Książki o kosmosie dla dzieci – 4 propozycje od Wydawnictwa SBM

książki o kosmosie

Tak to zwykle bywa, że fascynacja różnymi tematami przychodzi falami. U nas też wszystko zmienia się w zależności od tego, jak wiatr zawieje. Jednak gdy zauważam, że chłopcy czymś pasjonują się bardziej, staram się podkładać im pod nos mądre książki dla dzieci, które w jak najbardziej szczegółowy sposób przedstawią temat, który jest obecnie na topie. Teraz przyszła pora na książki dla dzieci o kosmosie, zatem korzystając z okazji, chcę Wam pokazać aż 4, piękne propozycje od Wydawnictwa SBM.

Książki o kosmosie dla dzieci – Samochodzik Franek (Kosmos)

Pierwsza propozycja jest (teoretycznie) dla młodszych dzieci. Samochodzik Franek to cała seria książek, które poruszają różne tematy. Jeśli macie w domu małego fana autek i jednocześnie pochłaniacza wiedzy wszelakiej, to polecamy Wam całą serię, bo to sympatyczne autko pomoże Wam poznać ciekawe miejsca, zawody i obyczaje.

Dodatkowo seria Samochodzik Franek to nie są tylko opowiastki. W tych książkach znajdziecie też mnóstwo zabawy, począwszy od zagadek, po łamigłówki i quizy. Fajne jest to, że tak naprawdę Franka możecie poznać w dowolnej części jego przygód, oczywiście warto mieć całą kolekcję, ale niezależnie od tego, od której książeczki zaczniecie, będziecie się bawić tak samo dobrze.

Tym razem małe, czerwone, rezolutne autko wyrusza na podbój kosmosu. Franek pasjonuje się tym tematem od momentu, w którym to dostał od swojego przyjaciela kolorową mapę z układem słonecznym. Wprost nie mógł uwierzyć, jak to jest możliwe, że choć na niebie jest tyle planet, to żadna z nich się ze sobą nie zderza.

Zagadka nie mogła pozostać nie rozwikłana, to też Samochodzik Franek odwiedził Centrum Badań Kosmicznych, gdzie spotkał Misia Kosmonautę, z którym udał się w podróż kosmiczną rakietą. Nie zdradzę Wam oczywiście, co było dalej, choć przygód na nich czekało mnóstwo. Powiem jedynie, że ta książeczka to spory zastrzyk wiedzy przekazanej w taki sposób, by nawet najmniejszy słuchacz zrozumiał, jak to jest z tymi planetami. Prześliczne ilustracje pobudzają wyobraźnię, a na końcu na małego odkrywcę czekają ciekawe zagadki.

książki o kosmosie

książki o kosmosie

książki o kosmosie

książki o kosmosie

książki o kosmosie

samochodzik franek

książki o kosmosie

książki o kosmosie

książki o kosmosie

Książki o kosmosie – Jak to działa? (kosmos)

Druga książka to również część bardziej rozbudowanej serii. Tutaj jednak nie znajdziemy historyjki przemycającej wiedzę, a konkretne odpowiedzi na różne pytania związane z danym tematem. Poczytamy w niej o teleskopach, o tym, czym są gwiazdozbiory i czy niebo z każdego miejsca na kuli ziemskiej wygląda tak samo. Zrozumiemy, dlaczego księżyc zmienia swój kształt i co to jest zaćmienie słońca, a także, dlaczego to słońce świeci. Będzie o zorzy polarnej, gościnnej planecie i spadających gwiazdach. Uwierzcie, że na blisko 80 stronach zebrano tyle niesamowitej wiedzy, że trudno ją całą zmieścić w głowie za pierwszym czytaniem. Bardzo nam się ta seria spodobała i z pewnością uzupełnimy ją o kolejne egzemplarze.

książki o kosmosie

książki o kosmosie

książki o kosmosie

książki o kosmosie

jak to działa

książki o kosmosie

Jaka to gwiazda? Atlas dla dzieci

Ta propozycja od Wydawnictwa SBM to już taka mini encyklopedia, choć nie wiem, czy nie obrażam tej książki, mówiąc o niej MINI. W twardej oprawie mieści się prawie 130 stron rzetelnej wiedzy. Mnóstwo kosmicznych ciekawostek i bardzo dużo zdjęć. Tak! Tutaj znajdziemy nie tylko ilustracje, ale też realne zdjęcia, co jest wielką gratką dla prawdziwego fana kosmosu.

Każdej planecie poświęcono oddzielne strony, ale w książce przeczytamy też o Meteorytach, Mgławicach, Olbrzymach, Białych Karłach, Gwiazdozbiorach i… o WSZYSTKIM dosłownie co wiąże się z kosmosem. Ta książka to petarda (choć bardziej pasowałoby może określenie rakieta). Dużo pięknie podanej wiedzy. Jeśli kupicie, nie będziecie żałować.

jaka to gwiazda

atlas dla dzieci

książki o kosmosie

książki o kosmosie

książki o kosmosie

książki o kosmosie

Książki o kosmosie – Encyklopedia kosmosu

Jeszce więcej wiedzy. Jeszcze więcej zdjęć. Jeszcze więcej pasjonujących faktów. Znów twarda oprawa, tym razem jednak większy format. Rozbudowany spis treści, podzielony na kilka kategorii. Zaczynamy od Ziemi, później zgłębiamy temat rodzajów obiektów na niebie, następnie przechodzimy do układu słonecznego i gwiazdozbiorów.

Jedno jest pewne. Z taką Encyklopedią kosmosu żaden referat ani sprawdzian nikomu nie będzie straszny. Tak to można wiedzę przyswajać!

encyklopedia kosmosu

książki o kosmosie

książki o kosmosie

książki o kosmosie

książki o kosmosie

książki o kosmosie

książki o kosmosie

książki o kosmosie

I to by było na tyle, choć książek i różnych materiałów o kosmosie mamy w domu jeszcze mnóstwo. Ja jednak chciałam się skupić dziś na propozycjach od tego konkretnego wydawnictwa. Wydawnictwo SBM kojarzyło mi się długo głównie z książkowymi nagrodami z okazji dobrych wyników w nauce. Od kiedy jednak zapoznałam się dokładniej z ich ofertą wiem, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Już niebawem pokażemy Wam inne propozycje, które zachwycą nie tylko dzieci, ale też rodziców.