Pepe leci samolotem – jak to jest na lotnisku? Recenzja książki od Kapitan Nauka

Pepe leci samolotem

Pepe, to ulubieniec większości dzieciaków. Teoretycznie seria książeczek od Kapitan Nauka przeznaczona jest dla młodszych pociech, ale mnogość informacji i piękne ilustracje zawarte w lekturze sprawiają, że i starsze dzieci chętnie po nią sięgają zwłaszcza, jeśli nigdy wcześniej nie miały okazji być na lotnisku.

Pepe leci samolotem – recenzja książki

Jeśli przed Wami pierwsza podróż samolotem to zdecydowanie warto zaznajomić się z tą książką. Pepe, przybliża w niej zarówno wszelkie zasady, które obowiązują na lotnisku, jak i podczas samego lotu.

Dzieci często nie mówią o swoich obawach, ale jeśli twój maluch kiedykolwiek usłyszał, że podróżowanie samolotem jest niebezpieczne, może mieć wewnętrzną traumę.

Książeczka pokaże mu, jak wygląda odprawa. Co można włożyć  do bagażu oraz, że można zabrać ze sobą też bagaż podręczny.

Mały czytelnik oddaje bagaż razem z Pepe, razem z nim też przechodzi przez kontrolę bezpieczeństwa, a także paszportów. Wspólnie również wsiadają do ogromnego samolotu – Pepe nigdy nie widział większego! A tam? Tam wcale nie ma czego się bać. Jest wygodnie, przestronnie i można nawet zamówić coś pysznego do jedzenia.

Pepe nie bał się wcale. Był taki dzielny.. tylko miś.. no tak.. miś miał prawo się troszeczkę bać. A kiedy już dotarli na miejsce, zabrali swój bagaż. Książka pisana z perspektywy dziecka – zdecydowanie wyjątkowa. Dobra robota Kapitanie Nauka 😉

Pepe

Pepe leci samolotem

Pepe leci samolotem

Pepe leci samolotem

Pepe leci samolotem

Pepe leci samolotem

Pepe leci samolotem