Jakie pióro wieczne dla dziecka wybrać?

Pióro wieczne dla dzieci

W dzisiejszych czasach pióra wieczne nie są tak popularne, jak kiedyś. Znacznie większą sławą cieszą się długopisy, po które tak chętnie sięgają uczniowie. Czy jednak słusznie? Pióra wieczne posiadają mnóstwo zalet i wbrew pozorom to właśnie nimi pisze się łatwiej – nawet dzieciom. Właściwie, to dzięki piórom dzieci szybciej doskonalą swój charakter pisma, które w przyszłości staje się staranne i estetyczne. Z tego powodu warto poważnie zastanowić się nad zakupem pióra wiecznego dla dziecka.

W pierwszej kolejności musimy odpowiedzieć sobie jednak na pytanie: Jakie pióro wieczne dla dziecka wybrać?

Dobre pióro wieczne dla dziecka powinno być przede wszystkim wygodne do trzymania w ręce oraz dawać komfort pisania. Ważne jest to, aby było ono dobrze wyprofilowane, dostosowane do anatomii dziecka. Dodatkowym atutem będą umieszczone na piórze ze stalówką dla dzieci elementy antypoślizgowe, które ułatwiają trzymanie. Niektórych od kupna odstraszać może cena, warto jednak zaznaczyć, że nie jest ona całkiem bezpodstawna.

Oczywiście pióro wieczne będzie kosztowniejsze, od zwykłego długopisu, natomiast starczy na znacznie dłużej. Przy odpowiedniej trosce z naszej strony, jest bardzo mało prawdopodobne, aby uległo zniszczeniu. Tak naprawdę wystarczy jedynie, żeby w piórze wiecznym dla dzieci na naboje, regularnie uzupełniać atrament.

Jeżeli chodzi o produkt, którego cena adekwatna jest do jakości, można wymienić pióro wieczne parker dla dzieci. Jest to marka znana na całym świecie, charakteryzująca się solidnością oraz estetyką wykonania. Być może cena, nie należy do najniższych, ale z pewnością będzie to dobra inwestycja na długie lata.

Pióro wieczne dla dzieci leworęcznych

Kolejnym zagadnieniem przy wyborze odpowiedniego pióra dla dzieci jest pióro leworęczne. Pióro dla leworęcznych, czym się różni od pióra dla praworęcznych? Zasadniczą różnicą jest szybkość schnięcia atramentu w piórach dla leworęcznych, od nabojów klasycznych.

Pióro dla dzieci leworęcznych
Pióro dla dzieci leworęcznych

Atrament w piórach na naboje dla leworęcznych wysycha błyskawicznie, praktycznie od razu po pojawieniu się na papierze. Zapobiega to powstawaniu plam i zmniejsza ryzyko rozmazania. Oprócz tego pióra dla leworęcznych są inaczej wyprofilowane. Dzięki temu osobom leworęcznym łatwiej się je trzyma.

Niektóre firmy piór do nauki pisania dla leworęcznych, takie jak np. pióro dla leworęcznych Herlitz, czy pióro Pelikan dla leworęcznych mają specjalne, osobne wersje piór dla leworęcznych dzieci, odpowiadające tym zwykłym. Są to jedne z najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych przez rodziców marek.

Pióro Pelikan dla dzieci od lat ceniony jest na rynku . Świetnie nadaje się do nauki pisania. Pióro pelikan dla pierwszoklasisty będzie idealnym wyborem. Posiada ono odpowiednią wagę i gabaryty, przystosowane do ręki dziecka. Cecha ta jest o tyle istotna, że podczas długich godzin pisania w szkole, ręka nie będzie tak zmęczona. Poza tym pióro pelikan dla leworęcznych wyprofilowane jest w taki sposób, aby wygodnie leżało także w ręku dziecka, będącego mańkutem. Pióro wieczne pelikan dla dzieci charakteryzuje się również bogatą gamą kolorystyczną oraz powszechnie dostępnymi w wielu sklepach nabojami, co jest niezwykle wygodne dla konsumenta.

Jeżeli zaś chodzi o pióro dla dzieci Herlitz, nie ma ono sobie równych w jakości wykonania. Posiada system dozowania, zapobiegający plamieniu oraz wysychaniu atramentu, co bardzo pomaga osobom początkującym stawiać pierwsze kroki w pisaniu piórem. Dodatkowo wzbogacone jest w ergonomiczny uchwyt dla lewo – lub praworęcznych. Nie ma zatem potrzeby szukać pióra specjalnie wyprofilowanego – piórem dla leworęcznych Herlitz tak samo mogą pisać też osoby praworęczne.

Pióro dla pierwszoklasisty

Na wielu forach internetowych prowadzone są gorące dyskusje odnośnie tego, czy pióro wieczne jest odpowiednie dla pierwszoklasisty? Istnieją zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy piór do nauki pisania dla dzieci. Kontestatorzy piór w rękach młodych uczniów argumentują swoje stanowisko wysoką ceną piór dla dzieci do nauki pisania.

Są też zdania, iż dzieci nie będą w stanie sprawnie się piórami posługiwać. Ich antagoniści twierdzą z kolei, że pióra ze stalówką dla dzieci są wręcz wskazane i zdecydowanie warto w nie zainwestować. Twierdzą, że pozwalają one na wyrobienie starannego pisma i doskonałe wyćwiczenie ręki.

Ponad to istnieją badania, które wykazały pozytywny wpływ pisania piórem na mózg, porównywalny z działaniem medytacji – wspomagającym koncentrację i rozwijającym kreatywność.