Jak zrobić latawiec?

jak zrobić latawiec

To chyba jedna, z najpopularniejszych zabawek naszego dzieciństwa. Teraz, wszyscy wolą pójść na łatwiznę. Odwiedzić sklep, kupić wszystko gotowe. Ale ilość wyszukań frazy : jak zrobić latawiec  pozwala mi myśleć, że są jednak dalej rodzice, którzy wolą takie domowe diy. I my też, postanowiliśmy stworzyć swój pierwszy latawiec, taki z prawdziwego zdarzenia. Mamy dla Was tutorial!

Jak zrobić latawiec? Niezbędne materiały!

Tak naprawdę, nie ma tutaj jakichś wygórowanych potrzeb. My, odwiedziliśmy najpierw Castoramę (może to być jakikolwiek sklep budowlany), by kupić stelaż do naszego latawca. A potrzebne był dwie listewki  – choć ja, nazwałabym to raczej patyczkami. Muszą być cienki, i możliwie jak najlżejsze.

Do tego klej – polecam MAGIC. Prawdziwe czarodziejski. Dostaniecie go i w tubce, i w sztyfcie.

No i kolorowe bibuły. Szurek – pomoże nam spiąć do kupy cały szablon. Nie obejdzie się też bez nożyczek.  Przyda nam się także dwustronna taśma klejąca.

Jak zrobić latawiec? Krok, po kroku.

Najpierw musimy przyciąć nasze listewki. To ważne by pamiętać, że ta krótsza, ma mieć 1/3 długości dłuższej.

Na końcówkach naszych listewek wycinamy małe wgłębienia, będzie nam dzięki temu łatwiej poprowadzić tamtędy sznurek.

Teraz związujemy nasze listewki. Krótsza, musi znajdować się dokładnie na 1/3 długości dłuższej.

Następnie docinamy odpowiedni arkusz bibuły, i przyklejamy go do stelażu dwustronną taśmą. na końcu -od spodu – doklejamy kawałek sznurka, na którym zawiesimy kolorowe ozdoby.

Pamiętajcie, że listewki muszą być ze sobą związane pod kątem 90 stopni. Na koniec, w miejscu łączenia jeszcze doczepiamy sznurek – i gotowe!

I co, łatwe, prawda? No to sio, sio, do sklepu, po niezbędne materiały. A może zrobicie więcej latawców? I jakieś zawody latawcowe? My, mamy taki plan. I to chyba już w lipcu.