Minecraft dla dzieci – kultowa gra doczekała się książek!

minecraft dla dzieci

Do dziś nie mogę zrozumieć fenomenu Minecrafta. Wczoraj, zrobiłam nawet ankietę na Instagramie, by ten fenomen pojąć, jednak rodzice sami nie potrafią wytłumaczyć istoty popularności tego tematu. Minecraft dla dzieci jest rozwijający, ćwiczy wyobraźnię i… niby  można by wymieniać jeszcze długo. Do gry chyba nigdy się nie przekonam, ale książki mnie urzekły.

Minecraft dla dzieci – książki od Jaguar

Pamiętnik 8 bitowego wojownika to na tą chwilę aż 4 części książki. Czarodziejskiej mogłabym rzec, bo zwykle to ja muszę czytać dzieciom książki na dobranoc ale w tym przypadku, wyrywają je sobie z rąk – jako fani Minecrafta.

Głównym bohaterem jest mieszkaniec wioski, który opowiada o swojej codzienności i przygodach. Przyznaję bez bicia, że ja się nie zaczytywałam ale to dlatego, że „boję się” Minecrafta. Poznałam ten temat w trakcie obserwacji gry, na którą z resztą chłopcy zbierali grosik do grosika, by w końcu umieścić płytę w czytniku PS4. Grafika jak na starych grach telewizyjnych. Mnie bolą oczy. I głowa. I serce nawet 😀

Ale skoro książka daje im tyle emocji, że oni chcą ją czytać, a przy okazji utrwalać literki, opowiadać sobie te książki i wymieniać się poglądami, to ja jestem na tak.

Język jest przystępny, literki duże, podobno czyta się „lekko” – cokolwiek ma to znaczyć. My mamy całą kolekcję – jak się rozmnoży, też chętnie sięgniemy po kolejne części. I myślę, że każdy fan Minecrafta powinien je posiadać.

minecraft dla dzieci

minecraft dla dzieci

minecraft dla dzieci

minecraft dla dzieci

minecraft dla dzieci

minecraft dla dzieci

minecraft dla dzieci

minecraft dla dzieci

minecraft dla dzieci

Minecraft dla dzieci – konkurs

Bardzo chętnie pomożemy Wam w zebraniu swojej kolekcji 🙂 W  związku z tym możecie u nas wygrać dwie pierwsze części serii książek. Co trzeba zrobić by mieć szansę na nagrodę?

W komentarzu pod tym postem napisz, za co Twoje dziecko lubi Minecrafta?

Zostaw też kontakt mailowy do siebie 🙂

Zabawa trwa do niedzieli, 23 grudnia włącznie. W Wigilię podamy zwycięzcę.

A jeszcze przed nowym rokiem będzie u nas kolejny konkurs. Za to w nowym roku będzie można wygrać tutaj całą masę gier, książek i zabawek. Naprawdę warto być z nami 🙂