Obrazek na folii – świąteczne, błyszczące prace

Robiliśmy kiedyś coś podobnego na szkle. Pamiętam, że prace dzieciaków zrobiły wówczas na mnie ogromne wrażenie. I nawet te, które uważały, że zupełnie nie mają talentu, już po kilku chwilach chwaliły się swoimi dziełami uznając zgodnie, że to jednak jest WOW. Obrazek na folii to taka alternatywa do szkła. Na pewno opcja tańsza i bardziej bezpieczna. Szczególnie dla młodszej grupy wiekowej. Zobaczcie nasze prace 🙂

Obrazek na folii – krok po kroku

My mieliśmy gotowy zestaw. Czyli wszystko było od razu pod ręką, ale są to takie elementy, które możecie bez problemu kupić w każdym sklepie papierniczym a nawet w markecie. Nasz zestaw jest od BAMBINO, i jeśli mam być szczera, to są to chyba najlepsze, dostępne na rynku materiały kreatywne. Na warsztatach z dzieciakami bazujemy głównie na ich produktach i jeszcze nigdy nas nie zawiodły. Jak wyglądał nasz zestaw?

obrazek na folii

obrazek na folii

A teraz Wam powiem, czego potrzebujecie :

  • szablonów z obrazkami – możne też spokojnie narysować je samodzielnie, albo po prostu wydrukować czy też wziąć jako szablon jakąś kolorowankę
  • czarnej kartki od bloku technicznego
  • sztywnej folii
  • kolorowych farb – najlepiej – jak u nas- takich najróżniejszych. Niektóre błyszczały bardziej niż inne, albo miały dodatek brokatu.
  • kleju – który po wyschnięciu staje się niewidoczny
  • brokatu w proszku
  • klejów brokatowych
  • pędzelków

Jak zrobić obrazek na folii?

Na początek podkładamy nasz wzór pod folię i najlepiej spinamy folię z kartką spinaczem. Dzięki temu kartka nie będzie nam się przesuwać.

Następnie, malujemy powierzchnię folii cienką warstwą kleju, po czym obsypujemy obrazek brokatem i pozwalamy mu wyschnąć.

obrazek na folii

obrazek na folii

Teraz, pozostało nam obrysowanie konturów czarną farbą, i pomalowanie środków, oraz tła:

obrazek na folii

obrazek na folii

obrazek na folii

obrazek na folii

Następnie, obrazek odwracamy na drugą stronę i przyklejamy go – od strony farby – na czarną kartkę, która będzie naszym tłem. Później jeszcze tylko obrysowujemy kontury brokatowym, różnokolorowym klejem:

obrazek na folii

obrazek na folii

obrazek na folii

Obrazek na folii robi naprawdę ogromne wrażenie. Nie widać tego dobrze na zdjęciu, ponieważ od powierzchni folii odbijało się światło, ale jest on WIELOWYMIAROWY – i wcale nie przesadzam używając tego słowa. Pobudza kreatywność dziecka po całości. Nasze z pewnością oprawimy w ramki i zawiesimy w naszej siedzibie – na bank stworzą nam świąteczny klimat 🙂 Wy, możecie kombinować teraz z bardziej jesiennymi obrazkami – efekt na pewno będzie WOW.