Posiadasz balkon i dziecko? Przeczytaj jak zabezpieczyć się przed wypadkiem!

bezpieczeństwo dzieci na balkonie

Balkon to świetne miejsce na codzienny odpoczynek na świeżym powietrzu. Można na nim stworzyć ciekawą przestrzeń do zabawy dla dziecka. Jednak maluch przebywający na balkonie narażony jest na przypadkowy upadek z wysokości. Da się temu zapobiec w szybki i łatwy sposób. Rozwiązaniem jest siatka ochronna na balkon dla dzieci. Dowiedz się, co będzie potrzebne i jak ją zamontować.

Czym zabezpieczyć balkon, aby chronić dziecko?

Balkon, nawet na jednym z niższych pięter, może stanowić poważne zagrożenie. Dotyczy to szczególnie bawiących się dzieci. Chwila nieuwagi może doprowadzić do przykrego w skutkach wypadku. Nie oznacza to jednak, że maluchy nie powinny mieć wstępu na balkon. Wystarczy go jedynie dobrze zabezpieczyć, a przyda się do tego wytrzymała siatka zabezpieczająca dla dzieci, np. taka, jaką znajdziemy w ofercie producenta siatek na stronie https://symar.pl/siatki-zabezpieczajace/siatki-na-balkon/.

Po rozpięciu odpowiednio dobranej siatki na całej powierzchni między balkonem a sufitem zyskuje się pewność, że maluch nie wypadnie przypadkowo podczas zabawy. Nie trzeba się obawiać, że takie rozwiązanie będzie niewygodne lub wpłynie na wygląd balkonu. Tego typu zabezpieczenie balkonu jest:

  • estetyczne,
  • przepuszczające powietrze oraz promienie słoneczne,
  • odporne na działanie czynników atmosferycznych,
  • wytrzymałe.

Nie ma więc obaw, że siatka zacieni balkon lub nie wpasuje się w stylistykę budynku.

Siatka ochronna na balkon dla dzieci — jak wybrać najlepszą?

Samo założenie siatki może nie wystarczyć, aby faktycznie zabezpieczyć bawiącego się malucha. Trzeba przede wszystkim wiedzieć, jaką wybrać, aby spełniła swoje zadanie. Kluczową kwestią jest materiał. Musi być solidny, aby nie rozerwał się pod ciężarem dziecka.

Dobrym wyborem jest polietylen, ponieważ wykazuje on dużą wytrzymałość. Jest także wodoodporny, więc dobrze sprawdza się jako ochrona na balkon przed dziećmi.

Jeśli chodzi o rozmiar oczek, w przypadku dzieci nie ma on aż tak dużego znaczenia. Nawet przez największe z nich nie przeciśnie się kilkuletni maluch. Warto jednak postawić na mniejsze wymiary oczek, aby nie zaplątała się w nich rączka dziecka

Należy natomiast zwrócić uwagę na rozmiar całej siatki. Powinna ona być dopasowana do balkonu. Z tego powodu dobrym pomysłem jest zakup produktu na wymiar. Taka siatka ochronna na balkon dla dzieci znajduje się w ofercie renomowanych firm, m.in. Symar.

Dziewczynka na balkonie zabezpieczonym siatką

Jak zamontować siatkę ochronną na balkon?

Siatkę trzeba nie tylko dobrze dobrać, ale również odpowiednio zamontować. Jeśli dziecko przewróci się lub oprze o takie zabezpieczenie, musi ono wytrzymać nacisk. Za to odpowiada m.in. właściwa instalacja siatki.

Przede wszystkim siatka ochronna dla dzieci powinna być solidnie zabezpieczona u dołu, na górze, jak również po bokach. Warto upewnić się, że dobrze przylega do wszystkich powierzchni. Dzięki wykorzystaniu specjalnych zaczepów plastikowych nie trzeba wiercić otworów w elewacji. Siatka i tak utrzyma się w miejscu. 

Wybierz bezpieczną, wytrzymałą i solidną siatkę, aby zabezpieczyć balkon. Stwórz przestrzeń, w której Twoje dziecko będzie mogło swobodnie się bawić!