„Moje ciało jest okej” – recenzja książki, która pomaga budować pewność siebie

moje ciało jest okej

Książka „Moje ciało jest okej” to nowość na rynku Wydawniczym, która ukazała się z ramienia wydawnictwa Znak Emotikon. Jest to propozycja zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek, a na końcu znajdziemy też notkę przygotowaną specjalnie dla rodziców. Dlaczego warto mieć tę propozycję pod ręką? Przeczytajcie!

Jak budować pewność siebie u dziecka?

Pytania na temat ciała i dojrzewania to u nas codzienność. Mam w końcu w domu jednego prawie i drugiego już nawet z nazwy NASTOLATKA.

Generalnie u nas nie ma tematów TABU, to też chłopcy bez wstydu pytają nas o tematy, które na twarzy większości rodziców wywołują rumieniec wstydu. Ja się nie krępuję i uważam, że lepiej nauczyć dziecko rozmowy o sprawach intymnych jak najwcześniej by wiedziało, że z każdą swoją wątpliwością może przyjść do rodzica, a ten rodzic ani go nie wyśmieje, ani nie spojrzy na niego.

Ale wiadomo, że z książkami zawsze łatwiej, a jeśli one jeszcze są mocno aktywizujące, tym lepiej!

Nasi chłopcy mają 10 i 12 lat ale szczerze mówiąc, podsunęłabym im książkę „Moje ciało jest ok” nawet wcześniej. Z tymże premiera była dopiero niedawno.  Nie traktuje ona typowo o dojrzewaniu a raczej o tym, jak radzić sobie z brakiem pewności siebie a nawet z hejtem.

Zobacz też: Książki o dojrzewaniu dla dzieci. Propozycje od wydawnictwa Debit.

„Moja ciało jest okej” – recenzja

„Moje ciało jest okej” to książka  zarówno dla dziewczyn, jak i dla chłopców. Jest zarówno o ciele, jak i o samoakceptacji, a także o często trudnych emocjach.

Ode mnie dodatkowy plus za to, jak jest stworzona. Bo nie brakuje w niej mądrej treści, ale też miejsca do bazgrania.

Ta książka to taka kopalnia wiedzy, a dziecko przechodząc ze strony na stronę odkrywa w niej zawsze coś nowego.

Wiadomo, że dzieciaki w tych czasach mają ogromny problem z samoakceptacją. „Moje ciało jest okej” pomaga oswoić się z własnym ciałem i poznać bliżej pojęcie „ciałopozytywność”.

Książka pokazuje różnice między ludźmi i podobieństwa. Wskazuje odpowiedzi na trudne pytania i pomaga poradzić sobie z trudnymi emocjami.

Jednym słowem, to pozycja obowiązkowa na półce każdego rodzica nastolatka. Choć i my, dorośli, znajdziemy w niej wiele ważnych lekcji. Polecam!

moje ciało jest okej moje ciało jest okej moje ciało jest okej moje ciało jest okej recenzja moje ciało jest okej recenzja moje ciało jest okej recenzja moje ciało jest okej recenzja moje ciało jest okej recenzja

moje ciało jest okej środek moje ciało jest okej środek