Malowanie po numerach – rozwój dziecka poprzez zabawę

Sztaluga do malowania

Malowanie po numerach to świetna rozrywka, którą pokochali zarówno dorośli, jak i dzieci. Ta wspaniała zabawa pozwala na samodzielne stworzenie własnego obrazu. Aby malować po numerach, nie musimy mieć talentu ani praktyki – wystarczą chęci i odrobina cierpliwości.

Malowanie po numerach dla dzieci

Malowanie po numerach to ciekawa technika malowania uwielbiana zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Polega ona na malowaniu farbami po miejscach oznaczonych numerami na kartonie lub podobraziu. W sklepach można kupić gotowe zestawy, które zawierają wszystko, czego potrzebujemy do samodzielnego stworzenia obrazu – szkic, farby, pędzle oraz instrukcję. Dzięki zestawom do malowania po numerach Twoje dziecko może zacząć tworzyć swoje własne dzieła sztuki.

Zestawy do samodzielnego malowania – zalety

Malowanie po numerach dla dzieci to rozrywka, która ma wiele zalet. Dlaczego warto podarować swojemu dziecku zestaw do stworzenia własnego obrazu? Oto kilka powodów:

  • Rozwój umiejętności malarskich – malowanie po numerach może być początkiem nowej pasji. Malując na płótnie, najmłodsi mogą rozwijać swój talent, a także wrażliwość na sztukę.
  • Kształtowanie zdolności motorycznych – ich rozwój w przypadku dzieci jest bardzo ważny. Malowanie po numerach świetnie rozwija też koordynację ruchową.
  • Rozwój precyzji i cierpliwości – dzięki malowaniu po numerach najmłodsi uczą się wykonywania czynności w koncentracji i skupieniu.
  • Rozwój emocjonalny – malowanie po numerach pozwala dzieciom wyrazić emocje i przelać na płótno swoje myśli, uczucia i marzenia.
  • Zmniejszenie poziomu stresu i niepokoju – koncentracja na malowaniu relaksuje, wycisza i sprawia, że dziecko zapomina o codziennych stresach i trudnościach.
  • Rozwój kreatywności i wyobraźni – dzięki precyzyjnemu malowaniu i dobieraniu kolorów najmłodsi rozwijają swoje kreatywne myślenie.
  • Radość z malowania – tworzenie własnych dzieł sztuki może być dla dziecka bardzo satysfakcjonującym uczuciem.
  • Doskonała rozrywka – niemal każde dziecko lubi malować, rysować czy kolorować. Malowanie po numerach może być więc świetną zabawą dla najmłodszych.

Jak wybrać zestaw do malowania po numerach?

Malowanie po numerach to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny. Warto wiedzieć, że zestawy do malowania po numerach mogą mieć różne poziomy trudności. Podczas zakupu trzeba więc upewnić się, czy wybrany zestaw jest dostosowany do umiejętności naszej pociechy.

Aby dziecko nie zniechęciło się do nowego zajęcia, najlepiej wybrać płótno o łatwym lub średnim poziomie trudności. Jeśli jednak chcesz malować wspólnie z dzieckiem, możesz zdecydować się na na zakup bardziej zaawansowanego zestawu (z pewnością zainteresują się nim również starsze dzieci).