Naklejki na ścianę do pokoju dziecka – gotowe inspiracje

Naklejki na ścianie w pokoju dziecka

Pokój dziecięcy to szczególne miejsce, w którym to maluch spędza mnóstwo czasu. W nim sypia, bawi się i uczy. Dziecku należy zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki, aby prawidłowo się rozwijało i czuło bezpiecznie. Można tego dokonać bez popadania w zbędny kicz.

Jednym ze sposobów aranżacji pokoju dziecięcego, który wnosi pewną pozytywną energię, a przy tym elegancko wygląda, jest zastosowanie naklejek naściennych. Wybór ich jest spory. Opiszemy poszczególne propozycje zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Odpowiemy na kilka pytań istotnych z punktu widzenia rodzica, który decyduje się na taki dodatek.

Naklejki do pokoju dziecka

Jak zaprojektować wnętrze pokoju dziecięcego, aby wyczarować odpowiednią atmosferę, a przy tym nie oszpecić pomieszczenia? Na to wielu projektantów wnętrz odpowiedziałoby w zasadzie w ten sam sposób. Kluczem do osiągnięcia upragnionego efektu są dodatki.

Drobne elementy potrafią konkretnie zmienić oblicze dowolnego pomieszczenia w mieszkaniu. Maluje się ściany w cieplejsze kolory, dopasuje się meble do koloru tych ścian, zakłada się firanki w odpowiednim kolorycie i zakłada właściwie dobrane oświetlenie.

W ostatnim czasie coraz chętniej klienci decydują się na zakup naklejek naściennych. Zdaje się, że ta kategoria produktów sprawdza się w mieszkaniach i spełniają oczekiwania rodziców. Dlaczego naklejki do pokoju dziecięcego są tak chętnie zamawiane przez klientów? Warto temu zagadnieniu przyjrzeć się z bliska.

Kaktusy naklejki na ścianę w pokoju dziecięcym

Dlaczego warto kupić naklejki naścienne dla dzieci?

Zalet skorzystania z takiej formy aranżacji pokoju dziecięcego jest kilka. Pierwszą z brzegu jest estetyka. Na rynku istnieje wiele wzorów, które niekoniecznie muszą prezentować się infantylnie. To decyduje o uniwersalnym charakterze takich naklejek. Mogą zwyczajnie posłużyć na lata. 

Kolejną kwestią jest ich ogromny wybór. Pytając o naklejki dziecięce w dowolnym sklepie z takimi artykułami, spotkamy się z ogromem wzorów, motywów i kolorów. W zależności od upodobań dziecka można postawić na motywy strażackie, piłkarskie, bajkowe. Do wyboru, do koloru.

Jeśli dziecko nie ma określonych preferencji, a sami jesteśmy minimalistami, to możemy postawić na oszczędne naklejki. Takowe również potrafią być urokliwe, a przy tym nadadzą wnętrzu niepowtarzalny urok. 

Nie da się przejść obojętnie wobec faktu, że sposób aplikacji takich produktów jest błyskawiczny. Wystarczy nam zaledwie pół godziny, aby naklejka z sukcesem została przytwierdzona do ściany. Kwestie bezpieczeństwa są istotne, a dbając o swoje pociechy, na pewno będziemy zadowoleni z tego, że ów naklejki nie wydzielają trujących oparów. Dziecko nie nawdycha się więc szkodliwych wyziewów.

Zaletą naklejek naściennych dla dzieci jest ich ekologiczny charakter. Wyprodukowane są z naturalnych materiałów i nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego. Z pewnością ucieszy to osoby, dla których dbałość o środowisko jest ważne. Podsumowując, naprawdę warto sięgnąć po takie rozwiązania jak naklejki na ścianę.

Owieczki naklejki nad łóżkiem dziecka

Gdzie przykleić naklejki naścienne dla dzieci?

Tuż po zakupie upatrzonych naklejek na ścianę należy wybrać konkretne miejsce, w którym zostaną one zaaplikowane. Możliwości jest tak naprawdę wiele. Można takie naklejki przykleić na suficie, co również buduje przytulną atmosferę w pomieszczeniu dziecięcym.

Można również i to jest też często spotykane zjawisko, aplikować zakupione naklejki nad łóżkiem. W sieci można spotkać się z wieloma zdjęciami ukazującymi takie właśnie rozwiązanie. Pole do popisu jest spore.

Dobrym pomysłem jest zastosować opisywany produkt w dowolnym miejscu na ścianie. Oczywiście w razie osiągnięcia nie takiego efektu, jakiego się spodziewamy, możemy spokojnie odkleić naklejkę bez ryzyka uszkodzenia ściany.

Oczekiwany rezultat osiągniemy jedynie wtedy, gdy ściana, na której zaplanujemy przykleić naklejkę, będzie dokładnie oczyszczona z zabrudzeń, a sama naklejka poprawnie nałożona na ścianę. Ten ostatni proces jest bardziej skomplikowany, niż się początkowo wydaje.

Wszyscy wiemy, że naklejki mają to do siebie, że lubią „schodzić”. Trzeba również pilnować, aby produkt nałożony został równo na ścianie. Poleca się również wykorzystać fronty szaf jako miejsca docelowe, na których pojawi się taka naklejka. To zwiększy poczucie komfortu i również wpływa na pozytywny odbiór pomieszczenia.

Naklejki góry nad łóżkiem dziecka, niemowlaka

Naklejki do pokoju chłopca

Pokoje chłopięce rządzą się swoimi prawami. Wielu chłopców wykazuje zainteresowanie motoryzacją, kosmosem, dinozaurami i piłką nożną. Wszystkie wymienione przykłady znajdują się w ofertach sklepów. Wystarczy się rozejrzeć za naklejkami, które usatysfakcjonują naszego synka. Wspomniane motywy występują w rozmaitych wariantach kolorystycznych. Dostępne są też kombinacje wspomnianych motywów. Jeśli chłopiec fascynuje się paleontologią, a przy okazji lubi samochody, to motyw dinozaura prowadzącego samochód też się znajdzie. 

To jednak nie zamyka możliwości wyczarowania ciekawego klimatu w pokoju chłopca. Dzieci bardzo często śledzą przygody ulubionych bohaterów ze świata komiksów i kreskówek. Zdobycie naklejek do pokoju dziecięcego z wizerunkiem dowolnego superbohatera nie wydaje się zadaniem żmudnym. 

Dobór naklejek do pokoju chłopca nie musi zamykać się w oczywistościach. Wiele też zależy od nas jako rodziców. Jeśli zależy nam na prawidłowym rozwoju synka, a przy okazji lubimy działać nieszablonowo, możemy postawić na motywy bardziej poważne. Rozwiną one zmysł estetyczny u dziecka, pobudzą ciekawość świata, a przy okazji będą nieszablonowe. 

Proponuje się tu motywy zwierzęce w stonowanej kolorystyce, roślinne, a nawet geometryczne. Motyw roślinny wydawać by się mógł nieadekwatny do pokoju chłopca, ale nic bardziej mylnego. Kolorowe pagórki wraz z roślinami to dobry pomysł, w szczególności, jeśli dziecko nie ma właściwie kontaktu z naturą. Takie rozwiązanie pozwoli wnieść nieco pozytywnej energii do pokoju dziecka.

Naklejka miasta nad łóżkiem dziecka

Motywy geometryczne są ciekawym dodatkiem i polecić je można zarówno w pokojach chłopięcych, jak i dziewczęcych. Figury kojarzące się z girlandami i makramami są strzałem w dziesiątkę. 

Naklejki do pokoju dziewczynki

Pokój dziewczęcy odrobinkę różni się od chłopięcego. Dominują w niej inne kolory i motywy. Przede wszystkim aranżując pomieszczenie dla córeczki, warto postawić na subtelne, pastelowe kolory. Dobrym pomysłem będzie zdecydować się na naklejki w rozmaitych kolorach tęczy.

Dziewczynki, w odróżnieniu od chłopców lubią świat wróżek, elfów i księżniczek. Możemy zdecydować się na takie naklejki do pokoju dziecka, wyczarowując córeczce przytulny klimat. Skoro przy dodatkach rodem ze świata baśni jesteśmy, wielu rodziców stawia na dość popularne rozwiązania, takie jak naklejki z kucykiem Pony bądź jednorożcami na tęczowym tle. Aplikacja takich naklejek z pewnością ucieszy dziewczynkę. 

Naklejki rzęsy do pokoju na ścianę

Podobnie jak w przypadku chłopców, dziewczynki mogą cieszyć się unikatowymi rozwiązaniami nad łóżkiem czy na ścianie. Wspomniane w paragrafie o naklejkach dla pokojów chłopięcych rozwiązania powiązane ze światem zwierząt, roślin i figur geometrycznym, są w istocie uniwersalne. Różnić je mogą detale.

Z myślą o dziewczynce można przykleić na upatrzone miejsce w pokoju dziecięcym naklejki ze zwierzętami na wielokolorowym tle. Nosorożec czy wielobarwny ptaszek na ścianie wprowadzi komfortową, przyjemną atmosferę do pokoju naszej córeczki.

Naklejki ukazujące rośliny również są dobrym pomysłem, ponieważ wnoszą nieco przyrody do rzeczywistości dziecka. W pokojach dziewczęcych zaleca się naklejki ukazujące rośliny egzotyczne w neonowej kolorystyce. Wykorzystanie tego pomysłu sprawi, iż pokój córki będzie wyglądał fenomenalnie. Ciekawe dodatki na ścianę ukazujące pobudzające wyobraźnię figury geometryczne są oczywiście uniwersalne. Można je układać w rozmaitych konfiguracjach, co działa tylko na plus.

Najważniejsze, że wszystkie wspomniane są nieszablonowe i pobudzają wyobraźnię dziecka!