Obozy zimowe dla dzieci 2023 – jak wybrać biuro podróży?

Ferie zimowe dla dzieci

Chcesz zapewnić dziecku ekscytujące i niezapomniane ferie? Wyślij je na obóz zimowy! Spokojnie, znajdziesz jeszcze miejsca na obozy zimowe dla dzieci na 2023 rok. Jak wybrać biuro, które organizuje tego typu wyjazdy? W jaki sposób zweryfikować, czy dziecko będzie bezpieczne na zimowisku? Podpowiadamy!

Sprawdź informacje dotyczące organizacji obozów zimowych

Zanim zarezerwujesz konkretny obóz zimowy, sprawdź, kto go przygotował. Warto postawić na sprawdzoną firmę, mającą doświadczenie w organizacji tego typu wyjazdów dla dzieci. Warto wybrać ludzi z prawdziwą pasją i sercem do takiej pracy. Polecamy też zapoznanie się z autentycznymi opiniami i referencjami rodziców, których pociechy już uczestniczyły w obozach danego biura.

Kolejna kwestia to bezpieczeństwo. Należy bezwzględnie upewnić się, że każdy wyjazd obozowy jest zgłaszany przez biuro podróży do Kuratorium Oświaty. Ponadto musi ono mieć gwarancję ubezpieczeniową. Dodatkowo sprawdź, czy firma figuruje w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Wszystkie te wymogi spełnia Vogue Travel, które organizuje obozy zimowe dla dzieci i młodzieży już od kilkunastu lat.

Kto sprawuje opiekę nad uczestnikami na obozach zimowych dla dzieci?

Kolejna kwestia dotyczy kadry prowadzącej zajęcia podczas obozów. Osoby opiekujące się dziećmi i nastolatkami powinny mieć:

  • stosowne uprawnienia do pracy z młodzieżą (np. ukończony kurs wychowawcy kolonijnego albo uprawnienia pedagoga lub harcerskie), potwierdzone w Kuratorium Oświaty,
  • w przypadku niektórych sportów, jakie będą realizowane w programie – zaświadczenie bycia instruktorem tej dyscypliny,
  • zaświadczenie o niekaralności, uzyskane z Krajowego Rejestru Karnego,
  • empatię i wyrozumiałość, a także duże pokłady ciepła,
  • pasję do wykonywania swojej pracy.

Wszyscy instruktorzy i opiekunowie zatrudnieni w Vogue Travel mają wymagane przepisami uprawnienia. I, co również istotne – mogą pochwalić się doświadczeniem w pracy z dziećmi i dużą ilością pozytywnej energii!

Obozy zimowe dla dzieci 2023 – programy poszczególnych wyjazdów

Gdy już upewnisz się, że organizator jest wiarygodny, czas wybrać obóz zimowy dla dzieci. Rok 2023 obfitować będzie w inspirujące, ciekawe, tematyczne wyjazdy. Nie zabrakło tu propozycji dla dzieci uzdolnionych plastycznie, muzycznie czy literacko. Są obozy typowo sportowe, nastawione np. na naukę jazdy na nartach, bądź zabawę z Nerf. Osobną grupę wyjazdów stanowią te skoncentrowane wokół popkultury azjatyckiej. Miłośnicy anime i mangi będą zachwyceni!

Proponowane programy zostały dostosowane do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Vogue Travel zadbało o to, aby każdy wyjazd był obfitujący w pasjonujące zajęcia i przygody. Chodzi przecież o to, aby dziecko przywiozło z zimowiska wspaniałe wspomnienia i wróciło do domu pełne energii – z uśmiechem na ustach. Vogue Travel dba o to, aby uczestnicy świetnie się bawili, aktywnie rozwijali i wzmacniali swoje kompetencje społeczne. Wszystkie obozy zimowe dla dzieci 2023 znajdziesz tutaj: https://voguetravel.pl/obozy-zimowe-dla-dzieci

Zanim poślesz swą pociechę na obóz zimowy dla dzieci, sprawdź organizatora. To ważne, aby miał on wszelkie uprawnienia, doświadczenie w organizacji takich wyjazdów i pozytywne referencje innych rodziców. Vogue Travel ma to wszystko, a poza tym oferuje niebanalne opcje obozów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na obozów zimowych dla dzieci w 2023 roku!