Pobaw się z Fafikiem – recenzja wyjątkowej książeczki

pobaw się z fafikiem

Chyba nie ma dziecka, które nie kochałoby psiaków. Dlatego byłam wręcz pewna, że książka „Pobaw się z Fafifkiem” skradnie serducha naszych maluchów. Jest to opowieść interaktywna – i takie lubimy najbardziej. Dodatkowo dzięki właśnie tej opcji, książką zainteresował się na chwilę nawet dziewięciolatek – i pomyśleć by, że taki już z niego chłop!

Pobaw się z Fafikiem – recenzja książeczki dla dzieci

Nie wszystkie książki dla dzieci są wciągające. A dzieje się tak dlatego, że ciekawa fabuła i piękne ilustracje muszą tworzyć całość. Inaczej dziecko się nudzi i odlicza nerwowo czas do końca przygody z daną opowieścią. W tym przypadku zdecydowanie tak nie jest.

Książka posiada twardą oprawę, piękne obrazki i całą masę niebanalnych zadań. Z każdą kartką jesteśmy coraz bardziej zainteresowani fabułą. Co się wydarzy? Jakie zadanie będziemy musieli wykonać? W czym pomóc?

Nie są to zadania skomplikowane bo chodziło o to, by poradził sobie z nimi każdy przedszkolak. Dlatego właśnie polegają zwykle na przykład na klaśnięciu, czy obróceniu strony. Ale są też takie, przy których należy pogimnastykować się nieco więcej.

pobaw się z fafikiem

pobaw się z fafikiem

pobaw się z fafikiem

pobaw się z fafikiem

pobaw się z fafikiem

Ta książka zdecydowanie daje możliwość nauki, przez zabawę. Nasze pociechy przećwiczą tutaj, która strona jest prawa, a która lewa ale przede wszystkim lektura ta zachęci dzieci do samodzielnego czytania. Wszystkie dzieci – razem z rodzicami – będą niecierpliwie wyczekiwać zadań na kolejnych stronach. Polecamy serdecznie. To naprawdę propozycja, którą warto mieć w swojej biblioteczce.