Prezent na Komunię dla dziewczynki i chłopca – 16 pomysłów

prezent na komunię

Zazwyczaj kiedy zbliża się maj, w głowach wielu osób pojawia się dylemat: jaki kupić prezent na komunię dla córki/syna/chrześniaczki/siostrzeńca/bratanicy, itd.? Ten dzień to jednocześnie przeżycie duchowe, ale coraz częściej też okazja do sprawienia dziecku radości z wyjątkowych upominków. Zatem jaki prezent na komunię kupić dla dziewczynki, a jaki dla chłopca? Poniżej 16 pomysłów.

Spis treści:

 • Jak kupić dobry prezent na komunię?
 • Pomysły na prezent na komunię dla dziewczynki
 • Propozycje prezentów na komunię dla chłopca

Jak kupić dobry prezent na komunię?

Chcąc sprawić dziecku radość prezentem komunijnym, warto zastanowić się lub dopytać rodziców dziecka czy ma jakieś konkretne życzenia. Trzeba też określić, jaki budżet chcemy na niego przeznaczyć. Prezent na komunię nie musi wcale być drogi, by sprawił radość obdarowywanemu. Kiedy jednak dziecku zależy na jakimś drogim sprzęcie czy gadżecie, można też rozważyć porozumienie z innymi gośćmi i wspólny zakup wymarzonego prezentu. Gdy jednak nie masz konkretnych wskazówek od samego zainteresowanego, w tym artykule znajdziesz 8 pomysłów na prezent na komunię dla dziewczynki i 8 pomysłów na prezent na komunię dla chłopca. Poza tym warto też pamiętać, by zwieńczyć upominek kartką z życzeniami lub pamiątkowym albumem.

Pomysły na prezent na komunię dla dziewczynki

Kiedy zastanawiasz się jaki prezent na komunię kupić dla dziewczynki, warto przeanalizować, co już ma i czym się interesuje. Czasem można dokupić coś do posiadanych już przez dziecko serii, np. książek, gier bądź też akcesoria do sprzętów sportowych czy elektronicznych. Ale nawet jeśli nie mamy takiej wiedzy, możemy znaleźć ciekawą propozycję upominku komunijnego.

Pomysły na prezent na komunię dla dziewczynki:

 • Biżuteria – może być to łańcuszek z medalikiem czy wyjątkowy różaniec, ale zakup taki warto wcześniej uzgodnić z rodzicami, ponieważ niejednokrotnie dziecko dostaje je już przed uroczystością komunijną. Jeśli nie konsultowaliśmy wcześniej zakupu, możemy wybrać bransoletkę lub pierścionek.
 • Gry planszowe – to bardzo szeroka grupa produktów, w których zapewne znajdzie się coś z kręgu zainteresowania obdarowywanej. Jeśli jednak nie znamy preferencji dziecka, bezpieczną opcją będą gry familijne czy o emocjach.
 • Pismo Święte – klasyczny prezent , który jednocześnie jest pamiątką i użyteczną księgą dla osoby wierzącej, na którą moda nie przeminie.
 • Książki – jeśli dziecko lubi czytać, będzie to świetny pomysł. Warto dokupić coś do już posiadanych serii lub z preferowanej kategorii. Jeśli jednak młoda dama nie przepada za czytaniem, to dobry wybór przyjemnej, krótkiej lektury może ją do tego zachęcić.
 • Kurs, np. pływania, jeździecki czy językowy – może być jednocześnie spełnieniem marzeń i szansą na rozwój.
 • Łyżwo-rolki – prezent zachęcający do wyjścia z domu. Nawet jeśli nie znamy konkretnego rozmiaru nogi dziecka, dostępne są wersje 3-, a nawet 4-rozmiarowe.
 • Telefon lub smartfon – taki zakup na pewno należy dokładnie przemyśleć i skonsultować z rodzicami dziecka, ale z pewnością może on przynieść ogrom radości.
 • Trampolina – pomysł na wyciągnięcie dziecka z domu i zapewnienie mu ruchu, który nie wymusza zakupu dodatkowych akcesoriów.

Oczywiście wiele z tych propozycji sprawdzi się także jako uniwersalny prezent na komunię i może stanowić uzupełnienie listy pomysłów na prezenty dla chłopca.

Propozycje prezentów na komunię dla chłopca

Co można kupić na prezent na komunię dla chłopca:

 • Gravitrax – to świetna propozycja na zabawy konstrukcyjne, zajmujące dorastającego chłopca na wiele godzin. Można wybrać różne zestawy, co pozwala na dobór odpowiedniego potrzeb i zaplanowanego budżetu.
 • Rower – nawet jeśli dziecko posiada już swoje dwa kółka, to jest na etapie wzrostu i prawdopodobnie przyda się większy sprzęt lub o innych możliwościach, np. rower wyczynowy.
 • Hulajnoga sportowa/wyczynowa – prezent taki stanowi czynnik odciągający dziecko od ekranów. Może sprawić wiele radości i pozytywnie wpłynąć na zdrowie.
 • Smartwatch – świetne rozwiązanie m.in. dla chłopca, który nosi telefon przy sobie, ale go nie słyszy i nie zauważa, że dzwonią do niego rodzice. Pozwoli on na łatwiejszy kontakt z dzieckiem, a do tego jest pożądanym gadżetem wśród młodzieży.
 • Mikroskop – niebanalny pomysł na prezent dla dziecka interesującego się przyrodą, doświadczeniami i obserwacją.
 • Sprzęt muzyczny – słuchawki bluetooth, odtwarzać czy głośnik bluetooth to pożądane akcesoria dla niejednego 10- czy nastolatka.
 • Konsola lub gry do posiadanej już konsoli – wybór na rynku jest dość spory. Warto więc dokładnie przemyśleć taki zakup i oczywiście skonsultować z rodzicami dziecka komunijnego.
 • Dron – jednocześnie jest elektroniką i powodem do wyjścia na zewnątrz. Można wybrać drona z różnych przedziałów cenowych, zależnie od możliwości finansowych oraz przewidywanych potrzeb i zaangażowania dziecka.

Wybór prezentu komunijnego to z jednej strony duże wyzwanie, a z drugiej ogromna szansa na sprawienie dziecku radości. Zazwyczaj nie jest on łatwy, ale z listą propozycji na pewno łatwiejszy. Warto skupić się na tym, by prezent na komunię ucieszył dziecko i jednocześnie nie dołożył zmartwień rodzicom. Dlatego wybierając  sprzęty elektroniczne, sportowe czy jakiś kurs, należy z nimi skonsultować swoją propozycję. Jeśli nie chcemy tego robić, lepiej zdecydować się np. na książki, gry planszowe czy mikroskop, które nie budzą wątpliwości w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i ekranowego.