Cecylka Knedelek i książka kucharska dla dzieci!

książka kucharska dla dzieci

Wydawnictwo Jedność, znamy chyba od zawsze. Tworzą przepiękne książki, na widok których wzdychamy z zachwytu. Ale są to też książki mądre! Przekazują wiele prawd, w bardzo przystępny sposób. Tym razem u nas na tapecie Cecylka Knedelek i jej książka kucharska dla dzieci. Wyśmienite przepisy, piękne historie. Zobaczcie sami!

Cecylka Knedelek – książka kucharska dla dzieci

Wiecie, jak fajnie można spędzać z dziećmi czas w kuchni w trakcie przygotowywania posiłków? U nas takie wspólne gotowanie przyczyniło się do tego, że chłopcy chętniej próbują różnych potraw, których wcześniej by nawet nie tknęli. Wciąż poszukujemy zróżnicowanych, fajnych przepisów, by je testować i kosztować. Tym razem przyszła nam z pomocą Cecylka Knedelek.

Książka w twardej oprawie – BARDZO gruba! Muszę też dodać, że jest naprawdę ciężka. Ale to „wina” dobrej jakości papieru. Ja mam wrażenie, że ta książka kucharska dla dzieci jest wręcz niezniszczalna.

Mała bohaterka, wraz ze swoją gąską, mieszka sobie przy ulicy Naleśnikowej. W książce poznamy też Panią Ludmiłę, która jest ogromną wielbicielką wiekowych lektur a do tego piecze najlepsze na świecie słodkości.

Nie można też zapomnieć o Alojzym – złotej rączce – i Joasi, która szyje wspaniałości. To nie wszyscy bohaterowie, ale więcej nie zdradzę powiem Wam jednak, że ta nasza księga mieści w sobie bardzo dużo historyjek, dobrych na wieczorne czytanie, ale też grubo ponad 100 przepisów na takie smakołyki, że aż ślinka cieknie. Powinien ją mieć w domu każdy mały smakosz!

książka kucharska dla dzieci

książka kucharska dla dzieci

książka kucharska dla dzieci

książka kucharska dla dzieci

Cecylka Knedelek i jej inne książki

W nasze łapki wpadły jeszcze dwie, Cecylkowe książeczki. Teoretycznie są to lektury dla przedszkolaków, ale ośmiolatek też słucha opowieści z nieukrywanym zaciekawieniem. To historie mądre, a momentami też zabawne. Tak przyjazne w odbiorze, że nawet czytający rodzic chętnie po nie sięga. Zdecydowanie polecamy do Cecylkowej książki kucharskiej dla dzieci dorzucić od razu inne książeczki z serii – jako rodzice nie będziecie żałować.

Cecylka Knedelek

Cecylka Knedelek

Cecylka Knedelek

Cecylka Knedelek

A może już znacie Cecylkę Knedelek, hm? My jesteśmy zakochani we wszystkich propozycjach Wydawnictwa Jedność dla dzieciaków. Korzystamy m.in codziennie z rodzinnego plannera, dzięki któremu jakoś łatwiej zadbać o.. sprawiedliwość wszelaką 🙂 Zaglądajcie na bloga, będą i kolejne propozycje z tej serii!