Nauka czytania dla dzieci – autorskie czytanki obrazkowe do pobrania (za darmo)

nauka czytania dla dzieci

Nauka czytania dla dzieci to nie taka łatwa sprawa. Zwłaszcza, kiedy te dzieci niekoniecznie lubią… książki! U nas tak było. Przeszłam przez naprawdę trudną i długą drogę do momentu, w którym moje dzieci chętnie siadały ze mną i prosiły o to, żebym im czytała. Najpierw interesowały ich tylko obrazki. Ale później zerkali też na literki, które tworzył słowa. Starszak znał większość liter z przedszkola, ale nie czytał płynnie na początku pierwszej klasy. Mój młodszy syn w pierwszej klasie czytał już naprawdę super. Ta nauka czytania dla dzieci wygląda w przedszkolach i szkołach bardzo różnie. Dlatego dobrze by było, żeby rodzice – w domu – również podkładali dzieciom książki pod nos. U nas, na początku, najlepiej sprawdzały się wszelkie czytanki obrazkowe. Stworzyłam więc dla Was ciekawe materiały do pobrania – za darmo.

Nauka czytania dla dzieci – czytanki obrazkowe

Chyba każdy rodzic miał czasem tak, że szukał ciekawych materiałów kreatywnych do nauki czy zabawy – dla swoich dzieci – ale coś wciąż nie spełniało jego oczekiwań.

U mnie tak zawsze było. Jedyne czytanki obrazkowe, które przypadły nam do gustu to były takie z naklejkami, chyba od Wydawnictwa Olesiejuk. No ale przerobiliśmy wszystkie i wciąż było nam mało.

Już wtedy zaczęłam tworzyć czytanki obrazkowe dla moich dzieci, ale nigdzie ich nie publikowałam. Te historyjki podobały im się tak bardzo, że nauka czytania dla dzieci nagle stała się dla nas wszystkich przyjemnością.

Dziś tworzę też dla Was. A raczej dla Waszych dzieci.

Poniżej znajdziecie czytanki obrazkowe do pobrania – za darmo. Tę listę będę na bieżąco uzupełniała, wraz z powstawaniem nowych materiałów do pobrania. Dlatego zachęcam do zaglądania tutaj.

o Ani , którą bolał ząb – plik PDF do pobrania

A tutaj możecie zobaczyć, jak wygląda czytanka:

Emil na wsi – PDF do pobrania (czytanka i pytania)

A tutaj możecie zobaczyć, jak wygląda czytanka:

czytanka dla dzieci czytanki dla dzieci nauka czytania dla dzieci

Sałatka owocowa – czytanka obrazkowa, karta pracy i pytania (pdf do pobrania za darmo)

A tutaj możecie zobaczyć, jak wygląda czytanka:

czytanka obrazkowa czytanki obrazkowe czytanki obrazkowe karty pracy do pobrania

Dary jesieni – czytanka obrazkowa, karty pracy, pytania (darmowe materiały pdf do pobrania)

A tutaj możecie zobaczyć, jak wygląda czytanka:

czytanka obrazkowa czytanki obrazkowe karty pracy do pobrania karty pracy do pobrania

 

Macie ochotę na więcej tematycznych czytanek obrazkowych dla dzieci? Udostępniajcie ten post, dzielcie się materiałami (z linkowaniem do naszej strony), a to z pewnością doda nam chęci do działania. Nauka czytania dla dzieci może być przyjemna!