Przewiewne i delikatne pajacyki niemowlęce – dlaczego są tak popularne?

Małe dzieci

Pajacyki niemowlęce coraz częściej możemy odnaleźć w wyprawce do szpitala oraz w szafach starszych maluchów. W pierwszych dniach życia świetnie zastępują tradycyjne śpiochy i kaftaniki, gwarantują dziecku komfort, a rodzicom wygodę w pielęgnacji maluszka. Jakie jeszcze zalety mają pajace niemowlęce?

Jak wyglądają pajace niemowlęce?

Pajacyki niemowlęce są jednoczęściowym ubrankiem dla maluchów – zazwyczaj noszą je dzieci od 0 do 12 miesiąca życia. W Jukki.pl pojawiają się one od rozmiaru 56 – co oznacza, że mogą one być pierwszym ubrankiem noworodka.

Pajacyki poznać można po tym, że zakrywają całe ciało łącznie z nóżkami i rączkami. Na najmłodszych dzieci przeznaczone są modele z wszytymi stopkami, które zastępują skarpetki. Rodzice starszych dzieci w Jukki.pl znajdą natomiast pajacyki z odkrytymi stopami, do których można zakładać skarpetki i buty.

Bez względu na typ ubranka niemowlęcego jest ono niezwykle uniwersalne. Sprawdzi się jako strój na co dzień, z powodzeniem zastąpi też piżamę. Dzięki temu, że mają zatrzaski wszyte na całej długości (od stopy po ramiączko), umożliwiają szybką i łatwą zmianę pieluszki, a także założenie/zdjęcie ubranka.

pajacyki dla dzieci

Jaki model pajacyka niemowlęcego wybrać?

Aby pajace niemowlęce były przewiewnym, delikatnym i wygodnym ubrankiem muszą być odszyte z najlepszych gatunkowo tkanin. W Jukki.pl najpopularniejsze są te wykonane z pierwszogatunkowej bawełny certyfikowanej międzynarodowym znakiem OEKO-TEX Standard 100.

Bawełniane pajace niemowlęce są mięciutkie, miłe w dotyku, przyjazne dla wrażliwej skóry dziecka. Ich zaletą jest również duża wytrzymałość, solidność oraz odporność na zabiegi pielęgnacyjne i czyszczące. Rodziców cieszy przede wszystkim fakt, że można je prać w automacie oraz prasować. Znak OEKO-TEX Standard 100 jest natomiast potwierdzeniem, że wykorzystana do szycia tkanina jest wolna od niebezpiecznych dla skóry substancji i związków. Materiały certyfikowane OEKO-TEX Standard 100 mogą być też noszone przez dzieci od pierwszych chwil życia.

Na wygodę pajaców niemowlęcych wpływa również sposób ich zapięcia. Oprócz ubranek na zatrzaski/napy dostępne są też te na zamki błyskawiczne. I jedne i drugie mają swoje zalety oraz wady. Pajacyki z zamkiem są dość wygodnym rozwiązaniem w nocy, kiedy to trzeba szybko przebrać dziecko. Warto jednak pamiętać, że zamek to zawsze ryzyko przycięcia skóry maluszka. Bezpieczniejszym rozwiązaniem są więc klasyczne napy, które też pozwalają na rozpięcie tylko tej części ubranka, która jest potrzebna np. do przebrania pampersa.

Jasny pajacyk dla dziecka

Pajacyki niemowlęce dla dziewczynki i dla chłopca

Pajace niemowlęce to uniwersalne ubranka, które nie znają płci. Nosić mogą je zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Polski sklep z odzieżą dla niemowląt Jukki.pl proponuje szeroki wybór pajacyków. Wybór obejmuje zarówno te w typowo dziewczęcych kolorach i wzorach, jak i chłopięce w kolorze niebieskim, zielonym, brązowym, z nadrukiem w samochodziki, samoloty i wiele innych. Dostępne są również ubranka uniwersalne, które nosić mogą przedstawiciele każdej płci.