Parzyziółko – ile wiesz na temat ziół? Książka od TADAM

Najłatwiej uczyć się na żywych przykładach. To też w zasadzie nic dziwnego, że chyba każdy musiał za czasów szkoły zrobić swój własny ZIELNIK. Ja też go robiłam. Najpierw w podstawówce, a później też w szkole średniej. Moi chłopcy mają tę przygodę jeszcze przed sobą, to też póki co uczymy się o ziołach ze specjalistycznych książek. Jedną z nich jest Parzyziółko, od Wydawnictwa Tadam. 

Nie jestem specem od ziół

Ale coś tam o nich wiem. Szczególnie o tych, które lubię. To znaczy, które mi smakują i pięknie pachną. Okazuje się jednak, że te mało przyjazne pod tymi względami mają nam naprawdę wiele do zaoferowania. Poza tym, gusta można mieć różne i prawda jest taka, że ktoś może przepadać za bazylią, a ktoś inny jej nienawidzi.

Parzyziółko to takie MINI kompendium wiedzy o ziołach. No bo nie oszukujmy się, nie jest to kompleksowy atlas, w którym znajdziemy informacje na temat każdego zioła, jakie przyjdzie nam do głowy. Ale jest to wiedza niezbędna i pięknie, estetycznie podana.

Parzyziółko – recenzja

Co to jest napar? A odwar? Albo macerata? Jak je przygotować? Czy Wiesz, że zioła stosuje się nie tylko w kuchni, ale też w kosmetyce?

Parzyziółko opowiada też o tym, w jaki sposób odpowiednio dbać o zioła – sadzić je, przesadzać. Ale uważaj! Bo gwarantuję Ci, że jeśli wpadnie w Wasze łapki, to Twoje dziecko bezwzględnie zamarzy o tym, żeby założyć swój własny zielnik. Co z drugiej strony nie jest przecież wcale takie straszne. To całkiem fajna zabawa.

Generalnie książka jest przeznaczona dla dzieci od 6 lat (choć myślę, że i młodszym się spodoba). Granica wieku wzwyż nie istnieje, bo to cudo zachwyci nawet nasze babcie. Twarda oprawa, prosty język i.. ilustracje, które są prawdziwym dopełnieniem. Format dość niestandardowy. Bardzo nam się podoba i z pewnością zagrzeje miejsce na naszym regale z książkami na dłużej.

Parzyziółko

Parzyziółko

Parzyziółko

Parzyziółko

Parzyziółko

zielnik dla dzieci

zielnik dla dzieci

zielnik dla dzieci

zielnik dla dzieci

zielnik dla dzieci

zielnik dla dzieci