowany to lepszym rozwiązaniem będzie kupno sprzętu prosto ze sklepu. Z kolei, jeżeli chcesz nieco zaoszczędzić, nawet kosztem braku gwarancji na swój zakup, wtedy możesz rozważać produkt używany, który miał już wcześniej przynajmniej jednego właściciela. 

Gdzie można kupić rowerki biegowe dobrane do wzrostu dziecka?

Gdzie można kupować lekki rower z kółkami bocznymi dla roczniaka czy też rowerek dla 2-latka? Najlepiej szukać w miejscach sprawdzonych, gdzie wybór odpowiedniego roweru będzie szeroki – ponieważ modeli do wyboru będzie dużo. Takim miejscem może okazać się sklep Media Expert, który oprócz elektroniki ma w swoim asortymencie także rowery dziecięce do rekreacyjnej jazdy.