Najlepsze klocki dla dzieci?

Klocki dla dzieci

Wszystkie dzieci kochają klocki! Są to zabawki, które oprócz rozrywki przynoszą dzieciom także wiele korzyści. Jakie z nich wybrać? Zapraszamy do lektury! (zajawka)

Klocki dla dzieci to znakomity pomysł na zabawki dla naszych pociech. Nie tylko dostarczają one maluchom frajdy i rozrywki z dobrej zabawy, ale pozwalają także na rozwój ich umiejętności manualnych i mają naprawdę bardzo dobry wpływ na umysł dziecka. Klocki pozwalają dzieciom na naukę i rozwijanie kreatywności, wyobraźni oraz myślenia przestrzennego. Oprócz tego, jak wiadomo, dzieci z zabawy klockami czerpać mogą również mnóstwo frajdy podczas niezapomnianej zabawy pełnej emocji i wrażeń na wiele długich godzin.

Na rynku znajdziemy mnóstwo rozmaitych klocków konstrukcyjnych dla dzieci od różnych producentów. Jak wiadomo nie od dziś, dzieci kochają klocki do zabawy, więc z wybraniem odpowiednich klocków dla naszego dziecka raczej nie powinniśmy mieć większych problemów. Zwłaszcza, że wielu producentów oprócz projektowania i produkcji samych klocków dla dzieci przygotowuje także wiele różnych serii klocków dla dzieci z różnych uniwersów, aby dzieci mogły czerpać jeszcze więcej świetnej zabawy za pomocą danych klocków! Wciąż pozostaje jednak pytanie – jakie klocki dla dzieci wybrać? Które klocki dla dzieci są najlepsze? Na te i więcej pytań znajdziecie odpowiedzi w naszym dzisiejszy artykule! Zapraszamy!

JAKIE KLOCKI DLA DZIECI WYBRAĆ?

Wybierając najlepsze klocki dla dzieci na pewno warto jest wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Jednym z nich jest bez dwóch zdań wiek dziecka oraz poziom jego zaawansowania w zabawie tego typu zabawkami. Nie wszystkie klocki nadają się bowiem do tego, aby już od najmłodszych lat przekazywać je np. noworodkom. Przede wszystkim należy również zwracać uwagę na bezpieczeństwo naszych pociech. Odpowiednie klocki dla dziecka powinny być wykonane w taki sposób, aby zapewnić mu bezpieczeństwo w trakcie zabawy. Warto jest jednak zwracać uwagę także na inne rzeczy, takie jak na przykład:

  • Rozwój umiejętności manualnych dziecka – dzięki zabawie klockami i układaniu ich dzieci ćwiczą motorykę małą i uczą się odpowiednio operować swoimi dłońmi i palcami
  • Logiczne i przestrzenne myślenie – w przypadku klocków konstrukcyjnych dla dzieci, maluchy muszą nieco pomyśleć jak odpowiednio połączyć ze sobą poszczególne elementy klocków
  • Edukacja i rozwój wyobraźni – dzięki klockom dzieciaki mogą nie tylko rozwijać swoją wyobraźnie i kreatywność poprzez wymyślanie rozmaitych budowli i konstrukcji z klocków, ale i mogą uczyć się również kolorów, liczb, cyfr, kształtów, zwierząt, pojazdów i wielu innych różnorodnych rzeczy
  • Sensorykaklocki sensoryczne dla dzieci pozytywnie wpływają także na rozwój ich zmysłów
  • Cierpliwość i koncentracja – zabawa klockami to idealna okazja do nauki opanowania u dzieci

Jak widać, pozytywnych aspektów zabawy klockami jest naprawdę mnóstwo! Nie zapominajmy także o tym, że najlepsze klocki dla dzieci oprócz spełniania wszystkich wyżej wymienionych przez nas elementów powinny także gwarantować im również wspaniałą rozrywkę i naprawdę udaną zabawę! Jeśli nadal zastanawiacie się jakie klocki dla dzieci są najlepsze i jakie klocki wybrać dla dzieci to możemy już na starcie powiedzieć wam, że różni producenci klocków dla dzieci oferują różnego typu klocki w zależności m.in. właśnie od wieku dziecka. Poniżej przedstawimy wam producentów, którzy naszym zdaniem produkują najlepsze klocki dla dzieci!

Klocki sensoryczne

KLOCKI SENSORYCZNE DLA DZIECI

Sensoryczne klocki dla dzieci to zdecydowanie najlepszy wybór odpowiednich klocków dla dziecka w przypadku pierwszego kontaktu malucha z klockami. Jeśli zależy nam na jak najlepszym pobudzeniu i rozwoju wszystkich zmysłów u naszego dziecka to tego typu klocki będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Klocki te idealnie nadają się dla wszystkich dzieci już od 6 miesiąca życia!

Klocki Bloks

KLOCKI MEGA BLOKS

Klocki dla dzieci Mega Bloks to doskonałe klocki już dla wszystkich maluchów od 1 roku życia! Ich piękne kolory, a także duże rozmiary sprawiają, że dzieciom ciężko jest oderwać od nich wzrok. Mega Bloks klocki dla dzieci pozwalają także na bardzo łatwą i co najważniejsze bezpieczną zabawę wszystkim dzieciom.

Klocki Wader

KLOCKI WADER

Klocki od słynnego i uznanego producenta zabawek dla dzieci to coś, co obowiązkowo musiało znaleźć się na naszej dzisiejszej liście najlepszych klocków dla dzieci! Dzięki swej prostej formie, dziecko w każdym wieku, już od najmłodszych lat, nie będzie miało żadnego problemu z zabawą w małego konstruktora i zbudowanie czego tylko zapragnie. Wader klocki dla dzieci pozwalają dzieciom na rozwój ich wyobraźni i kreatywności poprzez stawianie dowolnych budowli i konstrukcji. Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzieci użyły tych klocków do zbudowania wszystkiego, czego zechce.

Polskie klocki Marionex

KLOCKI MARIOINEX

Klocki konstrukcyjne Marioinex to bardzo popularne klocki dla dzieci już od 3 roku życia dziecka! Klocki od polskiego producenta zabawek dla dzieci to znakomita okazja, aby zaoferować naszej pociesze naprawdę kreatywną i inspirującą zabawę na długie godziny. Bardzo ciekawą i wartą wspomnienia jest także opcja dowolnego łączenia ze sobą zestawów z serii klocków dla dzieci Marioinex. Dzieci mogą zbudować z tych klocków co tylko zapragną!

Drewniane klocki dla dzieci

KLOCKI DREWNIANE DLA DZIECI

Drewniane klocki dla dzieci to ze względu na swoje wspaniałe aspekty obecnie jedne z najpopularniejszych i najbardziej rozchwytywanych klocków dla dzieci wśród rodziców spośród ogromnej i naprawdę obszernej oferty klocków dla dzieci! Ze względu na materiał, z jakiego zostały stworzone są nie tylko przyjazne środowisku, ale i w 100% bezpieczne dla dzieci (zarówno te malowane, jak i niemalowane) oraz wytrzymałe na każde warunki, w których odbywać będzie się zabawa nimi. Różne typy drewnianych klocków dla dzieci pozwalają na ułożenie z nich różnych konstrukcji i budowli.

Mało tego, niektórzy producenci klocków drewnianych dla dzieci oferują całe zestawy zabawek dla dzieci z drewnianych klocków, takie jak na przykład drewniana kuchnia dla dzieci, drewniany warsztat dla dzieci, czy drewniana kawiarnia dla dzieci. Oprócz wszystkich pozytywnych aspektów drewnianych klocków, o których wspomnieliśmy powyżej warto powiedzieć również o znakomitej zabawie jaką gwarantują one naszym dzieciom. Absolutnie nic nie ogranicza naszych pociech w trakcie zabawy drewnianymi klockami.

Drewniane klocki to idealna okazja dla naszych dzieci do rozwoju swojej wyobraźni, kreatywności, sensoryki poprzez zabawy z drewnianymi elementami oraz umiejętności czysto manualnych, czy też myślenia przestrzennego! Drewniane klocki dla dzieci to idealna i doskonała zabawka dla dzieci w każdym wieku! Łączą one ze sobą wszystkie aspekty potrzebne idealnym klockom dla dzieci, bez dwóch zdań. Są one również polecane przez wielu rodziców, nauczycieli, pedagogów i psychologów, a także lekarzy!

Klocki clementoni

KLOCKI CLEMENTONI

Klocki Gumowe Clementoni dla dzieci to seria klocków, która znakomicie sprawdzi się jako zabawka dla dzieci w każdym wieku. Coś, co wyróżnia klocki tej firmy od innych to ciekawy design i kształty. Clementoni klocki to nie standardowe prostopadłościany. Przybierają one raczej kształt sześcianów z zaokrąglonymi brzegami, co sprawia, że to naprawdę bezpieczne klocki dla dzieci.

historyczne klocki cobi

KLOCKI COBI

Klocki te to kolejna obowiązkowa pozycja na naszej dzisiejszej liście. Wszystko to dzięki wielu swoim aspektom, jak np. specjalne wypustki, umożliwiające łączenie ich części i elementów w wielu różnych kombinacjach. Części każdego zestawu klocków Cobi pasują do innych i bez problemu łączą się z nimi!

Klocki Playmobil

KLOCKI PLAYMOBIL

Playmobil klocki dla dzieci to równie świetna seria klocków dla dzieci, co pozostałe wymienione przez nas do tej pory. Dzięki swoim rozmaitym podseriom, takim jak np. Playmobil policja, czy Playmobil straż pożarna z łatwością trafiają one w gust nawet najbardziej wymagających w kwestii klocków dzieci. Oprócz znakomitej zabawy klocki dla dzieci Playmobil dostarczają również wiele walorów edukacyjnych!

Klocki Lego

KLOCKI LEGO

Na sam koniec nadszedł czas na prawdziwego klasyka wśród wszystkich klocków dla dzieci, czyli klocki Lego! Tej marki klocków ani ich producenta przedstawiać nie trzeba chyba nikomu, prawda? Klocki firmy Lego posiadają wiele różnych edycji i serii dedykowanych poszczególnym grupom wiekowym, dzięki czemu z łatwością trafiają do absolutnie każdego!

Wiek ani płeć nie grają tu absolutnie żadnej roli! Bardzo ciekawą alternatywą dla klocków Lego są Klocki Blocki! Klocki dla dzieci Blocki idealnie nadają się do zabawy dla dzieci już od 3 roku życia i są w pełni kompatybilne z klockami firmy Lego!