Jakie Lego na prezent? Wybór jest prostszy, niż myślisz!

Lego na prezent

Choć zabawki do składania są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, kupno takiego prezentu to kwestia zaledwie kilku minut. W naszym artykule wyjaśnimy, jak wybrać klocki Lego dla dziecka. Podpowiemy też, które zestawy są najciekawsze i dlaczego.

Lego Friends, czyli klocki dla najmłodszych

Zestawy Lego dla małych dzieci to dzisiaj przede wszystkim seria Friends. Klocki z tej grupy idealnie nadają się do wspólnej zabawy. Pozwalają rozwijać więzi społeczne w różnych okolicznościach. Lego Friends to w końcu nie tylko kolorowe domki i przyjęcia z przyjaciółkami, lecz także przygoda z hydroplanem ratowniczym czy choćby wakacyjna wyprawa na biwak. Co interesujące, te szczególne zestawy klocków uczą też tolerancji i empatii.

Otóż Lego Friends to postacie o różnych kolorach skóry, które mogą coś wspólnie przeżyć. To także obecność osób na wózkach inwalidzkich. Wprawdzie bohaterkami serii są ewidentnie dziewczyny, mali chłopcy śmiało mogą uczestniczyć w zabawie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w danej przygodzie uwzględnić bohaterów z innych serii. Lego Batman, chociażby. Mroczny rycerz w końcu też może wziąć udział w pikniku, czyż nie? No i o to chodzi! Łączenie różnych pomysłów kształtuje wyobraźnię. Dlatego naszym zdaniem naprawdę warto zwrócić uwagę na kolekcję Lego Friends. Poszczególne zestawy są dostępne na stronie https://allegro.pl/kategoria/klocki-lego-17865.

Zestawy klocków lego Star Wars

Jeśli chodzi o dzieci w okolicach 10. roku życia, warto skierować uwagę na zestawy filmowe. Wspomniany wcześniej Batman to jedno. Równie ciekawym rozwiązaniem są także Gwiezdne Wojny. Ta franszyza jest niesłychanie rozbudowana, co dla fanów klocków Lego oznacza istną galaktykę możliwości. Dziś chyba każdy dziesięciolatek w Polsce kojarzy rycerzy Jedi, mistrza Yodę oraz kudłatego Chewbaccę. Dzieciaki w tym wieku mniej więcej kojarzą też, czym jest Gwiazda Śmierci. Jej konstrukcja z klocków jest do tego bardziej skomplikowana niż w przypadku hydroplanu z serii Friends. Wymaga zatem więcej pracy. Stymulacja wysiłku umysłowego i zabawa w stylu Star Wars to całkiem dobry pomysł na prezent dla dziesięciolatka, nie sądzisz?

Zabawki dla ambitnych, czyli skomplikowane klocki Lego

Klocki z serii Lego City są podobne do oferty Friends, jednak niektóre zestawy potrafią być całkiem spore. Więzienie Lego albo lotnisko to już konkretne przedsięwzięcie budowlane. Wymaga logistyki, lepszej organizacji materiałów. Bez przeszkód można je porównać do puzzli 1000+. Zwłaszcza jeśli chodzi o słynne budowle. Starsze dzieci mogą dzięki temu spędzić więcej czasu przy klockach, rozwijając logiczne myślenie oraz wyobraźnię przestrzenną. Ty zaś możesz do nich dołączyć i na pewno nie będziesz się przy tym nudzić.

Zabawki z serii Technic z kolei to już coś w sam raz dla nastolatków. Ford GT czy sterowany buldożer z klocków – to przecież wyzwanie godne inżyniera! Jeśli widzisz, że twoja pociecha ma smykałkę do takich rzeczy albo po prostu lubi skomplikowane zadania, zdecydowanie kup jej Lego Technic na prezent. Taka rozrywka jest za trudna dla przeciętnego dziesięciolatka, ale ambitny licealista nie powinien narzekać… Przeciwnie!

Podsumowanie

Z klockami Lego można powiązać całe dzieciństwo. To przedsiębiorstwo zabawkarskie jest w stanie zaspokoić dosłownie wszystkie potrzeby. Wybór zestawu to zatem kwestia wieku oraz umiejętności. Połącz ze sobą te dwie wartości i gotowe. Same klocki bezproblemowo znajdziesz w internecie.

Artykuł sponsorowany