Kombinator – gra planszowa idealna na kwarantannę

kombinator

Jak wiecie jesteśmy ogromnymi fanami gier planszowych. Mamy ich tyle, że trudno je zmieścić na regałach i komodach, ale i tak dokupujemy więcej i więcej. Znajomi czasem pytali: po co Wam tyle tego? Kiedy Wy w do wszystko zamierzacie zagrać? No cóż.. chyba nie musimy Wam mówić, że gramy właśnie teraz?

Kombinator – gra NA MYŚLENIE

Nasz młodszy łobuziak uwielbia gry planszowe (jak to on mówi) na myślenie. Jedną z nich i ostatnio chyba naszą ulubioną, jest Kombinator sześciokąty od Wydawnictwa Alexander. Niejednokrotnie już zachwalaliśmy tutaj ich planszówki. Wprawdzie na różnych forach i w grupach na fb często czytamy opinie, że jakość tych gier jest słaba, ale to ABSOLUTNA bzdura. Jesteśmy wierni Alexandrowi od kilku lat i jeszcze nigdy na ŻADNEJ grze się nie zawiedliśmy. Ani w kwestii merytorycznej, ani jeśli chodzi o jakość.

Kombinator to taka gra, w której trzeba naprawdę kombinować. Jej zasady są w zasadzie proste, a rozgrywka może być krótka, ale może też naprawdę się przeciągnąć. My, zrezygnowaliśmy z używania klepsydry, przez co każdy gracz ma więcej czasu na zastanawianie się i faktycznie trochę to trwa.

Kombinator sześciokąty – o co chodzi?

Na początek musimy ułożyć planszę – niczym puzzle, ale są tutaj tylko 4 części. Idzie sprawnie.

Później, pozostaje nam porozdzielanie figur. Może to zrobić jeden z graczy ( po przetasowaniu) lub możemy też sami wylosować figury. Najważniejsze jest to, aby każdy z graczy dostał tę samą ilość kolorowych figur w takim samym kształcie.

Potrzebne nam będą też żetony z punktami.

No i teraz zaczyna się zabawa. Na środku planszy układamy jedną figurę. A później każdy z graczy – kolejno- kładzie na planszy jedną ze swoich figur tak, aby stykała się ona z inną jednym, dwoma, lub trzema kolorowymi bokami (takimi samymi).

Od tego ile kolorów dopasujemy za jednym razem zależy to, ile punktów zdobędziemy.

Gra jest naprawdę wciągająca! My zwykle nie możemy się oderwać. Trzeba pamiętać, że nie możemy wychodzić figurami poza planszę, dlatego najpierw lepiej układać te większe. Życzymy udanej zabawy, ale pamiętajcie.. TO UZALEŻNIA!

kombinator

kombinator

kombinator

kreatywna gra

gra planszowa dla dzieci