Jak zorganizować pierwsze urodziny dziecka w domu?

roczek - gadżety na imprezę

Ubranko, dekoracje na roczek – sprawdź, o czym jeszcze powinnaś pamiętać!

Przed Tobą pierwsze urodziny dziecka? Jeśli chcesz zorganizować je w domu, przeczytaj, jak przygotować się do tego wydarzenia. Podpowiadamy, o czym pamiętać, urządzając taką imprezę: co podać do jedzenia, jakie ubranko na roczek wybrać i czym przystroić mieszkanie.

Organizacja roczku w domu – od czego zacząć?

Najpierw przygotuj listę gości i ustal datę przyjęcia. Gdy będziesz wiedzieć, ile osób pojawi się na urodzinach oraz w jakim będą wieku, łatwiej będzie Ci zorganizować urodziny. Zastanów się też, kiedy zaprosić gości – warto zrobić to minimum z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Miejsce imprezy – pierwsze urodziny w domu czy w ogrodzie?

Wiesz już, że urządzisz roczek dziecka w domu, teraz pora ustalić, czy impreza odbędzie się w środku, czy na zewnątrz. Miejsce urodzin dopasuj do liczby gości i pory roku. Jakie opcje masz do wyboru?

  • Taras – dobrym pomysłem jest wykorzystanie zadaszonego tarasu – taka opcja sprawdzi się nawet w lekko pochmurny dzień.
  • Ogród – jeśli gości ma być więcej, pomyśl o wynajęciu specjalnego namiotu, który stanowi zabezpieczenie przed deszczem.
  • Salon lub jadalnia – zimą urządź roczek w mieszkaniu, pamiętając o tym, by zapewnić wszystkim gościom wygodne miejsce do siedzenia.

Dekoracje na roczek

Kiedy wybrałaś już miejsce przyjęcia, czas na przygotowanie dekoracji na roczek. Oprócz klasycznych balonów w kształcie cyfry 1 pomyśl także o innych ozdobach. Dobrym pomysłem jest kupienie konfetti, które przykuje uwagę gości – zwłaszcza tych najmłodszych. Nie zapomnij też o odpowiedniej oprawie stołu: papierowych talerzykach – kolorowych, opatrzonych wspomnianą wyżej jedynką lub z wybranym bajkowym motywem.

Urodzinowe menu dla dzieci i dorosłych

Kolejny krok to ustalenie menu. Dopasuj je do preferencji zarówno dzieci, jak i dorosłych. Oprócz tortu, który warto zamówić w cukierni, by zredukować listę prac do wykonania przed imprezą, pomyśl o przekąskach dla gości. Minikanapki, pizzerinki, sałatka owocowa – to tylko kilka pomysłów na urodzinowe potrawy.

Ubranko na roczek – body czy elegancki zestaw?

Niemniej ważne od potraw i dekoracji jest ubranie solenizanta. Do wyboru masz różne rozwiązania. Jedno z nich to body na roczek ozdobione imieniem dziecka, które kupisz w sklepie internetowym Moocha.pl. Inna opcja to elegancki zestaw składający się ze spódniczki lub spodni oraz bodziaka. Sama zdecyduj, który wariant bardziej Ci odpowiada! 

Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty dla niemowląt, dzieci oraz całej rodziny 🙂