Książki dla dzieci – jakie kupić dziecku?

Czytanie książki przez dzieci

Zobacz listę książek dla najmłodszych dzieci w wieku od kilku miesięcy do pierwszej klasy, które maluchy powinny przeczytać. Mądre historie, piękne ilustracje, z treścią dopasowaną do potrzeb emocjonalnych dziecka – jakie książki kupić przedszkolakom?

Pucio – historia mądrego chłopca i jego rodziny

Seria Pucio liczy już kilkadziesiąt pozycji, a wszystko zaczęło się od uroczo ilustrowanej książeczki „Pucio uczy się mówić”. Chłopiec wzrasta, poznaje nowe słowa i przeżywa niezwykłe historie życia rodzinnego. Dostępne są wydania wielkoformatowe i małe książeczki dla najmłodszych. Wszystkie książki dla dzieci o Puciu znajdziesz w sieci Empik.

Jadzia Pętelka i jej brat Staś Pętelka – mądre książki dla dzieci

Dla młodszych są historie o Jadzi, a dla starszych o Stasiu – Pętelkowie to polska rodzina, której przygody można poznać z serii autorska Barbary Supeł. Ładne ilustracje, współczesne czasy, świat dziecięcych problemów – seria pomaga dzieciom poznawać  własne emocje, a rodzicom znacznie ułatwia wyjaśnianie różnych sytuacji życia codziennego.

Cykl książek dziecięcych „Na ulicy czereśniowej”

Książki z serii – Wiosna, Lato, Jesień, Zima, Noc – to bestsellery w wielu krajach. Tych książek się nie czyta. Te książki się ogląda i pochłania. Obrazki na każdej stronie są kontynuacją ilustracji ze strony poprzedniej. Razem tworzą ulicę Czereśniową, na której tyle się dzieje! Co prawda nie ma tekstu, ale dzieci uwielbiają oglądać te obrazkowe historie godzinami. Książki odpowiednie i dla najmłodszych, i dla starszaków.

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”

Justyna Bednarek napisała niesamowitą książkę o niesamowitych… skarpetkach! Bo gdzie podziewają się pojedyncze egzemplarze, które wrzuca się do pralki i na zawsze przepadają? Okazuje się, że robią zawrotne kariery, zostają detektywami albo uszczelniają wronom gniazda. Wszystko jest możliwe, gdy jest się niesamowitą skarpetką. Książki dla dzieci odpowiednie już od 6 roku życia.

Książki dla dzieci z serii „Opowiem ci, mamo…”

Co robią psotne stwory, co robią auta, co robią dinozaury – tego wszystkiego i wiele więcej dzieci mogą dowiedzieć się z bogato ilustrowanych, artystycznych książek z cyklu „Opowiem ci, mamo…” Możesz wybrać dla pociechy tematykę, która najbardziej go interesuje i razem zgłębiać wiedzę na różne tematy. Którą wybierasz na początek?