Pająk z papieru – jak zrobić? Kids Craft na Halloween

pająk z papieru

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwanie przez dzieciaki Halloween. I właśnie na tą okazję przygotowaliśmy całą masę kreatywnych dekoracji. Nieskromnie powiem, że wszystkie są piękne, ale pająk z papieru robi chyba największą furorę. Nic dziwnego – robi wrażenie. Zobaczcie, jak go zmajstrować!

Pająk z papieru – ozdoby na Halloween

Jest to dekoracja nie wymagająca wielkich umiejętności plastycznych czy też ogromnej wyobraźni. Właściwie nawet małe dziecko potrafi samodzielnie przygotować takiego pajączka. Przyda się oczywiście pomoc przy zaginaniu drucików kreatywnych, ale sam pomysł nie jest na tyle wymagający, by w jego wykonaniu musiał uczestniczyć rodzic.

Nasz pajączek jest „zwyczajny”. Nie ozdabialiśmy go dodatkowo ale dzieciaki na warsztatach często doklejają swoim pajączkom włosy z piórek, i kolorują brzuszki. Fajnie wyglądały też pajączki z doczepionymi cekinami albo pomponikami. I od razu powiem,że jest to pomysł, który sprawdza się idealnie podczas wszelakich pikników, eventów, a nawet urodzinek czy zwyczajnych warsztatów. Kto by pomyślał, co? Przecież to niby zwyczajny pająk z papieru – a jednak animacje dla dzieci z pajączkiem w roli głównej zawsze są udane.

Jak go wykonać? Wszystko widać na zdjęciach. W najprostszej wersji po prostu rysujemy kontur brzuszka, wycinamy. Następnie dziurkaczem robimy dziurki na nóżki, przez które przeplatamy druciki kreatywne odpowiednio je formując.

Na koniec dorysowujemy lud doklejamy oczka i ozdabiamy – wedle naszych upodobań. GOTOWE 🙂

pająk z papieru

A tu jeszcze dzieło jednego z naszych małych gości – piękny pająk z papieru, prawda? 🙂

pająk z papieru

W tym tygodniu pokażemy Wam więcej pomysłowych dekoracji na Halloween 🙂 wstrzymujemy się z tym jeszcze chwilkę, bo część zabaw związanych z nimi wykorzystamy przy okazji środowego zlotu czarownic. Ale obserwujcie nas bacznie, a na pewno znajdziecie tutaj kreatywne inspiracje, które chętnie wykorzystacie ze swoimi dzieciakami 🙂