Jakie są najlepsze klocki Lego?

Klocki Lego dla dzieci i dorosłych

Zapewne wielu z nas zadaje sobie w głowie pytania – jakie klocki Lego są najlepsze? Jakie Lego wybrać? Przekonajcie się o tym, czytając nasz artykuł! (zajawka)

Nie ma chyba na świecie osoby, która nie żywiłaby jakiejkolwiek sympatii do klocków firmy Lego. Zarówno wśród dzieci, jak i wielu dorosłych znajdziemy mnóstwo miłośników plastikowych klocków wyprodukowanych przez duńską firmę. Nie da się ukryć, że jest to także najpopularniejsza firma produkująca klocki na całym świecie!

Ogromną sławę przyniosła im m.in. równie ogromna oferta katalogowa, jaką może pochwalić się firma Lego. Spośród wielu rozmaitych serii klocków Lego absolutnie każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie i wybrać najbardziej odpowiadające mu i zadowalające go różnorodne zestawy klocków Lego.

Prawdę mówiąc, ciężko jest wskazać jednoznacznie jakie klocki Lego są najlepsze. Wszystko zależy tak naprawdę od nas samych – od naszych oczekiwań, potrzeb, zainteresowań, a także od tego, czym tak naprawdę jest dla nas Lego. Czy mają to być klocki służące nam tylko i wyłącznie do zabawy? A może chcielibyśmy ozdobić nimi swój pokój? Być może po prostu jesteśmy kolekcjonerami zestawów Lego, a być może ogromnymi fanami danej serii, której Lego zadedykowało swoje klocki?

Możliwości jest wiele, tak jak wiele jest powodów i aspektów, które mogłyby wskazywać na najlepsze klocki Lego. I tym właśnie zajmiemy się w dzisiejszym artykule. Postaramy się przedstawić wam i po krótce opisać wybrane przez nas i naszym zdaniem najlepsze klocki Lego, ich serie i znajdujące się w nich zestawy. Zapraszamy do lektury!

NAJLEPSZE KLOCKI LEGO DLA DZIECI

Jedną z największych i poniekąd najbardziej oczywistych grup docelowych, do których dociera i chce dotrzeć firma Lego, są dzieci. To właśnie one najbardziej kochają kolorowe klocki produkowane przez Duńczyków. Jakie Lego dla dzieci wybrać? Jakie jest najlepsze? Mamy kilka pomysłów, którymi postanowiliśmy się dziś z wami podzielić.

Jest wiele serii Lego przeznaczonych dla dzieci. Są to głównie serie, które powstają dzięki inspiracji wieloma kultowymi i cieszącymi się rzeszą fanów na całym świecie seriami filmów, książek, ale nie tylko. Oczywiście absolutnie nie oznacza to, że z wdzięków, funkcji i możliwości, jakie dają klocki Lego, nie mogą korzystać również dorośli. Wręcz przeciwnie!

Co prawda jest mnóstwo serii klocków Lego, które powstały z myślą o najmłodszych, ale znajdziemy wiele dowodów na to, że kochają je także Ci najstarsi fani klocków Lego. Skupmy się jednak na dzieciach i przejdźmy do przygotowanej przez nas listy najlepszych serii klocków Lego!

Lego Harry Potter

Któż nie zna Harry’ego Pottera autorstwa brytyjskiej pisarki J.K. Rowling? Wydaje nam się, że raczej naprawdę ciężko jest nigdy w życiu, choć nie usłyszeć o przygodach nastoletniego czarodzieja i jego przyjaciół uczęszczających do słynnej Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

Lego Harry Potter Atak na Norę

Jest to seria książek, która podbiła cały świat i może pochwalić się niebywale gigantyczną liczbą fanów, której wiele innych równie znanych serii mogłoby tylko pozazdrościć. Taka kolej rzeczy po prostu musiała sprawić, że powstało wiele różnorodnych zabawek, akcesoriów, gadżetów czy gier z uniwersum Harry’ego Pottera.

Nie inaczej było w przypadku klocków Lego, wśród których znajdziemy wiele naprawdę rozmaitych i imponujących zestawów z serii Lego Harry Potter!

Lego Star Wars

Gwiezdne Wojny” to podobnie jak „Harry Potter” seria filmów, która może pochwalić się ogromną rzeszą fanów rozsianych po całym świecie. Uniwersum stworzone przez George’a Lucasa podbiło serca wielu ludzi i wciąż nie przestaje tego robić. Do dziś powstaje mnóstwo różnorodnych gadżetów, akcesoriów czy nawet zabawek inspirowanych „Star Wars”.

Lego Star Wars

Jedną z najbardziej popularnych serii klocków Lego jest właśnie seria Lego Star Wars, która podobnie jak oryginał zaskarbiła sobie sympatię wielu ludzi na całym świecie. Są wśród nich zarówno dorośli, jak i spora część dzieci! Wszystko to bez względu na wiek czy płeć.

Lego Super Heroes

Dzieci uwielbiają superbohaterów! Każdy z nas miał w dzieciństwie swoją ulubioną postać z komiksów czy filmów Marvela lub DC. Jak się okazuje, uniwersum stworzone i przedstawione zarówno przez pierwszego, jak i drugiego wydawcę są nieśmiertelne. Powstały dziesiątki lat temu, a mimo upływu lat wciąż cieszą się ogromną popularnością, sympatią i uznaniem.

Lego Super Heroes DC Jaskinia Batmana

Firma Lego postanowiła skorzystać z tego faktu, tworząc we współpracy z Marvelem i DC serię klocków Lego Super Heroes, która to skupia się na uniwersum przedstawionych w serii filmów oraz komiksów o najpopularniejszych superbohaterach!

Lego Ninjago

Omawiając najlepsze serie klocków Lego, nie sposób nie wspomnieć o jednej z najlepszych, najpopularniejszych i najbardziej rozchwytywanych serii Lego, jaką jest właśnie Lego Ninjago.

Lego Ninjago Starcie Tytanów Mecha

Ten stworzony w 100% przez firmę Lego produkt inspirowany japońską kulturą i japońskimi legendami podbił serca najmłodszych fanów klocków Lego na całym świecie.

Od 2011 roku, kiedy to seria zaliczyła swą premierę, zebrała ona mnóstwo fanów, którzy zakochali się w niej praktycznie od samego początku. Jest to jedna ze zdecydowanie najlepszych serii klocków firmy Lego, która od początku jej powstania nieustannie i regularnie zbiera jak najbardziej pozytywne recenzje.

Lego City

Seria klocków Lego City to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych i najbardziej klasyczna seria autorstwa duńskiej firmy, która mimo swej prostoty, oryginalności i zwyczajności zostawiła swój znaczący ślad na sercach miłośników klocków Lego równie mocno, co wszystkie inne przedstawione i opisane przez nas serie.

Lego City policja i złodzieje

Jak widać, mimo postępu, jaki zalicza świat, miłość do klasyki nie umarła – i to jest naprawdę piękne.

Lego Duplo

Firma Lego jak mało kto potrafi zadbać o swoich klientów i przygotowała również coś specjalnie dla najmłodszych dzieci, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z klockami Lego.

Lego Duplo Farma

Lego Duplo, bo właśnie o tej serii mowa, to seria stworzona z myślą o dzieciach do piątego roku życia i im właśnie przeznaczona. Charakteryzuje się nieco większych rozmiarów klockami, niż te klasyczne, dzięki czemu zachowuje bezpieczeństwo dzieci i niweluje ryzyko połknięcia przez nie poszczególnych elementów.

NAJLEPSZE KLOCKI LEGO DLA DOROSŁYCH

Jak już wspomnieliśmy, klocki Lego są idealne dla każdego – bez względu na jego wiek czy płeć. W końcu wszyscy kochają klocki Lego. Nie ma chyba na świecie osoby, która wykazywałaby w stosunku do nich jakieś negatywne emocje.

W każdym razie, są jednak również takie zestawy klocków Lego, które ze względu na ich charakter, funkcje czy po prostu nieco bardziej skomplikowany proces samego układania przeznaczone są raczej dla przedstawicieli starszych grup wiekowych. Nie zapominamy również i o takich osobach i specjalnie dla nich postanowiliśmy przygotować, naszym zdaniem, najlepsze klocki Lego dla dorosłych. Przekonajcie się sami!

Lego Technic

Pozycją, której nie mogło tu zabraknąć, jest bez wątpienia seria klocków Lego Technic. Seria ta to prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji oraz miłośników klocków Lego.

Lego Technic na pilota

Ze względu na tematykę i charakter, jakimi się wyróżnia (są to repliki prawdziwych pojazdów najpopularniejszych marek samochodowych na świecie), a także nieco bardziej wymagający proces konstrukcji zestawy Lego Technic przeznaczone są głównie starszym fanom klocków duńskiego producenta.

Lego Architecture

Coś w sam raz dla miłośników podróży i osób lubujących się w architekturze najsłynniejszych państw i miast na całym świecie.

Lego Architecture Znane budowle z klocków lego

Lego Architecture to bowiem seria klocków Lego, która przeniesie nas do dowolnego miejsca na ziemi. Wszystko to za sprawą wiernie odwzorowanych modeli najpopularniejszych budowli na świecie, które już teraz możemy złożyć własnoręcznie i samodzielnie.

Jednak właśnie m.in. ze względu na nieco bardziej wymagający i skomplikowany proces układania są to zestawy przeznaczone w dużej mierze dla dorosłych konsumentów firmy Lego.

Lego Creator

Ostatnią pozycją na naszej liście najlepszych klocków Lego jest seria Lego Creator. Seria ta oferuje mnóstwo rozmaitych i niezwykle kreatywnych zestawów w wydaniu, jakiego do tej pory nie sposób było zobaczyć w żadnej innej serii Lego.

Wśród wielu inspirujących i naprawdę imponujących zestawów znaleźć możemy specjalne zestawy 3w1, które umożliwiają budowę trzech różnych konstrukcji przy pomocy tych samych klocków z jednego zestawu!

Budowle można dowolnie przebudowywać na swój własny sposób, wedle uznania. Ten aspekt zdecydowanie wyróżnia serię Lego Creator na tle pozostałych. Oczywiście ze względu na nieco większy poziom trudności w składaniu poszczególnych konstrukcji z tej serii została ona przeznaczona w szczególności dla osób dorosłych.

Więcej szczegółowych informacji o seriach oraz rodzajach klocków  lego dowiecie się na blogu zabawkowe-zabawki.pl

PYTANIA

Jakie klocki Lego są najlepsze?

Wybór najlepszych klocków Lego zależy od nas samych. W zależności od naszych potrzeb, oczekiwań i zainteresowań możemy dowolnie zdecydować, które klocki Lego są dla nas najlepsze.

Jakie klocki Lego dla dziewczynek?

Najlepsze i najbardziej warte uwagi zestawy z serii Lego dla dziewczynek to zestawy z serii Lego Friends.