Lista wyprawkowa – niezbędne produkty dla noworodka

wyprawka dla dziecka

Pierwsze tygodnie życia noworodka to bardzo przejmujący okres dla wszystkich rodziców. Dlatego też warto przygotować się do tego okresu wcześniej, kompletując wyprawkę dla malucha. W dalszej części artykułu przedstawimy, czym jest lista wyprawkowa i co powinno się znaleźć w każdej wyprawce. 

 • Lista wyprawkowa
 • Wyprawka niemowlaka
 • Karmienie piersią – produkty dla kobiet karmiących piersią
 • Kompletowanie wyprawki – gdzie kupić?

Lista wyprawkowa

Proces kompletowania wyprawki jest bardzo żmudny i czasochłonny. By ograniczyć uciążliwości do minimum, warto zacząć kompletować wyprawkę poprzez sporządzenie odpowiedniej listy, która będzie zawierała wszystkie najważniejsze produkty. Każde dziecko wymaga odpowiedniej opieki, której częścią jest także zakupienie najważniejszych przyborów oraz akcesoriów. Lista wyprawkowa umożliwi bezproblemowe zakupy i da nam pewność, że będziemy mieli wszystko, czego potrzebujemy.

Wyprawka niemowlaka

Wyprawka dla noworodka jest niezwykle kluczową kwestią, która zapewni nam niezbędne zaopatrzenie na początku opieki nad dzieckiem. Kompletując wyprawkę, należy pamiętać o wielu kluczowych produktach, takich jak:

 • Wanienka dla noworodka
 • Przewijak
 • Pieluszki jednorazowe
 • Przydatne akcesoria do przewijania malucha, takie jak krem pod pieluszkę
 • Akcesoria kąpielowe, takie jak żel do mycia, bezpieczny dla skóry dziecka
 • Oliwka,
 • Termometr elektroniczny

Lista wyprawkowa może zawierać wiele pozycji, zależnie od tego, co aktualnie posiadamy i dostępnego budżetu. Warto także uwzględnić nasze podejście do wychowania dziecka i tego, jak chcemy się nim opiekować.

Karmienie piersią – produkty dla kobiet karmiących piersią

Skompletowanie wyprawki wiąże się także z uwzględnieniem potrzeb wszystkich mam. Ważną kwestią jest zakup wszelkich potrzebnych produktów, które wspomogą kobiety karmiące piersią. Wśród takich akcesoriów, z pewnością muszą znaleźć się wkładki laktacyjne, które osłonią biust wszystkich karmiących mam. Innym ważnym produktem jest poduszka laktacyjna, która wspomoże mamę w trakcie karmienia piersią. Dobrym pomysłem jest także zaopatrzenie się w laktator dobrej jakości, który może przydać się w tym intensywnym okresie.

Kompletowanie wyprawki – gdzie kupić?

Kwestia tego, ile kosztuje wyprawka niemowlęca, w dużej mierze zależy od miejsca, w którym planujemy kupić produkty. Markety i sklepy stacjonarne mają szeroki wybór różnego rodzaju produktów, jednak dobrym pomysłem jest też zerknięcie na oferty sklepów internetowych. Towary w takich sklepach z reguły są nieco tańsze od produktów w punktach stacjonarnych. Do tego, łatwo znaleźć promocję na dany produkt, dzięki czemu możemy zakupić interesujący nas model w obniżonej cenie. Bez względu na miejsce zakupu, pamiętajmy jednak o tym, by kupować tylko sprawdzone produkty dobrych marek, które nie zaszkodzą ani dziecku, ani jego mamie.