Zwierzęta podróżnicy – książka o zwierzętach, ciekawostki. Recenzja

książka o zwierzętach

Nie wiem jak u Was, ale w naszym domu zwierzęta to wciąż temat na topie, to też książki o zwierzętach są jednymi z ulubionych. Nie potrafię zliczyć ile razy dziennie rozmawiamy o słoniach, żyrafach, jaszczurkach czy polnych myszkach. Często posiłkuję się w takich sytuacjach mądrą literaturą, dzięki czemu po pierwsze mam chwilę dla siebie (czytają sami), a po drugie mam trochę mniej pytań do odpowiedzi. Jednym z naszych książkowych hitów jest obecnie tytuł „Zwierzęta podróżnicy”.

Zwierzęta podróżnicy – o czym jest ta książka?

Ta lektura pokazuje nam, że nie tylko wśród ludzi są wielbiciele podróży. Choć tak naprawdę to wiele z gatunków zwierząt w niej opisanych po prostu jest zmuszonych do przemierzania tysięcy kilometrów.

Zwierzęta podróżnicy są niezwykle wytrwałe i na swój sposób silne… Tutaj każdy gatunek jest dokładnie opisany. Dziecko samodzielnie dowie się ile dane zwierzę żyje, jak szybko się porusza, czy jaką trasę musi za każdym razem pokonać. Książka skrywa fajne zakładki z dodatkowymi informacjami, które dziecko chętnie odkrywa.

Zwierzęta podróżnicy – jedna z serii książek

Jeśli spodoba się Wam ta część (a jestem pewna, że właśnie tak będzie), możecie dokupić jeszcze „Zwierzęta lekarze„, oraz „Zwierzęta architekci„. Każda z nich to fascynujący zbiór ciekawostek, który z pewnością spodoba się dzieciom powyżej 7 roku życia, choć nieco młodszym również. Na uwagę zasługują również piękne ilustracje. Polecamy!

książki o zwierzętach

książki o zwierzętach

książki o zwierzętach

książki o zwierzętach

zwierzęta podróżnicy

zwierzęta podróżnicy

zwierzęta podróżnicy

zwierzęta podróżnicy