Komiks dla dzieci – Kraina Lodu w nowym wydaniu. Nowości od Emont

komiksy Kraina Lodu

Chyba nie ma większego hitu kina dla dzieci niż „Kraina Lodu”. My dalej jesteśmy jeszcze przed obejrzeniem drugiej części, ale opinie na temat tej nowości są różne. Jedni uważają, że pierwsza jest bardziej dla dzieci, a druga dla dorosłych. Inni natomiast twierdzą, że dopiero ta kolejna część to jest COŚ!

Sprawdzimy to oczywiście!

Nie odpuściłabym przecież kontynuacji opowieści, którą jestem tak zafascynowana. Kiedy w kinach pojawiła się pierwsza część Krainy Lodu to nawet nasz starszak był jeszcze w takim wieku, że chętnie oglądał z  nami. Teraz to już „dorosły” dziewięciolatek 😉 To też trudniej go namówić na taki seans, bo przecież to dla bab (serio?).

Liczę na to, że jednak i jego zachęcę. Póki co podsunęłam mu te niby dziewczyńskie komiksy i zrobiły na nim super wrażenie.

komiksy Kraina Lodu

Kraina Lodu – W poszukiwaniu siebie

Te propozycje to NOWOŚĆ od Wydawnictwa Egmont. Wszystkie wydarzenia rozgrywają się w Arendelle, czyli tytułowej Krainie Lodu. W pierwszej części komiksowego opowiadania znana nam już Anna zdradza swoje wielkie marzenie. Otóż chciałaby ona dokonać czegoś wielkiego. Pomóc komuś, zasłużyć się. Zrobić coś, co można uznać za duży czyn. No i ma ku temu okazję, ponieważ po Królestwie buszuje groźny zwierz!

Cała ta misja pozwala poznać Annie nową bohaterkę – Mari. Obie mają podobne cele i marzenia.

Elsa też ma pełne ręce roboty. Musi rozwikłać nowe zagadki, a pomaga jej w tym oczywiście zarówno jej siostra, jak i Mari oraz Olaf czy Sven. W komiksowej opowieści nie zabrakło też przystojnego młodzieniaszka!

komiks Kraina Lodu

komiks Kraina Lodu

komiks Kraina Lodu

komiks Kraina Lodu

komiks Kraina Lodu

komiks Kraina Lodu

Kraina Lodu – Droga do domu

To druga część komiksowej przygody Anny i Elsy. Obie bohaterki czeka długa podróż do Snoob. Na początku chodziło wyłącznie o obecność na dożynkach, ale później ta wyprawa zyskuje miano prawdziwej misji i staje się chęcią doprowadzenia do spotkania dwóch braci, którzy ostatnio widzieli się bardzo dawno temu.

Oczywiście – jak to u Anny i Elsy – w trakcie podróży bardzo dużo się dzieje. Coś się psuje, gubią drogę, trasa nie jest zbyt przyjazna. Jednak nawet w najtrudniejszych i najbardziej mrocznych chwilach, mogą liczyć na przyjacielską, pomocną dłoń.

komiks Kraina Lodu

komiks Kraina Lodu

komiks Kraina Lodu

komiks Kraina Lodu

komiks Kraina Lodu

komiks Kraina Lodu

komiks Kraina Lodu

Komiks to fajna alternatywa do tradycyjnej książki. Mniejsza ilość tekstu, cała masa ilustracji. To zachęca do nauki czytania. Jestem przekonana, że ta nowa seria z pewnością stanie się hitem. A Wy, lubicie komiksy?